Jak sprawdzić, czy znam hasło zaszyfrowanego dysku?


1

Mam zaszyfrowany dysk USB i chcę sprawdzić, czy znam hasło. W tej chwili wszystko jest w moim pęku kluczy, więc działa, i mogę zobaczyć jego zawartość, ale chcę się upewnić, że jestem objęty, jeśli muszę wymienić komputer.

Chcę się upewnić, że mogę zachować zawartość, jeśli okaże się, że zapomniałem hasła, więc nie chcę usuwać żadnych danych z pęku kluczy. (Jeśli zapomniałem hasła, muszę go skopiować przed ponownym sformatowaniem).

Jak mam to zrobic?


Otwórz KeyChain i spójrz tam.
Buscar웃

Odpowiedzi:


1

Możesz być zainteresowany eksportowaniem całego pliku KeyChain in do Text, który możesz zapisać do późniejszego użycia.

Bądź świadomy, że każdy, kto ma dostęp do twojego komputera, może teraz wyraźnie zobaczyć te informacje.

Uruchom to w Terminalu

sudo security dump-keychain -d login.keychain > keychain.txt

Będziesz musiał kliknąć „Zezwól”, aż skończysz, lub użyj skryptu, który to robi, ale ponieważ zwykle jest to akcja jednorazowa, zrób to ręcznie.


Dzięki - to było właśnie to. Zauważa się ostrzeżenie o tym, że wszystko jest w postaci zwykłego tekstu - zapisałem zrzut do zaszyfrowanego woluminu i uważnie zanotowałem wskazówkę dotyczącą hasła. (Fakt, że nie zanotowałem podpowiedzi do hasła dla mojego zaszyfrowanego dysku USB był tym, co przede wszystkim zastanawiało mnie nad tym całym problemem.)
Tom Seddon

Jako użytkownik lubię przechowywać wszystkie te hasła (w tym niektóre poważnie prywatne jak bankowe) na oddzielnym dysku (USB). Nazwijcie mnie starą modą, szczególnie nie lubię programów do haseł online, bez względu na to, jak wiele obiecują być bezpieczne, jak pokazała historia, wszystko w Internecie / sieci może zostać zhakowane, ale pamięć USB, która jest w mojej szufladzie może nie.
Buscar웃
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.