Ukryj TYLKO rozszerzenia plików .app, ale pokaż resztę


16

Czy istnieje sposób, aby ukryć TYLKO rozszerzenie pliku .app? Wiem, że możesz włączyć lub wyłączyć widoczność rozszerzeń plików w Finderze, ale chcę uniknąć wyświetlania rozszerzeń plików .app. Nienawidzę nadmiaru, widząc, że pliki w moim folderze Aplikacje to Aplikacje.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


8

Opcja „Pokaż wszystkie rozszerzenia plików” zastępuje opcję „Ukryj rozszerzenie” w Uzyskaj informacje. Oznacza to, że istnieje kilka możliwych rozwiązań, które można spróbować znaleźć, aby ukryć rozszerzenia „.app”, pokazując pozostałe:

 1. Znajdź sposób, aby wykluczyć niektóre rozszerzenia z „Pokaż wszystkie rozszerzenia plików”.
 2. Znajdź sposób, aby ukryć rozszerzenia, inne niż opcja „Ukryj rozszerzenie”, na którą nie ma wpływu opcja „Pokaż wszystkie rozszerzenia plików”.
 3. Znajdź sposób zastąpienia opcji „Ukryj rozszerzenie” innej niż opcja „Pokaż wszystkie rozszerzenia plików”, którą można skonfigurować tak, aby uwzględniała lub wykluczała elementy na podstawie ich rozszerzeń, a może nawet według ich lokalizacji (np. Wykluczała folder Aplikacje) .

Zgodnie z moją najlepszą wiedzą żadne z nich nie jest możliwe, ale byłbym szczęśliwy, gdyby udowodniono, że się mylę.

Możliwe obejście

Najłatwiejszym sposobem obejścia tego problemu jest pozostawienie „Pokaż wszystkie rozszerzenia plików” niezaznaczone i ręczne ustawienie innych plików, aby wyraźnie pokazywały swoje rozszerzenia, co można bardzo łatwo zrobić za pomocą Automatora i SetFilepolecenia.

Możesz ustawić to jako usługę lub aplikację. W obu przypadkach można go używać zarówno w plikach, jak i folderach, a także przetwarzać zawartość podfolderów.

Aby ustawić to w Automatorze, dodaj akcję „Uruchom skrypt powłoki”, ustaw „Przekaż dane wejściowe” na „jako argumenty” i ustaw skrypt na:

(Uwaga: aby zainstalować polecenie, musisz zainstalować Xcode SetFile ).

for f in "$@"
do
  find "$f" -name "*.*" -exec SetFile -a e {} \;
done

Jeśli skonfigurujesz to jako usługę, pamiętaj, aby zmienić „Usługa odbiera wybrane” na „pliki lub foldery”.

Możesz także rozważyć użycie tego jako akcji folderu. Gdy pliki są dodawane do folderu, skrypt automatycznie ustawia ich rozszerzenia, które będą wyświetlane. Na przykład przydatne może być dołączenie takiego działania folderu do Pobranych, Dokumentów i Pulpitu lub dowolnego innego folderu, który często odbiera pliki z zaznaczoną opcją „Ukryj rozszerzenie”.

Mamy nadzieję, że skonfigurowanie tej usługi jako usługi sprawi, że korzystanie z niej będzie tak proste, że nawet nie będziesz musiał martwić się przetwarzaniem wsadowym całego woluminu (co może chwilę potrwać). Zamiast tego możesz go po prostu użyć w razie potrzeby, gdy natrafisz na pliki lub foldery plików z ukrytymi rozszerzeniami.


SetFilejest przestarzałe od Xcode 6 .
Franklin Yu,

3

Ten AppleScript ukryje rozszerzenie aplikacji (wszystko z rozszerzeniem „.app”) bezpośrednio w folderze Aplikacje (jednak nie działa na aplikacjach w podfolderach).

Uczyniłem to odpowiedzią Wiki społeczności, więc jeśli ktoś może edytować ten skrypt, aby go ulepszyć, zrób to!

 tell application "Finder" to set files_ to every item in (path to applications folder) whose name ends with "app"
 repeat with file_ in files_
  tell application "Finder"
    try
      set extension hidden of file_ to true
    on error e
      display dialog e buttons {"OK"} default button 1
    end try
  end tell
end repeat

Niezła próba, ale nie działa D:
Alexander - Przywróć Monikę

0

Oczywiście istnieje sposób i dość łatwy. Po zadokowaniu folder Aplikacje przeciągnij go całkowicie (usuń) ze stacji dokującej. Następnie ponownie go reklamuj i gotowe, wszystkie rozszerzenia .app znikną.


-1

Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy (kliknij, przytrzymując klawisz Ctrl) i kliknij opcję Uzyskaj informacje, a następnie zaznacz pole wyboru Ukryj rozszerzenie.

PS Możesz otworzyć wiele okienek informacji, wybierając wiele aplikacji i klikając prawym przyciskiem myszy na informacje


Ta opcja jest wygaszona, chyba że dostanę 1 na 1 przez wszystkie moje 180 aplikacji
Alexander - Przywróć Monikę

naciśnij mały zamek w prawym dolnym rogu panelu
Samantha Catania

nie ma żadnego, mówi „mam mieszane uprawnienia”
Alexander - Przywróć Monikę

mieszany?! nigdy tego nie spotkałem. Jesteś pewien, że to nie jest niestandardowy dostęp?
Samantha Catania

1
Alex, masz problemy z uprawnieniami, ponieważ root jest właścicielem wszystkich domyślnych aplikacji. Jednym ze sposobów jest przeniesienie całego folderu aplikacji na konto (np. „Alex: staff”), a następnie dokonanie zmian. Po tym możesz ponownie użyć Chown, ale lepszym rozwiązaniem będzie uruchomienie „Napraw uprawnienia” w Narzędziu dyskowym, ponieważ naprawi je wszystkie, przywracając domyślne aplikacje i nie zmieniając osobiście zainstalowanych programów.

-5

Idź do wyszukiwarki. kliknij preferencje. przejdź do zakładki zaawansowanej. odznacz opcję pokaż wszystkie rozszerzenia plików. uruchom ponownie


2
przeczytaj uważniej tytuł.
Alexander - Przywróć Monikę

2
To nie zadziała, aby ukryć niektóre, ale nie wszystkie rozszerzenia. Jeśli możesz go edytować, aby wyjaśnić, jak wykonać tę subtelniejszą akcję, prawdopodobnie uzyskasz więcej głosów. W obecnej formie możesz po prostu usunąć swoją odpowiedź, jeśli źle odczytasz pytanie.
bmike

Jest to prawdopodobnie najbardziej przyjazny komentarz moderatora, jaki kiedykolwiek widziałem
Steven Lu,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.