Wyszukiwanie według nazwy pliku (w przeciwieństwie do nazwy i zawartości) w Lion


21

We wcześniejszych wersjach OSX wyszukiwanie w oknie Findera umożliwiało wybór wyszukiwania według zawartości lub nazwy pliku. W Lionie ten wybór wydaje się zniknąć, mogę teraz wyszukiwać tylko według treści. Czy jest jakiś sposób wyszukiwania według nazwy w Lion?

Odpowiedzi:


22
  1. Otwórz okno wyszukiwarki
  2. Otwórz folder, w którym chcesz wyszukać
  3. Kliknij w polu wyszukiwania
  4. Wpisz tekst, który chcesz znaleźć
  5. Lista rozwijana powinna wyglądać tak jak na poniższym obrazku, co pozwala wybrać opcję „Nazwa pliku zawiera”

Okno Findera

Jeśli już uruchomiłeś wyszukiwanie i chcesz zmienić wyszukiwanie, aby wyszukiwać tylko pliki z wyszukiwanym hasłem w nazwie pliku, możesz kliknąć przycisk „+” tuż pod polem wyszukiwania i zmienić typ wyszukiwania. Zobacz zrzuty ekranu poniżej:

Okno Findera 2

Okno Findera 3

Mike Scott ma fajne sugestie z komentarzy, które warto włączyć tutaj, aby użyć nazwy: selektor w centrum uwagi.

Możesz poprzedzić wyszukiwanie słowem, name:jak pokazano poniżej
Okno Findera 4

Powoduje to wyświetlenie okna, w którym możesz wybrać opcję „Nazwa pliku” lub „Wszystko”, jeśli klikniesz przycisk „nazwa” w polu wyszukiwania, jak pokazano poniżej:
Okno Findera 5


Oh dziękuję. Zauważyłem kroplę kątem oka, kiedy przeprowadzałem wyszukiwanie, ale nigdy nie przyjrzałem się jej dokładnie, ponieważ doszedłem do wniosku, że była to ta sama stara bezużyteczna lista sugestii, którą zawsze otrzymywałeś. Nadal jednak nie jest tak dobry jak stary, ponieważ znika po zakończeniu wyszukiwania - czy istnieje sposób na odzyskanie go bez ponownego rozpoczynania wyszukiwania? Często chcę przejść do wyszukiwania według nazwy pliku po zobaczeniu wyników wyszukiwania zawartości.
Ross Smith

6
Lub po prostu poprzedź wyszukiwane hasło „name:”.
Mike Scott

1
@Mike Scott: najlepszy jak dotąd prawdziwy komentarz-zakopany w komentarzu. Wygląda na to, że „nazwa_pliku:” jest potrzebna, aby ograniczyć wyszukiwanie tylko do nazw plików - za pomocą „nazwa:” plik, którego szukam, nadal jest zakopany wśród elementów wiadomości e-mail itp.
Miles Erickson,

8

Wyszukaj używając nazwy: selektor

name: index.html w centrum uwagi

Stałem się także wielkim fanem aplikacji Found . Obecnie jest za darmo w App Store i błyskawicznie (wydaje mi się szybszy niż LaunchBar - i to wiele mówi, ponieważ jest to demon prędkości).


4

Innym sposobem byłoby użycie terminalu i mdfindnarzędzia wiersza polecenia. Dodaj tę funkcję do ~/.bash_profile(lub dowolnego innego pliku konfiguracyjnego powłoki, którego możesz użyć):

spot() {
  mdfind "kMDItemFSName=='*$@*'cd";
}

Następnie możesz użyć spotfunkcji w wierszu polecenia:

spot foo bar

Spowoduje to wyszukanie wszystkich plików i katalogów zawierających argumenty przekazane spotw ich nazwie.

Zauważ, że cdw powyższej funkcji znajduje się modyfikator, który powoduje, że wyszukiwanie nie rozróżnia wielkości liter ( c) i ignoruje znaki diakrytyczne ( d). Aby uzyskać więcej informacji o zapytaniach, zobacz ten dokument .


3

⌃⌘F (Plik> Znajdź według nazwy…) otwiera także okno Spotlight, w którym domyślnie ustawione jest wyszukiwanie według nazwy.


O ile wiem, otwiera to okno, które przeszukuje folder Desktop. Czy to właściwy skrót klawiaturowy?
daviesgeek

1
@daviesgeek Przeszukuje bieżący folder, jeśli ustawiłeś go jako domyślny w preferencjach Findera.
Lri

O. Rozumiem teraz :-)
daviesgeek

1
Właściwie też ⌃⌘F z Shiftem. To Command, Control, Shirt, F
Alex V

2

Ross ma rację, że opcja przełączania między wyszukiwaniem nazw plików lub treści znika po przeprowadzeniu wyszukiwania - jeśli nie wybierzesz nazw plików do wyszukiwania nazw plików z listy rozwijanej, gdy wpiszesz wyszukiwane hasło po raz pierwszy. Po przeprowadzeniu wyszukiwania bez kliknięcia tego menu rozwijanego nie pojawi się, nawet jeśli klikniesz ponownie na pasku wyszukiwania. Musisz wpisać inny znak w pasku wyszukiwania, a następnie go usunąć, a następnie pojawi się menu rozwijane.

To jest dość głupie ze strony Apple. Wzięli coś, co było proste, bardzo jasne i zrozumiałe, i sprawiło, że trudno było je znaleźć, trochę trudne, mniej przydatne i niespójne. Jeśli chcesz najpierw przeszukać zawartość, a następnie przejść do nazw plików, nie jest to tak proste, jak proste kliknięcie widocznego przycisku. Nie ma tego logicznego powodu. Mam nadzieję, że zwrócą oryginalną, lepiej zaprojektowaną funkcję.


1
Czy naprawdę uważasz, że Apple dokonał tej zmiany przez pomyłkę, czy nie biorąc pod uwagę, że zmusiłoby to ludzi do zmiany sposobu myślenia? Powiedziałbym, że starannie to zważili, a przytłaczająca korzyść dla niektórych była warta wkurzenia niektórych ludzi. Powiedziałbym, że to bardziej prawdopodobne, że są głupi, ale wszyscy możemy spekulować na ten temat.
bmike

0

Nie znika - wystarczy wpisać zapytanie w polu wyszukiwania i nacisnąć Enter - następnie kliknąć ponownie i znaleźć możliwość przełączenia się właśnie tam.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.