Jakie są konsekwencje dla prędkości i żywotności baterii podczas korzystania z Filevault 2?


13

Jedną z ciekawych nowych (choć zaniżonych) funkcji Lion jest szyfrowanie całego dysku. Zanim przestawię przełącznik, chciałbym wiedzieć, jaki wpływ ma wydajność (szybkość i wpływ baterii) jego włączenia.

Istnieje kilka świetnych artykułów z danymi jakościowymi (patrz poniżej - nie wspominając o dobrym zadaniu innego pytania ), jednak byłoby wspaniale mieć ilościowe (a nawet anegdotyczne) historie osób, które Filevault 2 ma lub nie pracował dla .

Jakie masz konsekwencje dla szybkości i żywotności baterii przy użyciu Filevault 2?


Korzystanie z FileVault 2: wpływ na wydajność Po włączeniu Filevault 2 nie zauważysz żadnych zmian wydajności. Niezależnie od tego, czy jest to rzeczywiste, czy kwestia percepcji, Twoje pliki wydają się otwierać tak samo szybko. Twoje aplikacje uruchamiają się bez dodatkowej zwłoki. Twoje kopie zapasowe za pośrednictwem Time Machine działają tak samo itp. ( Themaclawyer.com )

i

Wszystkie formy szyfrowania całego dysku korzystają z obecnej nierównowagi między mocą procesora a prędkością dysku. W prawie wszystkich okolicznościach procesor w komputerze Mac spędza większość czasu, grzebiąc kciukami, nie mając nic do roboty. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku operacji wymagających dużego dostępu do dysku.

Szyfrowanie całego dysku wykorzystuje ten niemal wszechobecny pośpiech cyklu procesora, aby wkraść się do małych kawałków pracy wymaganej do szyfrowania i deszyfrowania danych z dysku. Apple wykorzystuje również specjalne instrukcje AES i sprzęt na najnowszych procesorach Intela, co dodatkowo zmniejsza obciążenie procesora. Efektem końcowym jest to, że zwykli użytkownicy będą mieli trudności z zauważeniem jakiegokolwiek zmniejszenia wydajności przy włączonym szyfrowaniu. Opierając się na moim doświadczeniu z funkcją we wcześniejszych wersjach Lion, zdecydowanie rozważę włączenie jej na każdym laptopie Mac, z którym planuję podróżować. ( Ars Technica )


1
Będę zdziwiony, jeśli ktoś rzeczywiście zauważy różnicę, biorąc pod uwagę informacje zawarte w drugim cytacie.
Neil Trodden

Zapomniałem tego cytatu z doskonałej recenzji Johna Siracusa - dziękuję za zapisanie mojej pamięci. :)
Dan J

Dla tych, którzy są zainteresowani - skończyłem na używaniu FV2 przez około 2 miesiące i wyłączyłem go z powodu słabej wydajności (co, jak podejrzewam, jest również zestawem błędów .0 i .1, a także moim nawykiem uruchamiania wielu aplikacje jednocześnie powodujące stronicowanie). Mam oldschoolowy wirujący dysk twardy zamiast dysku flash, co prawdopodobnie wpływa również na wydajność fv2.
glenstorey,

Odpowiedzi:


6

Poza upewnieniem się, że masz dostępną moc, gdy włączasz lub wyłączasz wartość IO całego dysku do szyfrowania / deszyfrowania, wydajność i delta mocy są ledwo mierzalne.

Widzę mniej niż 1-2%. Poza udaremnianiem dużych testów IO, w praktyce nie ma znaczenia, czy FileVault 2 jest włączony czy wyłączony dla początkowej wersji Lion.

Tak długo, jak rozumiesz ograniczenia związane z niemożnością korzystania z narzędzi do odzyskiwania plików, w jaki sposób ludzie mogą ominąć twoje szyfrowanie, tracąc kontrolę nad hasłami lub kluczami, wydaje się, że ten lunch jest bezpłatny (lub przynajmniej na karcie Apple).


2
Dzięki bmike - to naprawdę pomocne. Nie zauważyłem żadnych poważnych spowolnień w przechowalni plików, teraz, gdy jest włączona. Mobilne kopie zapasowe mogą trochę zawiązać pewne problemy na moim i5. Nie wiem, czy jest to sprawa przechowalni plików, czy tylko przepustowość, ale można ją wynegocjować w przypadku wersji .0.
glenstorey

2
do negocjacji = znikomy? ;)
Randy6T9

Przydatny komentarz na temat praktyki w porównaniu do dużych testów IO. Jeśli chcesz skomentować, być może zredaguję to. Będę zadowolony: moja odpowiedź w części Oprócz możliwości zaszyfrowania całego dysku, jakie są inne różnice między Filevault 2 a Filevault? . Również FYI Szybkość starego Filevault vs. nowe szyfrowanie pełnego dysku Lion
Graham Perrin

4

Mam 2011 uMBP 15 "i7 QC, 8 GB pamięci RAM, z dyskiem SSD OCZ Vertex 3 256 GB i Corsair F120. PO włączeniu FileVault 2 zauważyłem karę za przepustowość (VERTEX 3), szczególnie zapis dużych plików. Sekwencyjne odczyty wykazały 2 Wpływ -5% Tam, gdzie przepustowość zapisu spadła> 100 MB / s. Zawdzięczam forum bardziej szczegółowe porównanie.

Niezależnie od tego, posiadanie bezpiecznego wolumenu z wciąż imponującą prędkością przesyłu jest świetne.

Przewiduję kilka kolejnych „iteracji” branżowych produktów / testów SSD obejmujących wydajność szyfrowania całego dysku ... ewolucyjny wyróżnik konkurencyjny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.