Dlaczego Git nie został znaleziony po zainstalowaniu OS X Lion?


87

Właśnie zaktualizowałem system do OS X Lion i teraz nie mogę zainicjować Gita tam, gdzie działał dobrze:

$ git add .

-bash: git: command not found

Jestem nowy w Git i programowaniu, więc jestem pewien, że jest to szybka poprawka, każda pomoc jest bardzo mile widziana. Dzięki chłopaki!


1
czy masz zainstalowane Macports?

nie ... czy polecasz instalację?

9
osobiście zainstalowałbym go za pomocą homebrew zamiast macports - mxcl.github.com/homebrew
house9

2
brew > ports, być może git po prostu nie jest już w twoim $PATHzasięgu. Spróbuj, sudo find / -name gita może po prostu znajdziesz swój plik binarny.

1
Dlaczego polecasz Macports lub Homebrew tylko dla git? Po prostu ciekawy. Korzystam z code.google.com/p/git-osx-installer
Dan Rosenstark

Odpowiedzi:


72

Jeśli / usr / local / git już istnieje, musisz albo dodać go do $ PATH, albo utworzyć dowiązanie symboliczne umieszczając dowiązanie symboliczne w katalogu, który znajduje się w twojej PATH.

Powszechną praktyką jest wykonywanie, /usr/local/binjeśli nie istnieje, i dodawanie linku:

sudo -s
mkdir -p /usr/local/bin
ln -s /usr/local/git/bin/git /usr/local/bin/git
exit

4
to właściwa odpowiedź

/ usr / local / git istnieje, ale otrzymuję: „ln: / usr / local / bin / git: Brak takiego pliku lub katalogu”.

Chyba właśnie tego potrzebowaliśmy. Robi to, co powinien. Dzięki!

1
To właśnie rozwiązuje problem; to powinno być oznaczone jako poprawna odpowiedź
Doug Molineux,

1
Mimo że większość ludzi zainstaluje git w / usr / local / git, być może OP docenia ogólną odpowiedź. Każdy, kto chce ponownie zadać to pytanie, stwierdzając, że wybrana tutaj odpowiedź nie działała, może wybrać tę odpowiedź, gdy zostanie udzielona. Bez szkody w dwóch ważnych pytaniach z dwiema prawidłowymi odpowiedziami.
bmike

58

Lion (i Snow Leopard) nie został dostarczony git- więc być może sposób, w jaki zainstalowałeś git, nie przetrwał aktualizacji. Musisz znaleźć swoją kopię git lub po prostu dostać nową. Używanie funkcji Spotlight do przeszukiwania kopii zapasowych Time Machine może być owocne, aby znaleźć pliki i dowiedzieć się, czy jest to problem ze ścieżką, czy pliki binarne naprawdę zniknęły po migracji Lion danych.

Wszystkie Twoje repozytoria przechowywane w przestrzeni użytkownika są w porządku. Spróbuj zdobyć tę samą lub nowszą wersję git.

Wiersz polecenia mdfind -name gitwyświetli listę wszystkich plików, które spotkało się z git w nazwie. Większość instalacji gitpowinna przetrwać aktualizację do Lion, a ty musisz tylko oczyścić swoje środowisko lub połączyć się z plikiem binarnym z twojego miejsca $PATH.

Xcode 4 (4.0-4.2) upuszcza git /Developer/usr/binwraz z większością innych narzędzi, takich jak make i gcc. Utrzymanie git może być najłatwiejsze po otrzymaniu (obecnie) darmowego Xcode z App Store. Xcode 4.3 wprowadza giy i inne narzędzia Applications/Xcode.app/Contents/Developer/usr/bin.

Aby uniknąć problemów z różnymi wersjami, możesz upewnić się, że wszystkie stare wersje zniknęły z dysku twardego. (i na pewno z twojej $ PATH)


NIESAMOWITE! Zadałem to pytanie podczas pobierania nowego Xcode. Właśnie sprawdziłem teraz i działa! Dzięki @Johan Nordberg

3
Uwaga XCode dla Lion po prostu instaluje instalator . Musisz odwiedzić folder aplikacji i uruchomić aplikację instalacyjną, aby mieć git.

