Nigdy więcej Xcode 4 dla Snow Leopard?


13

Próbuję pobrać Xcode 4.0 na komputer Mac i chcą, żebym uaktualnił do Lion i pobierał 4.1. Czy istnieje sposób na pobranie 4.0 bez konieczności zmiany całego systemu operacyjnego?

Odpowiedzi:


6

App Store dystrybuuje tylko jedną wersję każdej aplikacji. Xcode 4.0 nie jest już dostępny, ponieważ Xcode 4.1 go zastąpił.

Jeśli autor oprogramowania chce zachować starszą wersję w sklepie, nową wersję należy przesłać jako inny możliwy do sprzedania element.

W tym przypadku Apple nie zdecydowało się na opuszczenie obu.

Możesz uzyskać wiele wersji Xcode , dołączając do płatnych programów dla programistów. Kiedy ostatnio sprawdzałem, Xcode 3 był dostępny z bezpłatnym kontem . Działa na systemie Snow Leopard - ale nie wygląda na to, że możesz już kupić Xcode 4.0 bez płatnego konta programisty - może nawet nie być dostępny dla programistów - możesz zapytać przed zapłaceniem pieniędzy, czy naprawdę potrzebujesz wersji 4.0 i tylko 4.0.


1
Właśnie sprawdziłem: Xcode 4.0.2 jest rzeczywiście do pobrania w Mac Dev Center dla płacących członków programu. Nikt nie może jednak powiedzieć, jak długo. Xcode 3 jest również nadal dostępny, więc może minąć trochę czasu, nim nie będzie już można go pobrać.
René,

1
Jeśli zdarzyło Ci się kupić Xcode 4.0, gdy był dostępny, możesz pobrać go ponownie pod nazwą „Xcode for Snow Leopard” za pośrednictwem karty zakupów w Mac App Store.
Lloeki


1

Witryna https://developer.apple.com/downloads ma pole wyszukiwania. Wpisz „Xcode”, a zobaczysz „Xcode 3.2.6 i iOS SDK 4.3 dla lamparta śnieżnego”. Możesz pobrać wersję Xcode inną niż App Store po zarejestrowaniu się jako programista.


1

Wygląda na to, że możesz pobrać różne wersje Xcode aż do Xcode 2.3. Możesz to zrobić bez konta płatnego, ale musisz zarejestrować się jako programista Apple.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.