„Nie masz uprawnień do zapisywania plików w lokalizacji, w której są przechowywane zrzuty ekranu”


10

Za każdym razem, gdy wykonuję zrzut ekranu, pojawia się następujący błąd:

Nie masz uprawnień do zapisywania plików w lokalizacji, w której są przechowywane zrzuty ekranu.

Jak to naprawić?


1
Najprawdopodobniej poprzez ustalenie swoich uprawnień Desktop. Czy mógłbyś wykonać następujące polecenia: cd ~/Desktop ; ls -ld . ; touch test?
dan

2
Nikt jeszcze nie zapytał, gdzie jest
zapisana

Wymaga to więcej informacji, aby jednoznacznie odpowiedzieć. Dodałem odpowiedź na etap triage, nie krępuj się, aby ktoś zadał nowe pytanie z tym szczegółem i być może wersja / kompilacja OS X mają ten problem na ...
bmike

W moim przypadku usunąłem folder Desktop - ustawiłem go gdzie indziej na apple.stackexchange.com/a/221559/136365 zadziałał
Ben Creasy

Odpowiedzi:


10

Jeśli wpiszesz defaults read com.apple.screencapture locationw oknie terminala, powinno ci powiedzieć, gdzie OSX próbuje obecnie zapisać zrzuty ekranu.

Możesz zmienić lokalizację za pomocą podobnego polecenia. Na przykład:

defaults write com.apple.screencapture location ~/Desktop zapisze zrzuty ekranu na pulpicie.

defaults write com.apple.screencapture location ~/Documents zapisze zrzuty ekranu w folderze Dokumenty.

Po poinformowaniu go o nowej lokalizacji należy uruchomić następującą komendę, aby OSX odebrał zmianę.

killall SystemUIServer


1
Mam zupełnie nową maszynę macOS i od razu po wyjęciu z pudełka, nie zostało to ustawione - The domain/default pair of (com.apple.screencapture, location) does not exist Apple Care kazało mi się zrestartować itp. Itp. I inne rzeczy, które nie były przydatne, więc nie brzmiało to tak, jakby wiedzieli, co Mówiłem o. Czy ktoś wie, czy to jest zepsute, czy też nie jest domyślnie obsługiwane w systemie macOS (korzystam z Sierra)?
harperville

Jestem ciekawy, jak moja maszyna straciła to ustawienie. Działało wczoraj, ale nie dzisiaj. To rozwiązanie naprawiło mój problem, ale podejrzewam, że Parallels zrobił wczoraj coś na moim komputerze, kiedy go uruchomiłem, ponieważ od tego czasu wydaje się, że wiele ustawień zmieniło się magicznie.
nedlud

1

Uruchom narzędzie dyskowe i wybierz dysk twardy, a następnie napraw uprawnienia. Chociaż możesz to zrobić przy uruchomionych aplikacjach, prawdopodobnie działałby płynniej i szybciej, gdybyś zrezygnował ze wszystkich otwartych aplikacji przed wykonaniem tego.

Jeśli uprawnienia do naprawy nie powiodą się z jakiegokolwiek powodu, uruchom komputer Mac w trybie odzyskiwania (COMMAND-R po ponownym uruchomieniu), a następnie przejdź do narzędzia dyskowego i napraw dysk, a następnie uprawnienia.

Jeśli nadal się nie powiedzie, może być czas na narzędzie do naprawy dysku innej firmy.


Czy uprawnienia do naprawy dotyczą folderu na pulpicie? Myślałem, że sprawdził tylko uprawnienia, w których zainstalowane jest oprogramowanie?
Alistair McMillan

O ile wiem uprawnienia do naprawy sprawdzają uprawnienia do znacznie więcej niż aplikacji, w tym folderów systemowych i użytkowników.
Steve Chambers

Sugeruje to, że sprawdza tylko pliki i foldery powiązane z instalatorami pkg. support.apple.com/en-gb/HT201560
Alistair McMillan

0

Innym przypadkiem wystąpienia tego błędu jest zerwanie połączenia z folderem domowym opartym na sieci. Kilka innych problemów wystąpi jednocześnie, ale jeśli spróbujesz zrobić zrzut ekranu tego problemu, pojawi się ten komunikat o błędzie. (Z doświadczenia z pierwszej ręki)

Wątpić, że jest to odpowiedź na pierwotne pytanie; ale prawdopodobnie warto jednak zauważyć.


0

Utwórz nowego użytkownika i sprawdź, czy problem jest spowodowany błędami na koncie. Byłby to mój pierwszy krok.

Gdy wiesz, że to problem systemowy lub problem użytkownika, możesz kontynuować, ponieważ poprawka jest inna dla obu. Chciałbym rozpocząć nowy wątek z dodanymi szczegółami, ponieważ będą dwie sprawy do rozwiązania dla ogólnej sytuacji powodującej ten błąd.

Możesz także użyć aplikacji Grab, aby zapisać zrzut ekranu w miejscu, w którym masz uprawnienia i całkowicie uniknąć problemu z zrzutem ekranu systemu.


-1

Przejdź do lokalizacji, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Uzyskaj informacje, a następnie odznacz „Zablokowany”

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.