2
Mam Git /usr/bin/git. Zainstalowałem Xcode 4 na czystej (sformatowanej) instalacji Lion i nie pamiętam, aby kiedykolwiek uruchamiałem instalator Git.
Nate

1
Mam Lion (10.7.3) i właśnie zainstalowałem XCode za pośrednictwem App Store. Jest w katalogu Aplikacje, a nie Deweloper. W rzeczywistości nie mam nawet katalogu / Developer.
milesmeow

8
Xcode -> Preferencje -> Pobieranie -> Zainstaluj narzędzia wiersza polecenia. Zobacz moją odpowiedź poniżej.
elsurudo,

21

Jeśli masz zainstalowany XCode, najlepszym rozwiązaniem jest Xcode -> Preferencje -> Pobieranie -> Zainstaluj narzędzia wiersza poleceń.

To umieściło git (między innymi) w / usr / bin / git.

Jeśli nie masz zainstalowanego Xcode, zainstalowanie go tylko dla git zdecydowanie byłoby przesadą.


1
Dzięki za to - zdecydowanie najłatwiejszy sposób, jeśli masz już zainstalowany XCode.
Glenn Barnett

15

Myślę, że przekonasz się, że Git jest nadal zainstalowany w twoim systemie. Wygląda na to, że ŚCIEŻKA jest po prostu pomieszana. Sprawdź, czy / usr / local / git nadal istnieje w twoim systemie.

Właśnie dodałem następujące elementy do mojego pliku ~ / .bashrc i wszystko wróciło do normy.

PATH=/usr/local/git/bin:$PATH

Aby być bardziej szczegółowym, ta strona - http://www.joshstaiger.org/archives/2005/07/bash_profile_vs.html - szczegółowo opisuje różnicę między .bashrc i .bash_profile. Jeśli używasz terminala Mac z Git, dodanie powyższej specyfikacji PATH do pliku .bash_profile wykona zadanie. Oczywiście musisz zamknąć okno Terminala i otworzyć nowe, ponieważ plik .bash_profile jest ładowany przy otwarciu okna Terminalu.

Podsumowując, dodanie tego do .bash_profile też by działało.


Właśnie to zrobiłem i git znów działa.

2
To jest właściwe rozwiązanie. Pomieszana jest tylko ŚCIEŻKA. Inne odpowiedzi, które tu ludzie podali, to obejścia, a nie rozwiązanie.

Próbowałem to zrobić, ale nadal pojawia się błąd polecenia, który nie został znaleziony podczas próby dodania git. Czy muszę całkowicie zrestartować komputer, aby uzyskać ścieżkę aktualizacji?
EmmyS,

Czy zrestartowałeś terminal? Lub sourceplik .bash_profile? Po prostu wpisz source .bash_profileswój terminal w domu, reż.
Aaron Chambers

tak, zrestartowałem terminal. Nie jestem pewien, co oznacza źródło, ale odpowiedź autorstwa ing0 poniżej (minus ponowna instalacja git) działała dla mnie. Być może mój plik bashrc był w niewłaściwym miejscu. W każdym razie teraz działa.
EmmyS

5

Krok 1: Zainstaluj ponownie git (właśnie zainstalowałem wersję Snow Leopard stąd ), jeśli nie ma go:

/ usr / local

Krok 2: Otwórz terminal i wykonaj następujące czynności:

cd / etc

sudo nano bashrc

Następnie w nano u góry pliku napisz (jak sugerował Aaron)

ŚCIEŻKA = / usr / local / git / bin: $ PATH

Naciśnij Ctrl + X, aby wyjść z nano i naciśnij Y, aby zapisać. Następnie wyjdź z terminalu, otwórz ponownie i git powinien działać dla Ciebie.


