Co może spowodować, że moje hasło stanie się nieprawidłowe?


2

Wygląda na to, że mój MacBook Pro (koniec 2013 r.) Z systemem Yosemite (10.10.3) uznał, że moje hasło jest nieprawidłowe i nie loguje się. Udało mi się zmienić hasło za pomocą mojego Apple ID, ale obawiam się, że system w jakiś sposób został skompromitowany.

  • Poprzednie hasło zostało wpisane poprawnie, wiele razy, na wbudowanej klawiaturze i klawiaturze bezprzewodowej.
  • To hasło pozwoliło mi zalogować się kilka godzin przed problemem.
  • Zgodnie z moją najlepszą wiedzą, żadne oprogramowanie nie zostało zainstalowane i żadne ustawienia systemu nie zostały zmodyfikowane podczas sesji przed wystąpieniem problemu.

Czy jest jakiś znany problem, który mógł to spowodować? Czy istnieje sposób, aby wyświetlić jakiś dziennik zmian w systemie, dzięki czemu mogę kontrolować poprzednią aktywność i upewnić się, że nic złego się nie wydarzyło?


Domyślam się, że byłaby to przypadkowa zmiana układu klawiatury (można to zrobić za pomocą polecenia plus spacja, jeśli masz więcej niż jedną aktywną) lub przypadkowe pozostawienie klawisza Caps Lock w pozycji.
Tom Gewecke

Fajny pomysł, ale prawie na pewno nie tak. Mam tylko jeden układ klawiatury i wygląda na to, że się nie zmienił. Klawisz Caps Lock był oczywiście jedną z pierwszych rzeczy, które sprawdziłem.
James Allardice
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.