Program Apple Numbers, dziwna rzecz z unixową formułą kodu czasowego


1

Cześć Zastosowałem formułę kodu czasowego unix

=(((A1/60)/60)/24)+DATE(1970,1,1)+(-5/24)

I to działa! Ale wynik, jaki dostaję w mojej kolumnie, pokazuje tylko datę, a nie czas. Czy ktoś wie, jak to naprawić? Załączam obraz, aby pokazać, co się dzieje.

Dziękuję za Twój czas.

Obraz http://www.phoenixanimations.com/-Out%20with%20the%20old/Junk/Apple%20Numbers%20Example.jpg

Pole na górze to formuła, pole na dole po lewej to „Wynik Formuły”, ale pole w wierszu to rzeczywisty wynik, jaki otrzymuję.

Chcę, aby kod czasowy nie był tylko datą wyświetlaną w wierszach.


Jeśli którakolwiek z poniższych odpowiedzi rozwiązała twój problem, zaznacz jako taką, aby inni, którzy szukają podobnego rozwiązania, również otrzymali pomoc. Twoje zdrowie.
bjbk

Odpowiedzi:


1

@Ashley ma rację. W przypadku numerów 3 Użyj formatu komórki, aby wyświetlić datę i godzinę w żądany sposób. Wkleiłem twoją formułę w komórce B2 poniżej:

Date formating in Numbers 3 Mam nadzieję, że to pomoże!

1

Numbers '09 ma menu rozwijane, które określa sposób wyświetlania czasu w formacie komórki Data i godzina. Domyślnie w tej sytuacji wydaje się być Brak, ale możesz go zmienić, tak jak to pokazano na zrzucie ekranu.

Formatting Date and Time in Numbers '09

Z Twojego zrzutu ekranu myślę jednak, że używasz nowszej wersji Numbers. Nie wiem, gdzie jest to ustawienie w tej wersji, przepraszam.

Jeszcze jedno: myślę o ostatniej części twojej formuły +(-5/24) prawdopodobnie koryguje różnicę strefy czasowej w stosunku do UTC. Nie jestem pewien, ale może zajść potrzeba zmiany tego ustawienia, gdy czas letni się zatrzyma lub zacznie: warto zrobić notatkę, aby sprawdzić tę datę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.