Jaki jest format logowania do konta domeny w OS X?


2

Jak mogę zalogować się na konto domeny na ekranie logowania?

Na przykład w systemie Windows nazwa użytkownika może mieć postać louis@contoso.local, gdzie domena to contoso.local.

Edytuj: Nazwa użytkownika AD jest taka sama jak nazwa użytkownika lokalnego.

Odpowiedzi:


2

Musisz skonfigurować ustawienia serwera konta sieciowego w Preferencje & gt; Użytkownicy i Grupy & gt; Opcje logowania.

W firmie, w której pracuję, mogę zalogować się do AD z komputera z systemem Windows, używając nazwy DOMAIN lub nazwy użytkownika @ DOMAIN, ale na komputerze Mac nie jest to wymagane. Po prostu wpisuję nazwę użytkownika i moje hasło AD i loguje mnie.


4
Co jeśli nazwa użytkownika AD jest taka sama jak lokalna nazwa użytkownika?
Louis

1

Mam dziś ten sam problem i sądzę, że rozwiązałem ten problem (Yosemite).

Mam mojego lokalnego użytkownika (user.name) i mojego użytkownika domeny (domain.local user.name). Dodałem do autoryzacji OD poprawnie bez problemu.

Gdy próbuję się zalogować za pomocą użytkownika domeny (domain.local user.name), odrzuca mnie z powodu nieprawidłowego hasła. Wypróbowałem hasło dla mojego lokalnego użytkownika i zadziałało, ale podczas ładowania pulpitu wystąpił błąd.

Kliknąłem prawym przyciskiem myszy na użytkownika pod „Użytkownicy i grupy” i przeszedłem do „Zaawansowanych opcji” (które znalazłem całkowicie przypadkowo). Następnie zmodyfikowałem moją „pełną nazwę” - czyli user.name - na user.name.local.

Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko działało i mogłem zalogować się do użytkownika domeny za pomocą poprawnego hasła bez problemu.

Jedną z rzeczy, które należy tutaj zauważyć, jest to, że nie musiałem zmieniać „Nazwa użytkownika” w opcjach zaawansowanych tutaj. Mogą to mieć konsekwencje - patrz ten Apple obsługuje KB po więcej informacji.


0

Możesz to kontrolować, ustawiając kolejność wyszukiwania dla każdej domeny w lesie. Można to znaleźć na komputerze Mac, przechodząc do: System Prefs- & gt; Użytkownicy i Grupy- & gt; Opcje logowania- & gt; Kliknij przycisk Edytuj obok pozycji Serwer konta sieciowego Następnie Otwórz narzędzie katalogowe i kliknij Zasady wyszukiwania


0

mwidman dał ci odpowiedź na to pytanie.

Jeśli chcesz zalogować się na konto domeny Active Directory, a nie na konto lokalne, to poprzedź nazwę konta nazwą domeny AD i.

Więc w twoim przypadku contoso.local louis

Zakłada się, że komputer Mac został już powiązany z usługą Active Directory. Jestem również ostrożny w używaniu rozwiązania Spider-moe - jako sysadmin.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.