Czy korzystając z funkcji udostępniania rodziny konto dziecka może robić zakupy w aplikacji bez zgody?


1

Niedawno dodałem mojego syna do naszej „rodziny iTunes”; Ustawiłem jego identyfikator Apple ID jako konto podrzędne i zaznaczyłem pole wyboru „Poproś o zakup: wymagaj zgody rodzica na wszystkie zakupy ...”.

Jednak dzisiaj otrzymałem fakturę z App Store za zakup w aplikacji, który mój syn zrobił w jednej z gier, w które gra. Czy zakupy w aplikacji nie podlegają zasadzie „wymagaj zgody rodzica”?

(Wiem, że mogę zapobiec zakupom w aplikacji, konfigurując „Ograniczenia” na iPadzie, ale nie o to chodzi)

Odpowiedzi:


0

W przypadku zakupów aplikacji obowiązują te same zasady, jednak jeśli Twój Apple ID jest zalogowany, powiedzmy na komputerze rodzinnym, sam może zatwierdzić go na tym urządzeniu.


tak nie powinno być, ale sprawdzę później i odpowiednio zaktualizuję komentarz
FLIR31207

po sprawdzeniu mogę potwierdzić, że zakupy w aplikacji od członka rodziny „dziecka” rzeczywiście wymagają zgody rodzica. Niedawno „przekonwertowałem” identyfikator Apple mojego syna z osoby dorosłej na dziecko, więc zakładam, że zakupu dokonano, gdy identyfikator był jeszcze osobą dorosłą, a faktura dotarła dopiero po kilku dniach.
FLIR31207
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.