Jak stwierdzić, która aplikacja iPhone zużywa przepustowość?


1

Czasami zauważam, że połączenie internetowe w moim domu staje się NAPRAWDĘ wolne.

Wyłączenie Wi-Fi w telefonie iPhone mojej żony rozwiązuje ten problem .

Ale jak mogę stwierdzić, która aplikacja / proces to robi?

Kopia zapasowa iCloud jest wyłączona. Dropbox nie jest zainstalowany. Zakładam, że raport „Wykorzystanie danych” pokazuje dane komórkowe, a nie Wi-Fi. Co ja robię? Jak to debugować?


Czy router ma jakieś dane logowania lub statystyki? W razie wątpliwości zapoznaj się z instrukcją obsługi.
William T Froggard,

@Froggard nie, niestety. To zablokowany router od mojego operatora telekomunikacyjnego, wszystko, co ma, to podstawowy raport „aktualnie podłączonych klientów”, to wszystko. Nie mam nawet hasła administratora, tylko „zaawansowany użytkownik”. Ale dzięki za pomysł, sprawdzę jeszcze raz.
Serge Shultz,

Możesz potencjalnie wąchać sieć z komputera Mac za pomocą aplikacji takiej jak Eavesdrop lub Wireshark i zobaczyć, co otrzymasz. Wydaje się mało prawdopodobne, aby jedno urządzenie mogło zalać domowy Internet. Założę się, że jedno urządzenie powoduje awarię routera. Sprawdź, czy Twój dostawca usług internetowych wyśle ​​zamiennik.
l008com

Odpowiedzi:


1

Jeśli router nie ma sposobu na rejestrowanie wykorzystania przepustowości, najlepszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie każdej podejrzanej aplikacji na własną rękę.

Rozumiem przez to, że powinieneś przejść do przełącznika aplikacji (naciśnij dwukrotnie przycisk Początek) i przesuń palcem w górę po wszystkich aplikacjach z tej listy. To zabija wszystkie aplikacje, więc jedyne, które będą uruchomione, to te, które otworzysz później. Zabij wszystkie aplikacje, a następnie uruchom je i sprawdź, czy ma to wpływ na Twoje Wi-Fi.

Wiem, że nie jest to świetne rozwiązanie, ale o ile wiem, nie ma łatwego sposobu na rozwiązanie problemu.


0

Masz rację Apple zgłasza tylko wykorzystanie danych dla sieci komórkowej, a nie Wi-Fi, więc musisz połączyć się z kontrolowaną siecią Wi-Fi i uzyskać statystyki z routera. Lubię używać routerów Ubiquiti Edge o wartości 50 USD, jeśli zaczynasz zarządzać ruchem w sieci.

Możesz także po prostu użyć usługi takiej jak OpenDNS, aby śledzić wyszukiwania DNS i dowiedzieć się, z którymi serwerami się kontaktujesz, aby śledzić wykorzystanie danych i zgadnij, jakie aplikacje są uruchomione. Wykresy aktywności w systemie iOS 12 są o wiele bardziej szczegółowe - wykorzystanie aplikacji z godziny na godzinę, a szczegóły, jeśli są wyświetlane na ekranie lub poza nim, znacznie zawężą liczbę aplikacji uzyskujących dostęp do sieci. Jeśli aplikacja korzysta z procesora lub zużywa energię w tle, możesz być pewien, że ma dostęp do sieci.

  • Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do czasu na ekranie i dokonaj wyboru wszystkich urządzeń lub jednego urządzenia
  • Ustaw czas, który chcesz śledzić, i przechowuj w formie papierowej aplikacje, które faktycznie zdecydowałeś się uruchomić
  • przejrzyj wykresy i dane dla tego urządzenia w dowolnym czasie

czas wyświetlania danych z iPada na iOS 12

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.