MTMFS pochłania cały rdzeń procesora i wentylatory pracujące z Lionem w pełnym zakresie


21

Być może wiesz, że Lion wprowadził MTMFS, system plików Mobile Time Machine.

Miałem teraz kilka przypadków, w których MTMFS żeruje cały rdzeń mojego dwurdzeniowego (połowa 2009) MacBooka Pro od wielu godzin bez żadnych dowodów na to, że faktycznie robi coś konstruktywnego.

W rezultacie temperatura procesora rośnie, a wentylatory chłodzące działają szybko i głośno.

Ponowne uruchomienie maszyny uspokoiło wszystko, ale spodziewam się, że zacznie się od nowa.

Czy ktoś rozumie MTMFS wystarczająco dobrze, aby zasugerować, dlaczego jest zajęty (lub jest to najprawdopodobniej tylko błąd) lub czy istnieje obecnie jakieś rozwiązanie? Obawiam się, że mogłem być głuchy lub poparzyć się na śmierć, zanim Apple wyda aktualizację ...


Czy możesz uruchomić kilka poleceń terminalu, aby zobaczyć, co się dzieje?
bmike

Odpowiedzi:


11

Zniosłem to dzisiaj, kiedy znajdowałem / cokolwiek -exec this-or-that {} \;

Nagle MTMFS ma 100% procesora. Okazuje się, że mtmfs to specjalny system plików zamontowany na / Volumes / MobileBackups. Jeśli uruchomisz coś, co będzie uzyskiwać dostęp do plików w sposób niejawny, na przykład find (coś, co robi wiele „czystszych” programów), mtmfs zużyje dużo procesora podczas uzyskiwania dostępu do plików.

Masz dwie opcje:

1) Zgodnie z sugestią wyłącz lokalne kopie zapasowe wehikułu czasu (sudo tmutil disablelocal)

2) Pamiętaj, aby wykluczyć / Volumes / MobileBackups (lub nawet / Volumes, ponieważ uruchamianie funkcji wyszukiwania przez sieciowe systemy plików może być pita) z polecenia wyszukiwania.

To powinno rozwiązać problem.


11

Aby wyśledzić problem, konieczne może być zanurzenie się w fs_usageinne narzędzia przechwytujące aktywność systemu plików.

Zwykle widziałem drobne problemy z korupcją w systemie plików (lub błędy w kodzie - trudno powiedzieć / trudno odtworzyć ten problem) jako przyczynę tego. W praktyce nie mogę ponownie spowodować awarii po wyczyszczeniu istniejącej lokalnej kopii zapasowej.

  • sudo tmutil disablelocal
  • uruchom ponownie komputer Mac w trybie awaryjnym (który uruchamia fsck i wiele innych pomocnych i potencjalnie nieistotnych testów i sprawdzeń pod kątem uszkodzeń)
  • uruchom ponownie komputer Mac normalnie
  • sudo tmutil enablelocal

2

Uruchomienie, sudo find / -type f -mmin -5gdy mtmfs używało 85% mojego komputera Mac, ujawniło, że proces był w trakcie pisania /Volumes/MobileBackups/Backups.backupdb.

Myślę, że TM robiła codzienną lokalną kopię zapasową.


0

Zauważyłem to również na moim nowym MacBooku Air. Odkryłem, że wyłączenie i ponowne włączenie Time Machine przestanie go przeżuwać procesor, ale nie wiem, jak to zrobić.


Pytający wyraźnie stwierdził, że ponowne uruchomienie może tymczasowo powrócić do działania po zaistniałej sytuacji, ale nie zapobiega ponownemu pojawieniu się problemu.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.