Jak mogę odzyskać funkcję szesnastkową Digital ColorMeter?


13

Często używałem Digital ColorMeter do przechwytywania kolorów jako kodów szesnastkowych do tworzenia stron internetowych. Z jakiegoś powodu wersja Lion usunęła cały ładunek funkcjonalności, w tym również tę. Niektórzy ludzie udało się skopiować wersję Lion z ich wersji Snow Leopard, ale mój Mac opowiada Moje strony, że nie jest to wymagane przez OSX i nie mogą być usunięte. Czy ktoś może znaleźć sposób na wykonanie metody opisanej przez tych ludzi?


Możesz usunąć nową wersję za pomocą terminalu: sudo rm -rf /Applications/Utilities/DigitalColor\ Meter.app/Snow Leopard DCM ulega awarii w Lionie, co sprawia, że ​​cała próba jest głupcem.
Jodi Warren,

Odpowiedzi:


20

Wybierz Widok → Wyświetl wartości → jako szesnastkowy :

menu w mierniku DigitalColor, aby włączyć wyświetlanie szesnastkowe

Teraz główne okno wyświetla wartości szesnastkowe:

Miernik DigitalColor w widoku szesnastkowym

Ponadto Kolor → Kopiuj kolor jako tekst ⇧⌘C będzie teraz formatować kolor jak #C8D8E8(zamiast 200 216 232).


3

Zamiast DigitalColor Meter stosowałem alternatywę .

  1. Otwórz AppleScript Editor
  2. Wpisz słowa choose colori przejdź do Zapisz. Złóż aplikację.
  3. Masz teraz wyskakujący selektor kolorów. Niestety nie ma wbudowanego wyświetlacza szesnastkowego. Na szczęście Waffle Software stworzyło wtyczkę, która daje ci szesnastkę dowolnego koloru.

Zamiast dwóch pierwszych etapów, można pobrać aplikację już wygenerowany w ten sposób , połączony z dna tego dokumentu o Mac OS X próbnika kolorów . Ta aplikacja ma nawet fajnie wyglądającą ikonę niestandardową.
Rory O'Kane,

@ RoryO'Kane pozwala wybrać kolor, ale nie daje wartości heksadecymalnej. Po kliknięciu koloru, który chcesz przeanalizować, a następnie „OK”, aplikacja zostaje zamknięta.
MicroMachine,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.