Otwórz lokalizację zdjęcia w Finderze ze Photos.app


40

W Yosemite próbuję załadować zdjęcie na stronę internetową. Więc otwieram Zdjęcia, wybieram zdjęcie, a następnie próbuję zlokalizować lokalizację zdjęcia. Jednak nie mogłem tego znaleźć. Przed zdjęciami było to możliwe w iPhoto. Czy istnieje sposób na zlokalizowanie zdjęcia w Finderze? Nawiasem mówiąc, jeśli to konieczne, używam również iCloud Storage na zdjęcia. Jednak mój dysk twardy jest wystarczająco duży, więc powinien on także przechowywać zdjęcia lokalnie.


Czy więc opcja „Zdjęcia„ Pokaż plik referencyjny w Finderze ”do
ujawnienia

@Buscar 웃 - gdzie to jest? Nigdy nie byłem w stanie dowiedzieć się, jak zdobyć zdjęcia do odkrycia w Finderze od czasu Zdjęć.
Tetsujin

1
@Buscar 웃 Po kliknięciu zdjęcia prawym przyciskiem myszy nie ma w menu linku „Pokaż plik odniesienia w Finderze”. Gdy próbuję uzyskać dostęp z pliku, istnieje opcja „Pokaż plik odniesienia w Finderze”, ale jest ona wyłączona.
Nuri Tasdemir

Mogę przeciągnąć i upuścić zdjęcie na pulpit z „Zdjęć”. Przynajmniej w ten sposób mogę uzyskać dostęp do pliku ze zdjęciem.
Nuri Tasdemir

Odpowiedzi:


48

OS X Yosemite 10.10.3 - Zdjęcia w wersji 1.0 - Wygląda na to, że Apple usunęło opcję wyświetlania zdjęcia w Finderze.

Nie jest to najbardziej bezpośrednia metoda, ale spróbuj tego:

  1. Przejdź do menu Zdjęcia -> Preferencje -> Ogólne

  2. Kliknij przycisk „Pokaż w Finderze” w oknie dialogowym. W Finderze zobaczysz podświetloną „Bibliotekę zdjęć”

  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pokaż zawartość opakowania”, wyświetli się lista katalogów

  4. Wybierz i otwórz folder o nazwie „Masters”

  5. Przeglądaj według roku-miesiąca-daty utworzenia zdjęć lub filmów

Mam nadzieję, że Apple przywróci bardziej bezpośrednie „Lokalizuj w Finderze” dla samego zdjęcia.


Nie widzę skrótu o nazwie „Originals”
Charles

Apple zmieniło nazwę katalogu „Originals”. Teraz nazywa się to „Masters”. Przesłałem edycję tej odpowiedzi.
oracz

15
Dlaczego zdjęli opcję „Znajdź w Finderze”, gdy zdjęcie zostało kliknięte prawym przyciskiem myszy? To takie denerwujące ....
Powers

1
Myślę, że jest to ogólnie kiepski pomysł, a przyczyna jest prawdopodobnie podobna do przyczyny, dla której Apple usunęło element „Lokalizuj w Finderze” - chowając się w folderach, w których zdjęcia (lub iPhoto) mają być w bardzo specyficznym formacie, z plikami bardzo konkretnie tak zaaranżowany, to przepis na katastrofę. W każdym razie, jeśli zdecydujesz się użyć tej metody, bądź bardzo ostrożny , możesz popsuć bibliotekę lub spowodować utratę plików. Nie jestem do końca pewien, dlaczego przeciąganie i upuszczanie z samych zdjęć jest tak trudne lub bezsensowne.
tubedogg

Zgaduję również, że usunięcie opcji było uważane za naprawę błędu. iPhoto miał tryb biblioteki, do której można się odwoływać, tak jak Zdjęcia, a Locate in Finder prawdopodobnie miał być używany tylko do tego, ponieważ w tym przypadku pliki nie były pod kontrolą iPhoto.
tubedogg

9

Zaznacz Preferencje> Ogólne> Importowanie i sprawdź, czy pole wyboru „Kopiuj pliki” jest zaznaczone.

