Używać karty dźwiękowej USB z wieloma liniami wejściowymi w aplikacjach takich jak Skype lub Dictation?


0

Potrzebuję sposobu, aby aplikacje korzystały z drugiej linii wejściowej z karty dźwiękowej USB. Domyślnie wszyscy używają jednego. Czy ktoś wie, jak podzielić dwa kanały wejściowe na dwa osobne urządzenia lub alternatywnie połączyć wejścia w jeden kanał wejściowy?

Wygląda na to, że OS X traktuje dwa kanały jak jeden kanał stereo zamiast dwóch osobnych wejść.

Informacje ogólne

Mam kartę dźwiękową Leksykon Alpha. Ma dwie linie wejściowe, pierwszą dla instrumentów i drugą dla mikrofonu. Widzę obie linie w konfiguracji audio MIDI. Jeśli przejdę do preferencji systemowych, widzę obie linie jako jedno urządzenie wejściowe i widzę, że listwa dźwiękowa porusza się, gdy mówię do mikrofonu lub wkładam stolik z wtyczką do instrumentu.

Jeśli korzystam ze Skype'a, dyktowania, hangoutów lub innej normalnej aplikacji, używane jest tylko wejście instrumentalne. Jeśli używam Audacity, wejście jest rejestrowane jako jeden kanał stereo z instrumentem na lewym kanale i mikrofonem tylko na prawym kanale.


Czy oglądałeś Audio Hijack (reklama) lub SoundFlower (open source)?
Lee Joramo,

Odpowiedzi:


1

W konfiguracji Audio Midi możesz mieć wybór, który jest głównym wejściem w aplikacjach innych niż ASIO…

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Alternatywnie, może być możliwe przestawienie wejść, jeśli używasz urządzenia agregującego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Użyłem agregatów tylko do testowania, eksperymentowania, więc nie jestem ekspertem - ale wygląda na to, że możesz zmienić numerację kolejności kanałów, klikając poszczególne kanały w górnej części.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.