Czy mogę „zapomnieć o tej sieci”, gdy sieć Wi-Fi nie znajduje się w zasięgu?


27

Mam iPoda Touch, który uaktualniłem do iOS 4 (ale jest to problem występujący również w iOS 3.1). Kiedy podróżuję i dołączam do sieci Wi-Fi (np. Hotelu itp.), Nie zawsze pamiętam, aby zapomnieć o sieci przed wyjazdem.

iPod touch: Informacje i ustawienia Wi-Fi mówią „Zapomnij o tej sieci”, jeśli możesz wybrać z listy Wi-Fi Networks. Jednak gdy sieć nie znajduje się w zasięgu, nie można jej wybrać, aby ją zapomnieć.

Czy jest jakiś sposób, aby tego nie robić w systemie iOS, lub aplikacja innej firmy, którą mogę pobrać? Czy fakt, że mam na liście dodatkowe sieci Wi-Fi, wpływa na wydajność mojego urządzenia, gdy próbuje ono dołączyć do znanych sieci?

Aktualizacja: mam teraz wątpliwości, czy aplikacja innej firmy nie działa na podstawie tego, że Apple Drops Wi-Fi Sniffers z iPhone App Store zgłasza, że ​​sniffery zostały odrzucone, ponieważ używają one prywatnej platformy, zaczepiają się w systemie operacyjnym, które nie są udokumentowane ani niedozwolone dla osób trzecich programistów stron do użycia ”.


Mam teraz ten problem, ponieważ moja firma wymaga corocznej zmiany hasła. Problem polega na tym, że gdy zmienię hasło, gdy tylko iPad znajdzie się w zasięgu sieci, próbuje połączyć się ze starym hasłem. Jeśli nie zapomnę hasła wystarczająco szybko, moje konto zostanie zablokowane z powodu nieudanych prób połączenia się ze złym hasłem.
Fuhrmanator,

Odpowiedzi:5

Jak wskazał użytkownik83905, synchronizacja iPoda i Maca z pękiem kluczy iCloud pozwoli ci zarządzać zapamiętanymi sieciami obu urządzeń z jednego z nich. Oznacza to, że możesz po prostu usunąć go z komputera Mac, a zmiana zostanie zsynchronizowana z iPodem.

Jeśli jednak nie masz komputera Mac do synchronizacji, nadal możesz zapomnieć o niepożądanych sieciach, wybierając Ustawienia> Ogólne> Resetuj i stukając Resetuj ustawienia sieci. Musisz ponownie dodać sieci, których używasz, ale wszystko to wyczyści, dzięki czemu możesz zacząć od nowa.


4

JEŚLI masz komputer Mac: zsynchronizuj urządzenie z systemem iOS i komputer Mac z tym samym pękiem kluczy Apple iCloud. Informacje o Wi-Fi zostaną zsynchronizowane przez iCloud z pękiem kluczy komputera Mac. Następnie możesz edytować pęku kluczy na komputerze Mac i usunąć niechciane sieci.


3

Nie powinieneś się zbytnio przejmować, ponieważ przechowuje tylko ustawienia (minimalny wpływ na miejsce), jeśli znajdziesz sieć Wi-Fi z tym samym SSID, może się pojawić i poprosić o klucz WAP / WEP.


5
Ten artykuł autorstwa Troy Hunt sugeruje, że istnieje ryzyko bezpieczeństwa, pozostawiając niezabezpieczone sieci na liście.
Martin

Istnieją również zagrożenia bezpieczeństwa związane z ujawnieniem przez iDevice szczegółów sieci, z którymi wcześniej się łączył. youtube.com/watch?v=NiiI_oZ7y64
Luke Stevenson

Połączenie z siecią Wi-Fi, bezpieczne lub nie, pokazuje Twoją lokalizację właścicielowi sieci. Gdy właścicielem sieci jest twoja babcia, NBD. Jeśli jest to duża korporacja, to problem. Niektóre korporacje prowadzą duże sieci Wi-Fi - oczywistym przykładem jest comcast, który publikuje xfinitywifi z każdego modemu kablowego.
Dan Pritts

1

Mam ten problem, kiedy jadę tramwajem. Kiedyś dołączyłem do sieci, która pochodziła z routera D-Link, a konfiguracja nie została zmieniona, więc nazwa sieci nadal była domyślna - „D-LINK”. Teraz, ilekroć korzystam z mojego iPhone'a w transporcie publicznym i mijamy podobnie skonfigurowany modem D-Link (jest ich kilka na mojej trasie), pojawia się okienko z prośbą o hasło. To trochę denerwujące - każdego dnia przeszkadza mi około dwa razy na podróż.

Muszę szybciej wchodzić w ustawienia, zanim wyruszymy poza zasięg sieci.1

Możesz teraz otworzyć dostęp do pęku kluczy na komputerze Mac i wyszukać wifi według nazwy. Daje to 2 wyniki: iCloudjeden z Systempęku kluczy , a drugi z pęku kluczy. Strona Mac może usunąć tylko klucz iCloud, co pozostawia kopię klucza systemowego na Macu. Usunięcie zostanie przeniesione na iPhone'a za 10 minut.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.