Jak działa nowa funkcja „lokalnych migawek” Time Machine w Lionie?


9

Reklama Apple dla Lion podkreśla nową funkcję „lokalnych migawek” Time Machine :

OS X Lion pozwala zabrać ze sobą Time Machine, gdy jesteś z dala od Time Capsule lub dysku zapasowego. Time Machine przechowuje zapasową kopię plików, które tworzysz, modyfikujesz lub usuwasz bezpośrednio na komputerze Mac. Teraz, jeśli przypadkowo usuniesz plik podczas podróży, możesz odzyskać go z lokalnej kopii.

Zastanawiam się, jak to się integruje ze zwykłymi kopiami zapasowymi Time Machine. Czy „lokalne migawki” są kopiowane na zewnętrzny dysk Time Machine przy następnym podłączeniu? I czy są one następnie usuwane z dysku wewnętrznego? Co zrobić, jeśli wykonujesz podwójne kopie zapasowe z dwoma oddzielnymi dyskami zewnętrznymi? ...

Odpowiedzi:


7

Nie znalazłem jeszcze dokumentacji dla tej funkcji, więc nie mam konkretnych odpowiedzi na pytania dotyczące interakcji z zewnętrznymi dyskami wehikułu czasu.

Zrobiłem jednak trochę zabawy z tą funkcją, używając laptopa na baterii. Pierwszą rzeczą, którą zauważyłem, jest to, że lokalne migawki nie były domyślnie włączone - przynajmniej dla mnie. Wiem o tym, ponieważ „wejście” do Time Machine, gdy mój dysk zapasowy został odłączony, skutkowało zwykłym komunikatem o błędzie - dopóki nie wykonałem następującego z wiersza poleceń:

sudo tmutil enablelocal

Po zrobieniu tego utworzono ukryty wolumin o nazwie MobileBackups(in /Volumes) i mogłem „wejść” do wehikułu czasu. (Być może lokalne migawki nie zostały włączone na moim komputerze, ponieważ mam mniej niż 10% wolnego miejsca na dysku?)

Niestety, funkcja wydaje się trochę na wpół upieczona. Wypróbowałem następujące, z całkiem niezadowalającymi wynikami:

  1. Utworzono nowy folder ~/Documents/Test.
  2. Wymusił nową migawkę, uruchamiając tmutil snapshot.
  3. Zweryfikowano, że utworzono nową migawkę, sprawdzając /Volumes/MobileBackups/Backups.backupdb/hostname/Latests/drivename/Users/myname/Documents.
  4. Usunął Testfolder.
  5. Wszedł do Time Machine i przejrzał kopie zapasowe / migawki. TestFolder nie było w żadnej z kopii zapasowych.

Aktualizacja: Zainstalowałem Lion na drugim komputerze Mac i bez wyraźnego działania z mojej strony ten komputer Mac ma MobileBackupswolumin. I przywracania usuniętych plików z lokalnego migawka prac na ten Mac.


Czy udało Ci się ustalić, czy wersje i lokalny sklep używają tej samej struktury pamięci?
bmike

1
Nie zweryfikowałem tego sam, ponieważ nie miałem jeszcze możliwości korzystania z aplikacji obsługujących przechowywanie wersji, ale według Siracusa odpowiedź brzmi „nie”. Zobacz jego dyskusje na temat wersji wewnętrznych i Mobile Time Machine .
cobra libre

Jestem nadal bardzo szczęśliwytime tmutil startbackup --block
bmike

1
Wiedziałem, że to stary wątek, ale jeśli nadal żyjesz, mam bardzo konkretne pytanie. Czy Twój Time Machine skonfigurował się do tworzenia zaszyfrowanych kopii zapasowych, gdy główny dysk twardy nie był szyfrowany?
Frizlab
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.