Jak uzyskać listę folderów ze stacji dokującej, aby rozpocząć w górnej części folderu, a nie na dole, po zorganizowaniu według daty?


2

Mam często używany folder skonfigurowany w stacji dokującej, aby wyświetlić go jako listę uporządkowaną według daty modyfikacji.

Problem polega na tym, że mam kilkaset pozycji w tym folderze i najczęściej muszę uzyskać dostęp do tych, które zostały ostatnio zmodyfikowane, ale zawsze muszę przewinąć do góry mojej długiej listy, ponieważ Apple domyślnie wyświetla najstarszy domyślnie zmodyfikowany (tj. na dole listy). Jak to ma sens dla użytkownika?

Jakikolwiek sposób na zmianę tego ekranu, dzięki czemu mogę uniknąć konieczności przesuwania się o 800 plików i folderów za każdym razem, gdy klikam na liście? Zmieniłem go, aby wyświetlał się jako stos i dzieje się to samo. Starałem się również zmienić sortowanie według daty dodania i daty utworzenia, aby uzyskać ten sam wynik.

Odpowiedzi:


1

Ma to sens, jeśli myślisz o tym z perspektywy Findera ... gdy klikniesz na Data Zmodyfikowana w Finderze, na ogół chcesz mieć najnowsze elementy na górze listy.

To powiedziawszy, nie ma sensu, gdy lista w tym przypadku otwiera się od dołu (przynajmniej nie bez pewnego sposobu, aby posortować odwrotnie). Nie byłem w stanie znaleźć sposobu na obejście tego problemu, ale są dwa obejścia:

  • Użyj skrótu klawiaturowego Kontrola - Dowództwo - przeskoczyć na stronę na raz
  • Użyj Dom klawisz, aby przejść bezpośrednio na górę listy (podobnie, Koniec wskakuje na dół)

Na klawiaturze Maca bez Dom lub Koniec klucze, kombinacja Fn - stoi za Dom , i Fn - stoi za Koniec .


Dzięki! Rozwiązanie przycisku domowego jest dobrym obejściem, gdy używam zewnętrznej klawiatury i monitora, ponieważ używam MacBooka Pro. Jakieś pomysły na to, jak mogę sfałszować przycisk home lub użyć innego naciśnięcia pojedynczego przycisku, aby dostać się na szczyt za pomocą klawiatury laptopa?
OohMamma

@OohMamma Zobacz zaktualizowaną odpowiedź.
tubedogg

Niesamowite, jeszcze raz dziękuję! Znalazłem to także: apple.stackexchange.com/questions/20451/… więc mogę również użyć wentylatora, który nie jest idealny, ale to kolejne obejście.
OohMamma
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.