Zewnętrzny monitor przesuwa okna po wyjściu ze snu (2012 rMBP)


9

Niedawno kupiłem Dell P2715Q w wyraźnym celu używania jako głównego wyświetlacza dla mojego rMBP 2012 z 10.10.3, gdy jest „zadokowany” w domu. Mam laptopa w pionowym uchwycie, który utrzymuje go w pozycji zamkniętej. Monitor jest podłączony do rMBP za pomocą kabla mini Display-> Display Port dostarczonego przez firmę Dell. W przypadku, gdy ma to znaczenie, maksymalna rozdzielczość z laptopa to 2560 x 1440 (mój starszy rMBP najwyraźniej nie jest w stanie obsłużyć pełnej rozdzielczości 4k, jaką monitor może zrobić ... cokolwiek). Mój rMBP był top-the-line, kiedy go kupiłem, więc ma NVIDIA GT 650M 1 gb.

Problemem jest to, że wszystkie okna są wpychane do lewego górnego rogu za każdym razem, gdy wybudzam laptopa ze snu / wygaszacza ekranu. Zgaduję, że system operacyjny powraca do rozdzielczości ekranowej wbudowanego monitora, który ma wyższą rozdzielczość, ale mniejszą powierzchnię biurkową, kiedy wszystko idzie w sen. Jest to denerwujące, ponieważ zazwyczaj pracuję z wieloma otwartymi oknami i umieszczonymi w określonych obszarach. Jak mogę powiedzieć OS X, żeby przestał przenosić moje okna?


1
Myślę, że naprawdę próbuje zrobić to, co powinien - to znaczy, że za każdym razem, gdy zdalny ekran jest usuwany, przesuwa wszystkie otwarte okna z powrotem do pozostałych ekranów. Naprawdę nie jestem pewien, czy możesz zmusić go do zrobienia czegoś innego, nawet jeśli wykonanie jest nieco nierówne po usunięciu domyślnego ekranu.
Tetsujin,

1
Dlaczego ekran jest „usuwany”? Zrozumiałem, gdy usuwam kabel mDP i przesuwa on okna, ale wszystko, co robi, to spać. Czy nie powinien po prostu rozpoznać, że wyświetlacz nadal tam jest? Nie stało się tak, gdy miałem mój stary Core Duo MBP podłączony do ekranu Cinema.
CodeChimp

1
Jest możliwe, że wykrycie klapki jest zamknięte i ekran jest podłączony, co powoduje zmianę układu okien. Spróbuj jednak zresetować pamięć PRAM. Być może jest to coś wypaczonego: support.apple.com/en-gb/HT204063
nieznana domena

Odpowiedzi:


1

Warto zresetować NVRAM i SMC (w tej kolejności), aby sprawdzić, czy to rozwiąże twoje problemy. Przedtem odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne (w tym monitory, klawiaturę itp.).

Resetowanie pamięci NVRAM w Twoim modelu MacBook Pro

Komputer Mac używa nieulotnej pamięci o dostępie swobodnym (NVRAM) do przechowywania całego zakresu ustawień. Oto jak to zresetować:

 1. Zamknij komputer Mac. Tak, pełne wyłączenie, nie tylko wylogowanie.
 2. Naciśnij, power button a następnie naciśnij commandoptionPRklawisze. Musisz upewnić się, że naciskasz te klawisze, zanim pojawi się szary ekran, inaczej nie zadziała.
 3. Przytrzymaj te klawisze, dopóki komputer Mac nie uruchomi się ponownie, a po raz drugi pojawi się dzwonek uruchamiania.
 4. Puść klawisze i pozwól, aby Mac uruchomił się normalnie.

Uwaga: po zalogowaniu się może być konieczne dostosowanie niektórych preferencji systemowych (np. Głośności głośników, rozdzielczości ekranu, wyboru dysku startowego, informacji o strefie czasowej itp.).

Teraz przejdź do resetowania SMC.

Resetowanie SMC w Twoim modelu MacBook Pro

Kontroler zarządzania systemem (SMC) wpływa na cały zakres funkcji zarządzania energią. Oto jak to zresetować:

 1. Zamknij komputer
 2. Odłącz wtyczkę MagSafe (kabel zasilający) od komputera
 3. Wyjmij baterię
 4. Naciśnij power buttoni przytrzymaj przez 5 sekund
 5. Włóż baterię z powrotem
 6. Podłącz ponownie kabel MagSafe (lub kabel zasilający)
 7. Ponownie włącz komputer za pomocą przycisku zasilania
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.