Jak wyczyścić wszystkie powiadomienia OS X jednym kliknięciem?


23

Mam powiadomienia w Centrum powiadomień OSX, ponieważ dla większości moich aplikacji korzystam z ustawienia „Pokaż w Centrum powiadomień: 10 ostatnich elementów” To jest dobre ustawienie, ale zamiast mieć bardzo pełne Centrum powiadomień, nadal chciałbym aby go wyczyścić od czasu do czasu za pomocą 1 kliknięcia.

Używam Yosemite 10.10.3

Odpowiedzi:


9
tell application "System Events"
  tell process "NotificationCenter"
    set numwins to (count windows)
    repeat with i from numwins to 1 by -1
      click button "Close" of window i
    end repeat
  end tell
end tell

Skopiuj i wklej powyższy kod do AppleScript Editor Włącz Script Editor in Accessibility

Preferencje systemu wprowadź opis zdjęcia tutaj


Fantastyczne rozwiązanie! Zmapowałem
cody.codes

7

Inna opcja, która używa Keyboard Maestro do uruchomienia Applescript, jest szczegółowo opisana tutaj: http://genuinecuriosity.com/unnotify

Mam to zmapowane, więc uderzyłem, Command Option 0aby wyczyścić wszystkie otwarte okna dialogowe alertów.

Zasadniczo utworzyłem skrypt jabłkowy, aby kliknąć pierwszy przycisk na wszystkich otwartych alertach (zazwyczaj Zamknij) i robi to do momentu usunięcia wszystkich alertów. Możesz używać Applescript bezpośrednio przez Keyboard Maestro (jak opisano w moim artykule) lub możesz utworzyć usługę za pomocą Automatora (jest to nieco bardziej skomplikowane ze względu na wymagania dotyczące uprawnień dostępu).

Pełny artykuł z Applescript znajduje się w artykule wraz z zrzutem ekranu pokazującym konfigurację w Keyboard Maestro. Skrypt zastosowany w Keyboard Maestro


Jest to pomocne, jeśli krótko podsumujesz odsyłacz, ponieważ linki mogą stać się nieaktualne w przyszłości.
Allan

Świetnie dziękuję! Możesz także skopiować i wkleić skrypt do Alfreda.
Dylanthepiguy,

5

Nie znam sposobu na wyczyszczenie każdego powiadomienia za pomocą jednego przycisku, jednak możesz usunąć wszystkie powiadomienia jednej aplikacji, przesuwając mysz na prawo od nagłówka aplikacji i klikając mały przycisk x, który się tam pojawi.

Aby je wyczyścić, po prostu przesuwam mysz do najwyższego przycisku x aplikacji i szybko klikam, co powoduje stosunkowo szybkie usunięcie wszystkich powiadomień.


1
dzięki, to właśnie robię. Kliknięcie małego x u góry każdej sekcji powiadomień dla 20 aplikacji, zdecydowanie nie jest szybkie w mojej książce. Nie jestem pewien, dlaczego podałeś odpowiedź jako odpowiedź.
morze

@sea Nie mam jeszcze komentarzy
Séb

1
Nie widzę żadnego „małego x” na El Capitan 10.11.1
Meekohi

2
Możesz zamknąć dzień, jeśli najedziesz kursorem na linię nagłówka dnia.
Tetsujin,

4

Skończyło się na tym, że utworzyłem skrypt Automatora, który odwzorowałem na globalny skrót klawiszowy.

on run {input, parameters}
  tell application "System Events"
    tell process "Notification Center"
      set theWindows to every window
      repeat with i from 0 to number of items in theWindows
        try
          set this_item to item ((number of items in theWindows) - i) of theWindows
          click button 1 of this_item
        on error
          -- nothing
        end try
      end repeat
    end tell
  end tell
end run

3

Wiem, że pierwotnie było to dla Yosemite, i nie jestem pewny odpowiedzi, ale biorąc pod uwagę, że pytanie ma 3 lata, i właśnie znalazłem, szukając tego samego w Mojave, pomyślałem, że wspomnę znaleziony.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

po prawej stronie paska menu kliknij 3 linie, pojawi się okno z zakładkami Dzisiaj / Powiadomienia. Jeśli wybierzesz kartę Powiadomienia, możesz kliknąć X po prawej stronie Dzisiaj, aby usunąć wszystkie powiadomienia z danego dnia. kilka kliknięć, a wszystkie stare zostaną wyczyszczone.


Czy to wyczyści zaległości w powiadomieniach?
ChristoKiwi

tak, to jest pomysł. Używam go okresowo, aby usunąć wiele powiadomień.
Kem Mason

Jeśli chcesz trzymać się z dala od skryptów, to jest odpowiedź!
Ben Racicot


1

Mały X w El Capitan znajduje się w oknie powiadomień. Otwórz okienko powiadomień, przesuwając mysz po prawej stronie lub klikając ikonę centrum powiadomień w lewym górnym rogu. Powiadomienia każdej aplikacji są zgrupowane razem, a po prawej stronie nagłówka każdej aplikacji znajduje się mały znak X. Kliknij X, a wszystkie powiadomienia znikną.


-3

Wystarczy wejść do monitora aktywności i wymusić zamknięcie centrum powiadomień ...


Witamy w Ask Different i dziękuję za odpowiedź. :) Niestety, krótkie odpowiedzi, takie jak ta, nie dostarczają wystarczająco dużo szczegółów ani kontekstu, aby pomóc wielu użytkownikom. Jeśli to możliwe, dobrze byłoby dodać więcej informacji, mając na uwadze, że wielu użytkowników nie będzie wiedziało, jak to zrobić. Możesz także przeczytać Jak odpowiedzieć, aby uzyskać wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi tutaj.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.