Czy istnieje podobna szybka alternatywa dla Crtl + Shift + Eject dla nowego Macbooka, w którym brakuje klawiszy wysuwania?


36

Nowy MacBook Air i Pro bez napędów optycznych nie mają Ejectklucza.

Używam Ctrl+ Shift+ Ejectbardzo często, aby uśpić wyświetlacz za jednym naciśnięciem trzech klawiszy. Nie Ejectmając już klucza, zastanawiam się, czy istnieje alternatywa dla tych bardzo przydatnych skrótów, które wymagały Ejectklucza.

Alternatywy, które do tej pory znalazłem, nie są zbyt dobre:

  • w alfred „lock” - zbyt wiele pociągnięć, aby można było szybko zablokować komputer
  • gorący róg w lewym dolnym rogu, aby uśpić wyświetlacz - ok, ale często dostaję się tam przez błąd i zamykam komputer na poważne produktywności
  • zamknij pokrywę MacBooka Air - uśpienie Maca i dlatego nie jest bardzo przydatne, kiedy powinien robić to, co robi.

Czy istnieje podobna szybka alternatywa dla Crtl + Shift + Eject dla nowego Macbooka?


apple.stackexchange.com/questions/261496/… to to samo pytanie dla urządzeń TouchBar, które w zasadzie teraz również nie mają przycisku zasilania. Kontrola TLDR + polecenie + Q lub skonfiguruj okrucieństwo paska kontrolnego, aby wyświetlić przycisk uśpienia, który możesz przypadkowo dotknąć w środku czegoś ważnego.
tripleee

Odpowiedzi:


33

Używam MacBooka Air 2012 z Mountain Lion, a nowy skrót klawiaturowy to:

Control+ Shift+Power


Działa również na moim MacBooku Air z połowy 2011 roku, a klawisz zasilania można również zastąpić wysuwaniem innymi skrótami.
Lri

Działa to na moim MacBooku Pro z połowy 2010 roku! +1
mspasow

Just Power działa dla mnie w Mavericks na MacBooku Air z połowy 2011 roku i Macbooku Pro z końca 2013 roku. Oszczędza dwa naciśnięcia klawiszy!
Jason S

3
Jaki jest powerklucz podczas korzystania z zewnętrznej klawiatury?
DeepSpace101

1
To nie działa na moim MacBooku 2016 z Sierra.
Matthew Drill

13

Właśnie odkryłem, że mogę zablokować ekran za pomocą następującego skrótu:

Control ⌃+ Shift ⇧+Power ⌽

Require password immediately after sleep or screen saver beginspowinna być sprawdzana w Security & Privacyw System Preferencespanelu, jeśli chcesz mieć pewność, ekran jest również spali bezpiecznie zablokowane.


4
Aby uzyskać kompletność, prawdopodobnie powinieneś dodać do swojej odpowiedzi, którą Require password immediately after sleep or screen saver beginsnależy sprawdzić w okienku preferencji System bezpieczeństwa i prywatności.
Saaru Lindestøkke

5

Najłatwiejszym sposobem na zablokowanie komputera jest natychmiastowe ustawienie hasła i wyłączenie wyświetlacza za pomocą następującej kombinacji klawiszy: control+ shift+ power Uważam, że to bardzo pomocne i świetny zamiennik ctrl+ shift+ deletew systemie Windows.


4

Jest tutaj napisane o użyciu Automatora do przypisania wybranego skrótu klawiaturowego w celu zablokowania ekranu.


Dziękuję Ci! Zainstalowałem LockTight , zaznaczyłem „Używaj wszystkich klawiszy F1, F2 itp. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych” Preferencje> Klawiatura i ustawiłem skrót dla LockTight na crtl + shift + F12.
mwidmann

2
Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można dołączyć link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna.
Daniel

1
Podsumowałem to w mojej odpowiedzi, a moje podsumowanie brzmi: „użyj Automatora, aby przypisać wybrany skrót klawiaturowy, aby zablokować ekran”. To jest odpowiedź; reszta jest po prostu instrukcją obsługi Automatora, która nie należy do witryny pytań i odpowiedzi.
Mike Scott


3

control ⌃+ shift ⇧+ eject ⏏lub control ⌃+ shift ⇧+ power ⌽powinny natychmiast uśpić wyświetlacz.

Polecam również ustawienie gorącego rogu w Preferencjach systemowych -> Kontrola misji -> Hot Corners. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli chcesz uśpić maszynę, użyj command ⌘+ option ⌥+power ⌽


Te skróty są świetne! Gdzie je znalazłeś udokumentowane? Tnx.
Atcold

3

Prosta kombinacja dla komputerów Mac bez przycisku wysuwania:

Ctrl+ Shift+ FN+Power

Nie zapomnij FNprzycisku (i powerzastępuje wcześniej Eject)


Dziękuję Ci! Nikt inny nie mówił o przycisku FN i oszalałem.
David Braun

2

Na moim MacBooku Pro 2018 z paskiem dotykowym żadna z wymienionych kombinacji klawiszy, które używają przycisku zasilania (teraz przycisk Touch ID), nie działa.

