Jak umieścić główną bibliotekę Photos.app na dysku zewnętrznym?


9

Korzystam z nowej aplikacji Apple Photos w Yosemite, ale nie chcę używać iCloud do swoich zdjęć i nie chcę przechowywać ich wszystkich na komputerze. Zastanawiam się więc, czy mogę mieć swoją główną bibliotekę zdjęć na zewnętrznym dysku sieciowym i zsynchronizować tylko niektóre z nich z komputerem.

Odpowiedzi:


13

Możesz zmienić lokalizację biblioteki w Preferencesoknie na Generalzakładce. Photos > Preferences...i wybierz Generalkartę.

Na górze, gdzie jest napisane, Library Location:kliknij Show In Finderprzycisk:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W oknie Findera, które zostanie otwarte, przenieś Photos Library.photoslibrarydo miejsca, w którym wolisz, aby istniało. Może to zająć trochę czasu, jeśli jest to duża biblioteka.

Po przeniesieniu kliknij go dwukrotnie w Finderze, a aplikacja Zdjęcia zaktualizuje się i wskaże nową lokalizację.


Widzę, że mogę umieścić bibliotekę w innym miejscu. Chciałbym jednak zachować kilka zdjęć na moim komputerze. Gdybym miał korzystać z iCloud, mógłbym tam mieć wszystkie moje zdjęcia i tylko wybrane zsynchronizowane z komputerem (por .: druga część mojego pytania). Czy można to samo zrobić z dyskiem zewnętrznym (USB), NAS lub Time Capsule? To tak, jakby mieć główne repozytorium zdjęć na dysku zewnętrznym i wybrałem tylko zdjęcia na moim komputerze (powiedzmy zdjęcia z ubiegłego roku).
Jean-François Beauchamp

To nie jest możliwe.
Ian C.

Dzięki za odpowiedź! Oczywiście wolałbym inną odpowiedź, ale nadal oznaczyłem twoją odpowiedź jako przyjętą, ponieważ wydaje się, że jest to obecnie. Miejmy nadzieję, że Apple pozwoli na to w przyszłości ... chociaż byłbym zaskoczony, ponieważ sprzedaż przestrzeni iCloud wydaje się zyskiwać na znaczeniu w ich modelu biznesowym.
Jean-François Beauchamp

2

Robisz to dokładnie tak samo, jak iPhoto:

Upewnij się, że dysk jest sformatowany Mac OS Extended (Journaled)  

  1. Zamknij zdjęcia  
  2. Skopiuj bibliotekę zdjęć z folderu zdjęć na dysk zewnętrzny.  
  3. Przytrzymaj klawisz opcji (lub alt) podczas uruchamiania Zdjęć. Z wynikowego menu wybierz „Wybierz bibliotekę” i przejdź do nowej lokalizacji. Od tego momentu będzie to domyślna lokalizacja Twojej biblioteki.  
  4. Przetestuj bibliotekę, a gdy masz pewność, że wszystko jest w porządku, wyrzuć ten z wewnętrznego HD, aby zwolnić miejsce.  

Opcja w Preferencjach umożliwiająca wyznaczenie biblioteki systemowej odnosi się wyłącznie do scenariusza, w którym: istnieje więcej niż jedna biblioteka, a b: jedna używa iCloud. Ponieważ z iCloud można korzystać tylko z jednej biblioteki, tak właśnie wybierasz swoją preferowaną. Nie odgrywa żadnej roli w przenoszeniu biblioteki.

pozdrowienia  


Ale wtedy nie miałbym zdjęcia na moim laptopie, który nie zawsze jest podłączony do zewnętrznego dysku. Miałem nadzieję znaleźć rozwiązanie, aby podzbiór biblioteki zawsze pozostawał na moim MacBooku Pro, ale wtedy nie miałbym zdjęcia ... no cóż, kopii tego podzbioru.
Jean-François Beauchamp

Zasadniczo jest to darmowa aplikacja i po prostu nie jest tak wyrafinowana. W iPhoto sposobem na to było posiadanie dwóch bibliotek i używanie iPhoto Library Manager do przenoszenia materiałów między nimi. Nowa aplikacja o nazwie PowerPhotos została wydana, ale nie ma ona jeszcze możliwości przenoszenia materiałów między bibliotekami, ale wyobrażam sobie, że dodanie tej funkcji ma wysoki priorytet dla programisty. Miej oko na rozwój tej aplikacji. fatcatsoftware.com/powerphotos - blog na tej stronie jest dość pouczający.
terrydev

1

Najważniejsze odpowiedzi są dobre, ale całkowicie poprawną odpowiedzią jest ręczne przełączanie między bibliotekami, gdy jest to konieczne, poprzez ponowne przypisanie aplikacji do biblioteki, którą chcesz manipulować. Oznacza to, że musisz ręcznie zaimportować zdjęcia z biblioteki laptopa, aby zarchiwizować je w bibliotece zewnętrznej (zdjęcia starsze niż 1 rok na przykład). Użyłem do tego aplikacji opracowanych wcześniej dla aplikacji iPhoto. Zautomatyzowali przełączanie bibliotek, a ja zarchiwizowałem poprzez import do biblioteki „master”. O ile metadane nie mogą zostać utracone w wyniku importu lub innego rodzaju problemu podobnego do tego, którego nie jestem świadomy, nie widzę nic złego w tej taktyce.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.