Jak wykonać kopię lustrzaną mojego dysku twardego?


1

Jak wykonać kopię lustrzaną mojego dysku twardego? Chcę zachować programy, dla których straciłem numer licencji.


1
Dokładnie co rozumiesz przez „lustro”? Czy na komputerze działa jakikolwiek schemat tworzenia kopii zapasowych, taki jak Time Machine firmy Apple, CarbonCopyCloner lub SuperDuper! ®?
IconDaemon

Korzystam z Time Machine, ale rozumiem, że nie skopiuje ani pakietu Office 2011, ani Adobe Design i Web Premium CS6, gdy chcę przywrócić dysk po podzieleniu go na partycje (dzięki czemu mogę używać programu Naturally Speaking dla systemu Windows na komputerze Mac). Czy CarbonCopyCloner lub SuperDuper wykonałyby to zadanie? Który jest lepszy?
David

Jeśli partycjonujesz, aby dodać partycję bootcamp i masz już wystarczająco dużo miejsca, aby to zrobić, to [teoretycznie] nie byłoby utraty danych. Oczywiście zawsze zalecane jest tworzenie kopii zapasowych. CCC lub SD mogą to zrobić.
Tetsujin

Przywróciłem własny komputer iMac z kopii zapasowej Time Machine, w tym Office 2011 i Adobe CS5, bez konieczności ponownego ładowania kodów licencji. Ja nie rozdziela mojego dysku do instalacji systemu Windows, aby uruchomić tylko jedną aplikację, jednak. Czy obejrzałeś OS X Dragon Dictate, aby uniknąć instalacji Windows (Bootcamp?)?
IconDaemon

Edycja Dragon Dictate to koszmar, a jeśli masz inne rzeczy związane ze swoim życiem, powinieneś tego unikać.
David

Odpowiedzi:


2

Mówiąc ogólnie „lustro” dysk twardy często oznacza konfigurację RAID, w której jeden dysk odzwierciedla drugi. Odbywa się to za pomocą oprogramowania RAID wbudowanego w Narzędzie dyskowe lub oprogramowania RAID innej firmy.

Zaletą tego jest to, że każdy dysk jest duplikatem drugiego, a jeśli jeden z nich ulegnie awarii, drugi dysk ma wszystkie twoje cenne dane. „Problem” polega na tym, że generalnie nie można skonfigurować RAID na magistrali USB lub Thunderbolt (o czym wiem). Więc jeśli masz komputer Mac z jednym dyskiem wewnętrznym, nie możesz skonfigurować macierzy RAID między dyskiem wewnętrznym a zewnętrznym.

Możesz także użyć narzędzia takiego jak SuperDuper, Carbon Copy Cloner (i inne), aby utworzyć bootowalną kopię HD, zasadniczo tworząc kopię lustrzaną dysku, po prostu nie wykonaną w czasie rzeczywistym, tak jak lustro RAID.

Obie aplikacje można zaplanować na regularne uruchamianie (co godzinę, codziennie, co tydzień itp.) I kopiowanie tylko zmienionych plików na dysk kopii zapasowej.

Używam SuperDuper, aby to zrobić i zaplanowane jest uruchamianie co drugi dzień automatycznie. Łączy się z innym komputerem Mac, który jest zawsze włączony, montuje obraz dysku i tworzy kopię zapasową zmienionych plików.


0

Myślę, że tak naprawdę chcesz zrobić bootowalną kopię zapasową dysku twardego. Istnieje kilka dobrych narzędzi do tego (ChronoSync jest moim ulubionym). Zaletą bootowalnej kopii zapasowej jest to, że nie tylko możesz przywrócić z niej pliki, ale możesz także bezpośrednio z niej uruchomić, jeśli dysk twardy komputera kiedykolwiek ulegnie awarii.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.