Jeśli tak nie jest: masz przywoływaną bibliotekę zdjęć. Oznacza to, że wszystkie zdjęcia pozostają w swoich oryginalnych lokalizacjach po dodaniu do Zdjęć. Wszystko, co robią zdjęcia, to tworzenie miniaturek i katalogowanie metadanych, aby można było przeglądać bibliotekę. Dlatego opcja Pokaż plik referencyjny w Finderze jest dostępna. Pomyśl o „referencji” jako wskaźniku w tym kontekście. Każda miniatura jest w zasadzie wskaźnikiem do oryginalnego pliku, niezależnie od tego, gdzie był, kiedy dodałeś go do Zdjęć.

Jeśli tak, masz zwykłą bibliotekę zdjęć (do której nie ma odniesienia). Oznacza to, że podczas importowania zdjęcia kopiują wszystkie zdjęcia do własnego pakietu biblioteki wewnętrznej i zarządzają miejscem ich przechowywania w tym pakiecie. To jest domyślne. Oznacza to jednak, że „Pokaż plik odniesienia” nie będzie dostępny, ponieważ nie ma pliku „odniesienia”, tylko plik zarządzany przez Zdjęcia.

(iPhoto miał opcję „Pokaż w Finderze”, która pokazywała oryginalne zdjęcie na dysku - ta opcja nie jest dostępna w Zdjęciach. Domyślam się, że została usunięta, ponieważ gdyby te pliki były w pakiecie biblioteki iPhoto, przeniesienie lub zmiana nazwy spowodowałaby problemy z wyświetlaniem iPhoto).


Niejasne, dlaczego zostało to odrzucone, ponieważ jest całkowicie dokładne. (Oczywiście wykluczając moje spekulacje na temat tego, dlaczego program Show in Finder został usunięty.)
tubedogg

To wyjaśnia!
Weishi Zeng

@tubedogg Zgadzam się, że jest dokładny, ale z drugiej strony jest bezużyteczny dla osób, które chcą znaleźć miejsce przechowywania rzeczywistego pliku. Sądzę, że niektórzy ludzie są wkurzeni z powodu braku tej funkcji, a ta odpowiedź brzmi „tak jest, po prostu ją zaakceptuj”, co może jeszcze bardziej złościć głosowanie. Z drugiej strony najbardziej pozytywna odpowiedź pokazuje sposób na rozwiązanie problemu. (Osobiście powiedziałbym, że to okropny projekt Apple.)
superarts.org

6

Nie jest dostępne w menu, a przebieg może się różnić w przypadku korzystania z opcji menu „pokaż plik odniesienia”. Zdjęcia pozwalają jednak szybko wyeksportować wybrany plik, naciskając CMD + Shift + E lub wybierając „Plik”> „Eksportuj”> „Eksportuj jedno zdjęcie”. Menu Eksport może także ułatwić eksport niezmodyfikowanego oryginału.

Chociaż nie jest to to samo, co znalezienie oryginalnego pliku, uważam, że jest to najszybszy sposób na uzyskanie dostępu do kopii * i dlatego może być odpowiednią alternatywą dla wielu użytkowników.

* Nie jestem pewien, jak Zdjęcia eksportują plik JPG, jeśli plik jest już plikiem JPG (skopiuj lub utwórz nowy). W przypadku eksportowania do stratnego formatu pliku, takiego jak jpg, może wystąpić pewna utrata jakości w stosunku do oryginału.