Nie mogłem znaleźć istniejącego skrótu klawiaturowego, aby uśpić ekran, więc użyłem oprogramowania BetterTouchTool (kosztuje), aby utworzyć dla niego niestandardowy przycisk paska dotykowego. Zobacz przycisk „Przełącz wyświetlacz w tryb uśpienia” na tym zrzucie ekranu:

niestandardowy pasek dotykowy z przyciskiem „Przełącz wyświetlacz w tryb uśpienia”

Mogę nacisnąć ten przycisk, gdy pasek dotykowy BetterTouchTool zostanie rozwinięty. Zachowuje się tak samo jak stary skrót Ctrl+ Shift+ Eject- powoduje natychmiastowe uśpienie wyświetlacza, bez blokowania ekranu lub uśpienia komputera.

Podczas konfigurowania przycisku nadałem mu nazwę „Przełącz wyświetlacz w tryb uśpienia” i ustawiłem ikonę na ikonę pustego ekranu w Icons8. Akcją, którą przypisałem, była predefiniowana akcja BetterTouchTool „Uśpienie”.

„Przełącz wyświetlacz w tryb uśpienia” na liście działań paska dotykowego BetterTouchTool

Szczegóły przycisku „Przełącz wyświetlacz w tryb uśpienia” w BetterTouchTool

(Zobacz także moją nowszą odpowiedź na temat tworzenia niestandardowego skrótu klawiaturowego w celu uśpienia wyświetlacza. Przestałem używać powyższego niestandardowego przycisku paska dotykowego, ponieważ uważałem za kłopotliwe rozszerzanie paska dotykowego BetterTouchTool, gdy go potrzebowałem - teraz używam tylko mojego niestandardowy skrót klawiaturowy.)@tripleee Twój komentarz nie wydaje się związany z moją odpowiedzią - myślę, że lepiej by było, gdyby „patrz także” komentarz do pytania na tej stronie. Pamiętaj, że pytanie, które podłączyłeś, zadaje inne pytanie niż pytanie na tej stronie. Celem tego pytania jest po prostu uśpienie wyświetlacza, podczas gdy ten, który podłączyłeś, dotyczy również zablokowania komputera (wymagającego hasła).
Rory O'Kane


0

Próbujesz tylko uśpić wyświetlacz, czy go zablokować? Jeśli tylko kładziesz monitor na sen, działa również obniżenie jasności do końca.

BTW Control + Shift + Power NIE działa na moim MacBooku Pro 10,1 (Retina).


Prowadzisz Mountain Lion? Twój MBP ma klucz wysuwania, nie?
Daniel

MBP10,1 to MBP Retina bez przycisku wysuwania. Tak, jestem na ML. Ale zrestartowałem system od czasu opublikowania odpowiedzi i teraz działa. Prawdopodobnie błąd ML.
FeifanZ

Całkowite obniżenie jasności to nie to samo, co uśpienie wyświetlacza. W odpowiednim świetle widzę, że piksele na ekranie mojego MacBooka Pro z połowy 2009 roku są nadal aktualizowane.
Rory O'Kane

0

W Mavericks (OS X 10.9) mogę po prostu użyć Powerprzycisku, aby uśpić wyświetlacz.
Przetestowałem to na MacBooku Air z połowy 2011 roku i Macbooku Pro z końca 2013 roku.


0

W Mavericks wystarczy nacisnąć przycisk zasilania, aby uśpić wyświetlacz lub Ctrl-Shift-Power również działa.

Aby uśpić urządzenie, użyj Cmd-Option-Power.


0

Moje obecne rozwiązanie polega na użyciu programu innej firmy do przypisania niestandardowego skrótu klawiaturowego do działania powodującego uśpienie wyświetlacza. Program, którego używam do zdefiniowania globalnego skrótu, to Keyboard Maestro (kosztuje), ale wiele innych aplikacji może to zrobić, w tym darmowy program Quicksilver .

zrzut ekranu konfiguracji makra Przełącz ekran uśpienia w Keyboard Maestro

Konfiguracja mojego makra klawiatury „Przełącz ekran do uśpienia” w Keyboard Maestro

Skonfiguruj swój program, aby uruchamiał następujący skrypt powłoki po naciśnięciu skrótu klawiaturowego ( źródło ):

pmset displaysleepnow

Lub, jeśli twój program makr klawiatury ma wbudowaną akcję „Uśpienie” lub „Uśpienie”, możesz użyć tego jako akcji, jak to zrobiłem na powyższym zrzucie ekranu.

Skrótem do uruchomienia tego polecenia może być cokolwiek chcesz. Skonfigurowałem moje makro, aby akceptowało dowolne z tych:

  • Ctrl+ Shift+ S- skrót polecam, ponieważ wymaga tylko jednej ręki
  • Ctrl+ Shift+ Delete- podobny kształt do starego skrótu z wysuwem
  • fn+ Ctrl+ Shift+Delete

Użyłbym skrótu Ctrl+ Shift+ Touch ID / Power, ale wygląda na to, że macOS nie pozwala programom na słuchanie naciśnięć klawisza Touch ID / Power.

(Jeśli wolisz używać niestandardowego przycisku paska dotykowego, zobacz moją poprzednią odpowiedź na temat BetterTouchTool . Zrezygnowałem z tego rozwiązania, ponieważ nie zawsze miałem otwarty pasek dotykowy BetterTouchTool.)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.