Jak edytowane zdjęcia są przechowywane w nowej aplikacji do zdjęć Apple?


3

W Aperture zrozumiałem, że to proces polegający na tym, że zmiany dokonane w przetwarzaniu końcowym były przechowywane jako „instrukcje” (niepewne co do rzeczywistego terminu), które należy zastosować do oryginału i w ten sposób zaoszczędzić miejsce do przechowywania na iPhoto, gdzie wydawało mi się, że wykonano duplikat zdjęcia.

Chciałbym zrozumieć, co robi nowe zdjęcie. Obstawiłbym to samo co iPhoto?

Odpowiedzi:


5

W przypadku Photos.app nie uważaj edycji za koniecznie zmiany. Przeglądając architekturę plików, zauważyłem, że to, co robią, to przechowywanie oryginału i po prostu dodawanie warstw „edycji”, które są bardziej podobne do warstw filtrów wymiennych.

Oryginał pozostaje w 100% taktowany, dopóki nie wyeksportujesz go do osobnego pliku, w którym Zdjęcia przetworzą te warstwy na obraz.

Jedynym sposobem, w jaki stracisz oryginały i utkniesz w edytowanych wersjach, jest to, że właśnie w tej kolejności:

  1. wyeksportował edytowaną wersję
  2. usunął zdjęcie z Photos.app
  3. usunąłem kosz Photos.app
  4. umieść wyeksportowaną wersję z powrotem (technicznie po raz pierwszy) w Photos.app.

1

Photos.app używa nieniszczących edycji, co oznacza, że ​​tak, zasadniczo zestaw instrukcji dotyczących wprowadzania zmian jest przechowywany obok oryginalnej mapy bitowej, w przeciwieństwie do powielania mapy bitowej z zastosowanymi zmianami. Najprawdopodobniej jest przechowywany jako metadane w pliku, a nie jako osobny plik. Możesz przywrócić oryginał w dowolnym momencie.

Możesz także zduplikować obraz jako rodzaj „migawki” - wszelkie zmiany dokonane w punkcie duplikacji zostaną zastosowane do zduplikowanego obrazu (ponownie, nieniszcząco), ale zarówno obraz początkowy, jak i powielony obraz nadal wskazują ta sama bitmapa na dysku. Wszelkie dalsze zmiany dokonane na dowolnym obrazie nie zostaną odzwierciedlone na obrazie przeciwległym, a w dowolnym momencie możesz przywrócić dowolny z nich do nieedytowanego oryginału.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.