Jak napisałem w sekcji komentarzy pytania, możesz także przeciągnąć i upuścić zdjęcie z „Zdjęć” w inne miejsce.
Nuri Tasdemir,

Tak - to dobry sposób na zrobienie tego. Ja i inni mogą nie chcieć tego robić, ponieważ pracują w widoku pełnoekranowym. Kluczową dodatkową informacją jest to, że niektórzy użytkownicy mogą chcieć uzyskać dostęp do oryginalnego / niezmodyfikowanego pliku, dlatego dodałem tę odpowiedź dla kompletności.
Oliver,

3

Jak wspomniano inni, „Pokaż plik referencyjny w Finderze” jest teraz wyszarzony w zwykłym przypadku, gdy Photos.app zarządza biblioteką. Zamiast tego wybierz zdjęcie, a następnie wybierz polecenie Plik> Eksportuj> Eksportuj niezmodyfikowany oryginał, aby uzyskać zdjęcie. Możesz też preferować zmodyfikowany eksport, w którym można (na przykład) utworzyć mniejszy plik JPEG odpowiedni do wysłania pocztą e-mail.


0

W aplikacji Zdjęcia kliknij prawym przyciskiem myszy (trackpady dwoma palcami) dowolny obraz, do którego chcesz uzyskać dostęp w Finderze

Wybierz „Pokaż plik referencyjny w Finderze” z listy opcji, aby natychmiast przejść do lokalizacji wyszukiwarki plików obrazów

pokaż w wyszukiwarce

Lub z menu Plik na zdjęciach:

Możesz również uzyskać dostęp do tej samej opcji z menu Plik w aplikacji Zdjęcia:

Wybierz obraz w aplikacji Zdjęcia dla OS X i rozwiń menu „Plik”

Wybierz „Pokaż plik referencyjny w Finderze”, aby otworzyć oryginalną lokalizację plików w systemie plików Mac

Ale to nie zawsze działa:

Być może przyszła aktualizacja aplikacji Zdjęcia OS X będzie zawierać natywnie opcję „Pokaż w Finderze” dla wszystkich bibliotek zdjęć, co z pewnością byłoby mile widzianą funkcją dla wielu użytkowników komputerów Mac. W międzyczasie, jeśli przeprowadziłeś migrację biblioteki do aplikacji Zdjęcia z iPhoto lub Aperture, nie będziesz mieć opcji kliknięcia prawym przyciskiem, chyba że zdecydujesz się zatrzymać importowanie plików do zdjęć przed przeniesieniem biblioteki. Jedynym prawdziwym obejściem tego problemu byłoby utworzenie nowej biblioteki aplikacji Zdjęcia i użycie w niej referencji zamiast kopiowania do samej aplikacji.

źródło: http://osxdaily.com/2015/04/22/show-original-file-from-photos-app-mac-finder-osx/


Mam go w menu Plik, ale wyszarzony, w ogóle nie w menu kliknięcia prawym przyciskiem myszy.
Tetsujin

6
Łał! Zrobili na tym prawdziwy Microsoft, prawda? Czy ktoś znalazł w Zdjęciach coś lepszego niż iPhoto?
Tetsujin

2
@Tetsujin jest niedziela, odpocznij i nie przeklinaj :)
Ruskes

8
Przepraszam za wypowiedzenie słowa „M”;)
Tetsujin

1
„Pokaż plik odniesienia” działa dokładnie zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli nie masz biblioteki zdjęć, do której istnieje odniesienie (zaznacz Preferencje> Ogólne> Importowanie; jeśli zaznaczono opcję „Kopiuj pliki”, nie masz biblioteki zdjęć, do której istnieje odwołanie), nie ma pliku do wyświetlenia, który można wyświetlić. Prawdopodobnie usunęli opcję „Pokaż w Finderze” z powodu próśb o wsparcie od osób, które przeglądały zdjęcia w strukturze biblioteki iPhoto, a następnie je zepsuły. Nie jestem pewien, co robi dla ciebie przeglądanie w Finderze - możesz skopiować zdjęcie do innej lokalizacji, przeciągając je ze Zdjęć do folderu w Finderze.
tubedogg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.