Jak mogę wyświetlić kolumnę „Wymiar” w Finderze?


15

Wyraźnie pamiętam kolumnę Wymiary w Finderze, aby wyświetlić wymiary obrazu (szerokość x wysokość), ale nie mogę jej teraz znaleźć.

Czy ktoś wie, jak wyświetlić tę kolumnę?


1
Nie jestem świadomy istnienia pola „wymiaru” w widoku kolumny w Finderze w dowolnej wersji Mac OS X. Czy ktoś może zademonstrować inaczej? Być może pracujesz z zamiennikiem Findera, takim jak PathFinder. cocoatech.com

Odpowiedzi:


11

W widoku ikon możesz użyć opcji „Pokaż informacje o produkcie ” w opcjach widoku, tak jak opisano to w user6124 .

Tak, ale to nie jest widok „kolumny”. Dzięki, ale już to wiedziałem. - Nimbuz (komentarz)

Jednak widok kolumny woli pokazywać jak najwięcej bieżącej ścieżki drzewa plików za cenę dodatkowych informacji. Możesz włączyć kolumnę podglądu w opcjach widoku, aby wyświetlić podgląd wybranego obrazu wraz z podstawowymi informacjami (w tym wymiarami pikseli) w prawej kolumnie.

Kolumna podglądu pokazuje tylko informacje o wybranym pliku (tylko jednym).

W widokach przepływu listy i okładki możesz dodać do listy więcej kolumn informacji, klikając pasek tytułu listy prawym przyciskiem myszy i wybierając dodatkowe dane, które chcesz zobaczyć:

Selektor kolumn Sierra w języku angielskim

UWAGA : Lista dodatkowych kolumn zależy od lokalizacji folderu. Aby uzyskać dostępne wymiary, dany folder musi znajdować się gdzieś pod ~/Pictures/. (Pod ~/Music/możesz wybrać np. Wykonawcę lub album, a pod ~/Movies/możesz wybrać długość lub kodeki itd.)


+1, ponieważ rzeczywiście działa, ale to szalone, że trzeba zmienić nazwę folderu, aby uzyskać więcej opcji. Jakieś inne rozwiązanie pozwalające uniknąć zmiany nazwy folderu?
svassr

@svassr Zastanawiałem się nad tym samym w innym pytaniu - gdyby można było ustalić, gdzie powstało to skojarzenie, być może można by dodać / zmodyfikować podobne skojarzenia.
Jari Keinänen

1
Jeśli zmienisz nazwę folderu, kolumny Wymiary i Rozdzielczość nadal będą wyświetlane. działa również dla podfolderów. Nadal jest to trochę hackerski sposób na zrobienie tego.
svassr

4

W Mountain Lion folder zdjęć musi mieć nazwę Zdjęcia. Tylko wtedy będziesz mógł sortować według wymiaru lub rozdzielczości w widoku listy lub widoku przepływu okładki.

Mam nadzieję że to pomoże.


2
Cóż +1, bo rzeczywiście działa, ale to szalone, że trzeba zmienić nazwę folderu, aby uzyskać więcej opcji. Jakieś inne rozwiązanie?
svassr

Jeśli zmienisz nazwę folderu ponownie, kolumny Wymiary i Rozdzielczość pozostaną. działa również dla podfolderów.
svassr

Absolutnie absurdalne - ale działa. Musisz być sposobem na zhackowanie tego.
jszpila

3

Najpierw przejdź do folderu i naciśnij ⌘ Command+ J. Powinno pojawić się „Pokaż opcje widoku”:
pokaż opcje widoku
Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać „Pokaż opcje widoku”. Po otwarciu opcji widoku wybierz „Pokaż informacje o produkcie:
zobacz opcje

Po wybraniu tej opcji powinny być widoczne wymiary obrazu poniżej pliku.
Jeśli chcesz, aby było to ustawienie domyślne dla całego użytkownika, wybierz „Użyj jako domyślne”.


1
Tak, ale to nie jest widok „kolumny”. Dzięki, ale już to wiedziałem.
Nimbuz

3

Najlepsza odpowiedź jest tutaj: /superuser//a/473697/267407 i jest to całkowicie dziwne!

  • Zmień nazwę folderu nadrzędnego „Obrazy”
  • Włącz kolumnę Wymiary lub Rozdzielczość jak zwykle
  • Zmień nazwę folderu nadrzędnego z powrotem na pierwotną nazwę, a ustawienie kolumny powinno pozostać

2

Czasami widzę wymiary, czas trwania, tytuł i kodeki dostępne jako kolumny w widoku listy folderów Findera w Mac OS X. Zauważyłem to tylko w folderach zawierających filmy, ale nie śledziłem, które typy. Inne foldery zawierające te same typy filmów niekoniecznie oferują te kolumny. Gdy kolumny są dostępne, pojawiają się w menu kontekstowym nagłówka kolumny listy, ale nie w Opcjach widoku okna.

Jak mogę opublikować zrzut ekranu tego? Nie mam 10 zaczepek o reputację, upodobań, uśmiechów czy brawur.


Cóż, dałem ci +1, więc możesz teraz publikować obrazy „w
wierszu

1

User10355, wiem, że ten post jest stary, ale jeśli ktoś go zobaczy, może przeczytać Twój komentarz i zrezygnować bez próby. Niczyim wspomnieniem nie były sztuczki. Do folderu „Pictures” tylko , że 9 kolumn wymienionych w sekcji „Opcje widoku” panel jest nie tylko kolumny dostępne w widoku listy! Kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny nagłówek kolumny, aby wyświetlić menu rozwijane z pełnym zakresem opcji. W przypadku folderu Obrazy obejmuje to 9 kolumn oferowanych w Opcjach widoku oraz dwa dodatkowe: wymiary i rozdzielczość. Mój zrzut ekranu pochodzi z El Capitan, ale wygląda na to, że ta funkcja była dostępna już od Mountain Lion.

Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu rozwijane


Poparłem tę odpowiedź, ponieważ wyraźnie wskazuje dokładnie, co musisz zrobić, aby uzyskać dodatkowe kolumny.
Alex White

0

Twoja pamięć gra na tobie sztuczki. To jest Finder od Snow Leopard (który moim zdaniem nie zmienił się od Leoparda).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

A oto opcje kolumny widoku listy Tygrysa:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.