Uruchom TeamViewer na żądanie, a nie podczas uruchamiania


9

Zainstalowałem TeamViewer Host (wer. 10.0), aby nawiązać zdalne połączenia z moim komputerem Mac. Ładuje się przy uruchamianiu automatycznie i wydaje się, że nie ma preferencji, aby wyłączyć to zachowanie *. TeamViewer nie pojawia się również w okienku preferencji systemowych „Elementy logowania”. Potrzebuję tylko TeamViewer okresowo, więc dla wydajności i bezpieczeństwa wolę uruchamiać go ręcznie.

Widzę trzy powiązane procesy Activity Monitor: TeamViewer Host, TeamViewer_Desktop, i TeamViewer_Service. Nie chcę tylko zatrzymać wyświetlania elementu interfejsu użytkownika / menu podczas uruchamiania, chcę zatrzymać ładowanie się wszystkich tych elementów.

Jak mogę wyłączyć ich uruchamianie przy logowaniu, a następnie jak je uruchomić, kiedy chcę?

* Preferencja „Pokaż komputery i kontakty podczas uruchamiania” w obszarze Zaawansowane, prawda?


Należy pamiętać, że wyłączenie aplikacji pomocniczych z uruchamiania podczas uruchamiania wpłynie w ogóle na działanie TeamViewer. Cofnięcie zmian może być niemożliwe bez ponownej instalacji TeamViewer. (Mówię to jako osoba, która ostatnio dużo czasu
poświęciła na usunięcie

Odpowiedzi:


13

Jest w Preferencjach w wersji 10.0.43320, którą pobrałem i zainstalowałem wczoraj.

Przejdź do Preferencje> Ogólne i odznacz „Uruchom TeamViewer z systemem”.


Niestety nie działa to w przypadku bieżącej wersji hosta TeamViewer, ponieważ nie jest to już opcja w preferencjach (szarpnięcia).
Patrick

3

Aplikacja hosta TeamViewer to:

TeamViewer Host działa jako usługa systemowa i służy do 24/7 dostępu do zdalnych komputerów, w tym logowania / wylogowania i zdalnego restartu - zoptymalizowanego do konserwacji serwera lub dostępu do domowego biura.

Więc ma działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Ale jeśli chcesz to wyłączyć:

Znajdź go za pomocą launchctl listterminalu

Aby zatrzymać, użyj sudo launchctl remove label_of_program_to_remove

Label_of_program_to_remove to ten, który znalazłeś na liście launchctl.

To zatrzyma bieżącą sesję.

Aby powstrzymać go przed ponownym uruchomieniem przy następnym uruchomieniu, przenieś pliki com.teamviewer z folderu / Library / LaunchAgents / lub z folderu ~ / Library / LaunchAgents /. Zamiast usuwać je całkowicie, po prostu przenosisz je z LaunchAgents do innego miejsca.


2

Opierając się na odpowiedzi Buscara , dla OS X 10.10 Yosemite:

  • Wyłączyć: sudo launchctl disable system/com.teamviewer.service
  • Aby ponownie włączyć: sudo launchctl enable system/com.teamviewer.servicei uruchom ponownie.

Wygląda na to, że launchctlApple jest w trakcie aktywnego rozwoju i znacznie się zmieniło w Yosemite (10.10). Zobaczyć man launchctl. Nadal oferują polecenia „starsze”, takie jak remove, ale uwaga, „podkomendy z poprzedniej implementacji wersji uruchomionej są ogólnie dostępne, choć niektóre mogą być niewdrożone”.


strona podręcznika launchctlw 10.10, a nawet 10.11 jest identyczna z zawartością, do której prowadzi link, czyli dla 10.9.
Raptor,

@Raptor Widzę zasadniczo inną treść. Strona 10.9 zawiera około 1400 słów, a ostatnia aktualizacja
miała miejsce

1

Prostszą alternatywą jest instalacja standardowej wersji Team Viewer, a nie wersji Host. Standardowa wersja ma opcje, których szukasz.


Niestety nie jest to żadne rozwiązanie wspomnianego problemu.
Chaklader Asfak Arefe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.