Zapobiegaj uruchamianiu aplikacji Zdjęcia w systemie OSX podczas podłączania urządzenia


Odpowiedzi:


35

Po podłączeniu iPhone'a otwórz aplikację Image Capture na komputerze Mac. W oknie Przechwytywanie obrazu, w lewym dolnym rogu, wybierz, która aplikacja ma się automatycznie otwierać po podłączeniu telefonu, wybierz „brak aplikacji”

Instrukcje zrzutu ekranu przechwytywania obrazu


Uwaga: to rozwiązanie działa również, jeśli nie korzystasz z aplikacji do zdjęć i nie możesz przejść do ekranu importu, aby dokonać zmiany, jak sugerował @terrydev.
otmezger

21

Jeśli podoba Ci się wiersz poleceń lub nie chcesz, aby wszystkie urządzenia były otwarte, zamiast zarządzać każdym pojedynczym urządzeniem podczas łączenia, a następnie po otwarciu Zdjęć, spróbuj:

defaults -currentHost write com.apple.ImageCapture disableHotPlug -bool YES

Ustawia to flagę informującą system, aby nie aktywował ImageCapture, Photos lub iPhoto, gdy wykryta zostanie hot plug urządzenia iOS.


5
To niestety nie działa już od 10.11 „El Capitan”
Nicholas H.

3
@NicholasH. Jeśli nieznacznie zmienisz składnię (dodając -currentHost) do komendy defaults, działa ona na El Capitan. Możesz zobaczyć historię edycji, jeśli jesteś ciekawy, jakie polecenie kiedyś działało i czym różni się obecne polecenie od odpowiedzi sprzed listopada 2015 r.
bmike

8

Podłącz telefon i pozwól na załadowanie zdjęć. Następnie zaznacz pole wyboru w oknie Zdjęcia i usuń zaznaczenie:

Zdjęcia sceenshot


1
Moje pole „Otwórz zdjęcia dla tego urządzenia” było już niezaznaczone, a aplikacja Zdjęcia wciąż wyświetlała się za każdym razem, gdy podłączałem telefon. Jednak zaznaczyłem, a następnie odznaczyłem pole i presto .... nigdy więcej automatycznego uruchamiania aplikacji Zdjęcia.

0

Wystarczy uruchomić iPhoto, nadal znajduje się on w folderze Aplikacje (jeśli nie, skorzystaj z karty Zakupy w aplikacji Mac App Store). Ta sama stara opcja „Podłączanie kamery otwiera” jest nadal dostępna i nadal działa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.