Jak mogę nauczyć Siri, jak poprawnie przeliterować imię mojego dziecka w tekście?


20

Kiedy piszę do męża coś w stylu: „Wziąłem Hailey ze szkoły i jestem w drodze”, Siri zawsze źle pisze imię mojej córki jako Haley (bez „i”). W moich danych kontaktowych mam wpis identyfikujący moją córkę, ale kiedy dyktuję SMS-a lub inną wiadomość, wydaje się to nieistotne.

Chciałbym nauczyć Siri, że za każdym razem, gdy odnoszę się do imienia mojego dziecka, zawsze powinno być to określone. Czuję się głupio, wysyłając wiadomości z błędnie napisanym nazwiskiem mojego dziecka.


Czy imię twojej córki ma niezwykłą pisownię? Twoja nazwa użytkownika to „candez”, jeśli wymawia się ją jako „cukierek”, nie możesz narzekać, że nikt nie pisze jej poprawnie.
Paul

3
Z całym szacunkiem dla prywatności i tak dalej, to pytanie byłoby znacznie bardziej skuteczne, gdybyś rzeczywiście napisał imię swojej córki… prywatność jest dobrą rzeczą, ale jeśli przesadzisz, stanie się zła.
o0 ”.

Ha ha. Słusznie. Moja córka ma na imię Hailey, a Siri zawsze pisze to Haley. Więc to nie jest strasznie niezwykła pisownia, tylko nie to, czego Siri się spodziewa.
candez

1
Czy próbowałeś powiedzieć Siri „Wymów imię mojej córki”? Nie jestem pewien, czy to poprawi rozpoznawanie pisowni, ja tylko proponuję.
LaX

Odpowiedzi:


8

Siri nie jest najjaśniejszą żarówką w pudełku i często źle rozumie niezwykłe słowa i imiona. Na szczęście możesz nauczyć ją właściwego mówienia, dodając fonetyczne wymowy do kontaktów.

Jak Ty to robisz? Obejrzyj ten film lub postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Otwórz kontakt o niepowtarzalnej nazwie i dotknij przycisku Edytuj w górę w górę.
  2. Przewiń w dół strony kontaktu i znajdź obszar z napisem „Dodaj nowe pole”.
  3. Z dostępnych opcji wybierz „Imię fonetyczne” (lub „Nazwisko fonetyczne”, w zależności od tego, który z nich jest problemem).
  4. Wprowadź fonetyczną wersję problematycznej nazwy i dotknij Zapisz. Teraz, kiedy poprosisz Siri o rozpoznanie lub wypowiedzenie imienia, zrobi to dobrze.

Źródło: Naucz Siri, jak prawidłowo rozpoznawać i wymawiać nazwy w książce adresowej


7
Działa to w przypadkach, w których próbuję odwołać się do kontaktu, powiedzmy, kiedy chcę wysłać wiadomość e-mail lub skonfigurować spotkanie. Ale to, czego szukam, to przeliterowanie imienia w innym tekście, w którym Siri nie wydaje się zajmować moją listą kontaktów. W ramach moich danych kontaktowych mam związek „córka: Anne”. Ale kiedy mówię „Siri, napisz do mojego męża:„ Czego Anne chce na lunch? ”, Powstaje tekst:„ Czego Ann chce na lunch? ”. Sprawa się kończy i mój mąż rozumie, o kim mówię, ale przeszkadza mi wysyłanie SMS-ów z błędnie napisanym nazwiskiem mojego dziecka.
candez

To zadziałało dla mnie. Siri zawsze pisała imię mojej córki jako Catherine, zamiast Katherine. Dodałem Catherine jako imię fonetyczne w kontaktach, a teraz Siri automatycznie zastępuje Catherine Katherine, kiedy dyktuję SMS-y.
MindJuice 15.07.17

3

Jedno z możliwych rozwiązań, choć może się nie udać, jeśli kiedykolwiek chcesz przeliterować Anne za pomocą e…

Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Klawiatury> Skróty i dodaj nowy skrót z klawisza + w prawym górnym rogu.

Dodaj -
Fraza Anne
Skrót Ann

Nie testowałem tego w tym konkretnym przypadku, ale warto spróbować.


BTW, skróty nie mogą mieć spacji. Kiedy mówię „Josiah”, wtedy pojawia się „Joe Seiyu”, więc nie mogę użyć tej sztuczki. Mogę powiedzieć „LJ” i wpisać to.
chrish

dane wejściowe muszą być jednym [dla Siri, rozpoznawalnym] słowem, ale tak naprawdę dane wyjściowe mogą składać się z kilku zdań, z powracającymi karetkami i całą sekwencją. Mam takie skróty do mojego imienia i nazwiska, adresu e-mail i całego adresu pocztowego.
Tetsujin

Właśnie tego spróbowałem i niestety nie zadziałało.
candez

1

Imię mojego syna brzmi Zach ... a nie Zack, jak Siri lubi ... oto jak to naprawić.

Otwórz kontakt dla tej osoby, naciśnij przycisk Edytuj, przewiń w dół i naciśnij „+” obok Dodaj pole, wybierz Pseudonim. Tutaj wpisz pisownię, której chcesz używać Siri. Naciśnij przycisk Gotowe i spróbuj ponownie Siri.


1

Rozgryzłem to! W kontaktach pod nazwą wpisz nazwę w cudzysłowie. Zatem Siri wie, że „tak się nazywa”. To zadziałało dla mnie po tym, jak zrobiłem opisany tutaj skrót. Innymi słowy, najpierw zmień skrót z Haley na Hailey, a następnie umieść „Hailey” pod jej nazwiskiem w swoich kontaktach.


0

Zrobiłem to dla obu moich niezwykłych imion. Dodałem je jako skróty klawiaturowe, więc kiedy wpisuję jai, automatycznie pojawia się Jaida i wywołuje Ayannę. Nauczyłem też Siri poprawnego sposobu wymawiania obu ich nazw i dodałem pisownię fonetyczną, co pomogło w rozmowie z rozpoznawaniem tekstu.


1
Czy możesz wyjaśnić, jak nauczyłeś Siri prawidłowego sposobu wymawiania ich nazwisk?
Daniel

-1

Jeśli nawiążesz kontakt z imieniem i nazwiskiem osoby, a następnie dodasz fonetyczną nazwę kontaktu, zadziała. Właśnie to zrobiłem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.