Montowanie udziałów przy użyciu elementów logowania podczas logowania, wyskakujące okna Findera


27

Mam niektóre udziały, które są montowane podczas logowania. W tym celu użyłem panelu „Elementy logowania” użytkowników i grup. Kiedy się loguję, wszystkie udziały pojawiają się w ich własnych oknach Findera.

Jak mogę zapobiec wyskakiwaniu okien Findera przy logowaniu? Próbowałem już zaznaczyć pole wyboru Ukryj.


Finder nie może być ukryty - więc bardziej chodzi o znalezienie ukrytej flagi w Finderze, aby to ukryć. Szukam, ale wskażę narzędzie katalogowe na wypadek, gdybyś zamiast tego chciał zainstalować tam montowania.
bmike

Odpowiedzi:


40

Oto dwa bardzo proste rozwiązania możliwe dzięki narzędziom do automatyzacji przygotowanym bezpośrednio w Mac OS X, AppleScript i Automator.

AppleScript

Możesz użyć AppleScript, aby stworzyć bardzo prostą aplikację, która zamontuje twoje udziały bez otwierania nowych okien Findera.

 1. Otwórz AppleScript Editor i umieść w tym skrypcie:

  tell application "Finder"
    mount volume "afp://Share.local/folder" as user name "username"
  end tell
  
 2. Dostosuj go do swoich potrzeb (skonfiguruj swoje udziały).

 3. Zapisz go jako aplikację.
 4. Dodaj go do elementów logowania w okienku preferencji „Konta”.

Może poprosić o hasło za pierwszym razem, ale możesz zapisać je w pęku kluczy i nie będzie Ci już przeszkadzać.

Oczywiście możesz zamontować wiele dysków, dodając dodatkowe mount volumelinie.

Automator

Jeśli wolisz interfejs wizualny, możesz także użyć Automatora.

 1. Otwórz Automator i wybierz „Aplikacja”.
 2. Dodaj akcję „Pobierz określone serwery” (w sekcji „Pliki i foldery”).
 3. Dodaj swoje udziały na liście.
 4. Dodaj akcję „Połącz z serwerami” (w tej samej sekcji).
 5. Zapisz aplikację.
 6. Dodaj go do elementów logowania w okienku preferencji „Konta”.

Oto zrzut ekranu procesu:

Przepływ pracy aplikacji Automator


Pomimo zapisania w moim pęku kluczy metoda AppleScript wciąż pytała o poświadczenia. Metoda Automatora działa jednak. Nazwy akcji to „Uzyskaj określone serwery” i „Połącz z serwerami”.
Louis,

Dziwne, używam metody AppleScript (nie przy starcie, ale nadal) i działa zapisywanie pęku kluczy. W każdym razie cieszę się, że rozwiązanie Automator działa dobrze dla Ciebie. Zaktualizowałem swoją odpowiedź odpowiednimi nazwami czynności, dziękuję!
olivier

Dodałem kolejne montowania (pewnej dodatkowej przestrzeni dyskowej na Time Capsule w dmg), używając Get Specified Finder Items i Mount Disk Image zarówno dla woluminu, jak i pliku dmg. Po raz pierwszy użyłem Automatora, zadziałałem, aby zapobiec wyskakiwaniu okien Findera przy logowaniu.
Sam Brightman,

Jeśli spróbujesz uruchomić skrypt Automator i otrzymasz: „Błąd połączenia z serwerami” - „Błąd połączenia z serwerem”; prawdopodobnie oznacza to, że twoje woluminy zostały już zamontowane i nie można ich ponownie zainstalować. Jeśli chcesz przetestować skrypt, najpierw odinstaluj wszystkie udziały, a następnie spróbuj ponownie uruchomić skrypt Automator.
Toland H

1

Czy zamiast tego próbowałeś skonfigurować swoje mounty za pomocą Directory Utility. Właśnie napisałem, jak się tu dostać.

Jak zatrzymać automatyczne łączenie OS X z serwerem NFS podczas uruchamiania?

Uwierzytelniłem się jako root, utworzyłem nowy pusty rekord, przeciągnąłem udział, który chciałem po cichu zamontować, aby zastąpić tekst zastępczy nowego rekordu i wyjść.

Okazało się, że był to udział afp za pomocą telefonu komórkowego w celu zlokalizowania zdalnego komputera Mac. Z pewnością nie przetestowałem tego wcale w Lionie - ale to miejsce, w którym lubię instalować wierzchowce, zamiast tylko umieszczać je w elementach logowania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Być może trzeba będzie zagłębić się w dokumentację serwera, ponieważ konfiguracja katalogu (lokalnego lub LDAP) może być nieco drobna i dokładna sekwencja i szczegóły liczą się bardzo, czy będzie działać niezawodnie.


-1

Mam około 60% pewności, że tak jest: Finder pamięta, czy okno woluminu było otwarte, gdy zostało wysunięte. Zamknij okno, a następnie je wysuń, nie powinno się otwierać automatycznie przy następnym montażu. Wiem, że to działa na garść obrazów dysków, które montuję podczas logowania.

Niestety to pole wyboru ukryj nie działa w przypadku niczego oprócz aplikacji. Uważam, że dlatego tekst instruktażowy mówi „ukryć aplikację ”.


Obawiam się, że to nie zadziałało.
Louis

Czy dbasz o to, czy jakieś istniejące okna Findera są również zamknięte? Możesz użyć akcji automatyzacji, aby zamontować serwery, a następnie dodać AppleScript na końcu przepływu pracy. Jeśli to zadziała, mogę zaktualizować odpowiedź (nie pozwoli mi tu dodawać zwrotów)
Scrollwheelie

Ech ... to bardzo Windows XP. Nawet nie chcę tam iść. ;)
Louis

Nie używamy AppleScript, jeśli korzystamy z Automatora. Ale możemy także używać AppleScript. Oba rozwiązania są bardzo proste i dalekie od „Windows XP jak”. Jeśli nie znasz tych narzędzi, powinieneś rzucić okiem, są one bardzo potężne i bardzo łatwo jest zacząć. Możesz znaleźć precyzję rozwiązania problemu za pomocą jednego z tych narzędzi w mojej odpowiedzi.
olivier

-1

W Lion wszystkie otwarte okna zostaną ponownie otwarte przy następnym logowaniu. Po ponownym uruchomieniu lub zamknięciu możesz usunąć zaznaczenie pola wyboru „ponownie otwieraj okna podczas ponownego logowania”. To sprawia, że ​​Lion uruchamia się ponownie z „względnie” czystym kontem.

Spróbuj odznaczyć to pole wyboru i sprawdź, czy problem został rozwiązany?


Nie miał wpływu. Okna otwierają się po zamontowaniu folderów.
Louis,

Wznowienie w wersji 10.7 (kompilacja 11A511) nie zawsze działa z obrazami dysków itp. Niektóre aplikacje z włączoną funkcją wznawiania wydają się powodować montowanie woluminu, jeśli istnieje edycja pliku na tym woluminie; Smultron 4 wydaje się to osiągać. Podgląd wydaje się nie osiągać tego samego. Chciałbym zobaczyć pytanie na ten temat.
Graham Perrin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.