Nie powinieneś ponownie instalować Gita. Wierzę, że okaże się, że nadal jest zainstalowany. Sprawdź / usr / local / git

Mój zniknął całkowicie. Więc przeinstalowałem. Tak jak powiedziałem, jeśli jest, to nie trzeba tego robić!
ingh.am

To również działało dla mnie. Wszystko działało dobrze przed aktualizacją Lion - było to szybsze rozwiązanie niż pobieranie XCode 4+ GB.

4

Możliwe, że zainstalowałeś gitprzez MacPorts lub Fink.

Wydaje mi się, że wydanie wersji Lion zajmie trochę czasu ... a może powinieneś spróbować zainstalować ją ponownie ...

Rzeczywiście wydaje się, że musisz zainstalować MacPorts z pnia, aby uzyskać kompatybilność z Lion ...

Fink ma również kilka wskazówek na temat aktualizacji do Lion .


Miałem zainstalowane Macports i działałem przed moją aktualizacją Lion. Moje polecenie portu nadal działa poprawnie (np. Samodzielna aktualizacja portu), ale teraz moje zainstalowane porty (np: git) nie działają. Widzę, że pakiety są nadal w / opt / local / var. Myślałem, że może to być problem z $ PATH, ale ~ / .profile wciąż ma moje poprzednie (przed aktualizacją) konfiguracje Macports. Jakieś sugestie?

@Adam Tootle: Zobacz fragment „zainstaluj MacPorts z pnia” w mojej odpowiedzi ...

Nie byłem pewien, czy tego potrzebowałem, czy nie, ponieważ działało;) Jeśli to zrobię, nie powinienem ponownie instalować wszystkich pakietów, czy powinienem?

@Adam Tootle: Myślę, że tak ... chodzi o to, że wraz z Lionem wszystkie frameworki systemowe i biblioteki uległy zmianie (jak zwykle w wersji głównej) ...

ahh..gotcha.


1

Jeśli używasz naparu, po prostu uruchom to polecenie z terminala.

brew install git


1

Stało się tak, ponieważ git przestał być częścią $ PATH (z jakiegoś powodu migracji).

Istnieje bardzo prosty sposób naprawienia tego w OS X:

W OS X można dodawać zmienne $PATH, zmieniając plik

/etc/paths

więc możesz przywrócić git, wykonując następujące czynności:

sudo vim /etc/paths

dodaj /usr/local/git/binna końcu pliku, zapisz i wyjdź. Uruchom ponownie powłokę. Git powinien działać.


1
/ etc, jesteś pewien? Czy nie powinien to być / usr?
nohillside


0

Ten sam problem tutaj, pobrałem i zainstalowałem wersję lamparta śnieżnego z kodu Google i poszedłem. Musiałem jednak zamknąć i ponownie otworzyć terminal ...

Wszystko znowu dobrze ..


0

Kiedy jest już ścieżka git,

po prostu dodaj katalog do zmiennej PATH.

echo 'export PATH=/usr/local/git/bin:$PATH' >> ~/.profile


0

Użyłem App Store, aby zainstalować Xcode, a to daje po prostu wszystko w jednym obiekcie blob. Ma jednak inne aplikacje i instalatory. Potrzebowałem tylko git, więc droga z tego jest export PATH=$PATH:/Applications/Xcode.app/Contents/Developer/usr/bin

To trochę hack, ale nie używam Xcode do wielu rzeczy. Dodaj do konfiguracji bash, jak opisano inne plakaty, i gotowe


Zamiast zadzierać z $ PATH, tak naprawdę łatwiej jest zainstalować Narzędzia wiersza poleceń z poziomu Xcode i później użyć / usr / bin / git
nohillside-1

Rozwiązałem to, postępując zgodnie z następującymi radami na tej stronie:

http://blogger.forgottenskies.com/?p=740

To był tylko problem patche. Szczerze mówiąc, spodziewałem się o wiele więcej problemów. Ulepszenia stają się płynniejsze. Pamiętam, kiedy przeszedłem z Tygrysa na Leoparda, prawie wszystko się zepsuło.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.