Jak mogę ponownie zainstalować Mac OS X (Lion) bez usuwania danych?


10

Zepsuta instalacja My Lion. Wszystko nie działa. Nawet mój Mac nie śpi. Chcę ponownie zainstalować cały system operacyjny, ale nie mam zapasowego napędu kopii zapasowej. Chcę więc ponownie zainstalować system operacyjny bez usuwania lub partycjonowania, aby zachować moje dane na dysku.

Wiem, że nie jest wystarczająco jasne, ale powinno być o wiele lepsze niż moja obecna instalacja. Chcę więc spróbować, jeśli moje dane będą przechowywane bez kopii zapasowej.

czy to możliwe? W jaki sposób mogę to zrobić?

Czy jest jakiś sposób na naprawienie bieżącej instalacji?


1
jednym rozwiązaniem jest utworzenie kolejnej partycji do zainstalowania lwa, a następnie użycie asystenta migracji, aby przenieść ją ze starej partycji na nową

naprawdę chcesz zachować partycję odzyskiwania, jest ona ukryta, ale jeśli podzielisz dyski, może nie zostać utworzona, co byłoby wstydem.
chiggsy,

@Pekka 웃 Czy to jest nadal aktywne? Pokazuje wysłany 5 lat temu, ale nagroda wygasa za 4 dni?
norcal johnny

@ normalny tak, nadal jest aktywny. Szukam oficjalnego potwierdzenia, że ​​ponowna instalacja Lion za pomocą konsoli odzyskiwania tylko odświeży pliki systemowe i nie zniszczy danych użytkownika. Jestem dość pewny, że teraz tak jest (właściwie próbuję dzisiaj), ale jeśli możesz udzielić odpowiedzi (być może aktualnej), to świetnie
Pekka

Ok, dziękuję za zgłoszenie się, wkrótce przedstawię odpowiedź.
norcal johnny

Odpowiedzi:


21

Uruchom ponownie komputer Mac. Kiedy usłyszysz dzwonek rozruchowy, przytrzymaj klawisze COMMAND + R. Wejdziesz do środowiska Lion Recovery. Stamtąd po prostu wybierz ponownie zainstalować Lion. Po prostu usunie obecny system i zastąpi go nową kopią. Żadne twoje dane nie zostaną usunięte ani przeniesione. Jedyne, co zostanie zastąpione, to podstawowe pliki systemowe. Nie ma już potrzeby wykonywania kopii zapasowych, migracji danych ani bałagania podczas partycjonowania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcji Lion Recovery, przejdź tutaj: http://support.apple.com/kb/HT4718


Nie tak mówi mi ten dokument - sugeruje ponowną instalację systemu operacyjnego przed jego wydaniem. Czy to naprawdę poprawne?
Pekka

To jest poprawna odpowiedź. Usuwanie danych i instalowanie systemu OS X było określane jako „czysta” instalacja systemu OS X w epoce sprzed Lion. Instalator Lion nie zawiera opcji przeprowadzenia czystej instalacji. Aby usunąć istniejące dane, musisz użyć Narzędzia dyskowego, aby skasować dysk, a następnie uruchomić instalatora Lion. Zobacz tutaj dodatkowe potwierdzenie, że zainstalowanie OS X Lion z Recovery nie powoduje wymazania dysku: apple.stackexchange.com/questions/47351/...
Adam Rice

0

Jestem na tej samej łodzi. Jądro panikuje na błędach malloc wszędzie PAH!

Tak czy siak:

Pobierz Lion. Instalacja zjada potrzebny plik, więc nie instaluj go od razu. Dopiero zajęło mi 2x + XCODE, żeby to rozgryźć.

Teraz, jeśli go zainstalowałeś, możesz wykonać brutalny cmd-R podczas rozruchu, aby dostać się do partycji odzyskiwania. To miłe, możesz teraz zainstalować Lion za pośrednictwem swojej sieci, która, jak mam nadzieję, działa, a także usuwając złą zawartość dysku.

To do bani, ponieważ prawdopodobnie nie zapisałeś pobierania.

Naprawdę chcesz zdobyć kopię Lion na kluczu USB.

  1. Aplikacje> Zainstaluj Lion> pokaż zawartość pakietu> znajdź i zamontuj plik InstallESD.

  2. Wyłam jeden z wielu 16-gigabajtowych kluczy USB i usuń go. Przywrócisz obraz InstallESD na klucz USB.

  3. Sprawdź z diskutil, gui w Lion jest seksowne, ale pod spodem znajduje się morze malloc(3)paniki jądra. Musi być bootowalny.

  4. Nie można uruchomić. To OK, użyj partycji odzyskiwania (cmd R podczas rozruchu) i ustaw klucz USB jako dysk startowy.

  5. Restart. Staraj się nie myśleć o tym, jak przekląłeś tym razem, że zaczekasz do .1.

Powinieneś powrócić w coś, co wygląda jak to samo miejsce, z wyjątkiem tego, że powinno to pochodzić z klucza USB, który może zainstalować lwa na wyczyszczonym dysku twardym.

Spróbuję teraz tej ostatniej części, wszystko, czego chcę, to zapomnienie o zerach ... może problemem było moje majsterkowanie ze śnieżnym lampartem. BAH.

Bardzo przydatne rzeczy do debugowania. Dlaczego to „sekret”? Dlaczego rzeczywiście? https://developer.apple.com/library/mac/#technotes/tn2124/_index.html

 man sysdiagnose

Super fajne narzędzie. Użyję go zamiast oglądać 14 koncertów ... wystarczy. Jest to jednak fajne narzędzie.

Dziwnie,

man -k diag

pokazuje równie mddiagnosefajne dla światła punktowego i tmdiagnose dla wehikułu czasu,

Ale nie sysdiagnose.

Powodzenia.

EDYCJA: To faktycznie działało całkiem dobrze dla mnie, klucz USB nawet uruchomił mojego lappy, a ja tylko zapomniałem zapisać Xcode, który teraz działa na klucz.

Widzę znacznie mniej paniki jądra, co jest obiecujące. Mam nadzieję, że ci się uda.


Żadna z tych odpowiedzi nie odpowiedziała na pytanie - jeśli masz już zainstalowany program Lion, ale powoduje on problemy lub jest uszkodzony, w jaki sposób ponownie zainstalować program Lion BEZ usunięcia zainstalowanych aplikacji i danych?

1
Po prostu zainstaluj ponownie na wierzchu. Po prostu nie usuwaj dysku.
chiggsy 21.01.12
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.