Czy FileVault 2 szybciej zużywa mój dysk SSD?


12

Zastanawiam się nad użyciem FileVault 2 przy aktualizacji do Lion. Chociaż moje rozumienie tego jest słabe, wydaje się, że nie powinno tak naprawdę zwiększać liczby odczytów lub zapisów na operację dysku w porównaniu z dyskiem niezaszyfrowanym.

Nie wiem nawet, czy istnieje jakiś rodzaj szyfrowania, który dramatycznie zwiększyłby odczyt / zapis, ponieważ przypuszczalnie całe deszyfrowanie odbywa się w pamięci. Ale wydawało mi się, że powinienem o to zapytać.

Czy jest coś, czego nie jestem świadomy, że powinienem być?

Odpowiedzi:


10

Szyfrowanie odbywa się w locie. Jeśli dane zostały zapisane na dysku twardym, następnie przeszły przez algorytm szyfrujący, który następnie usunął zapisane dane i ponownie je zapisał, zaszyfrowane, co byłoby nieefektywne i w dużej mierze zniweczyłoby cel. Myślę, że odpowiedź na twoje pytanie brzmi „nie”, ale oczywiście pamiętaj, że jeśli korzystasz z zestawu danych, który nie jest jeszcze zaszyfrowany, wówczas wszystkie te dane muszą zostać przetworzone, aby początkowy proces odczytu, szyfrowania i ponownego zapisywanie danych przyniesie skutek.


1
Wysadzenie mojego umysłu za pomocą „hella nieefektywnej” ... lol
Bryson

Jeśli początkowe szyfrowanie trwa dłużej niż oczekiwano, należy pamiętać, że prawdopodobnie należy przekonwertować cały wolumin (nie tylko używane miejsce). Podczas konwersji, aby uzyskać więcej szczegółów niż podano w Preferencjach systemowych, uruchom następującą komendę w Terminalu, a w wynikach skoncentruj się na rozmiarach :diskutil coreStorage list
Graham Perrin

4

Zależy od twojego dysku SSD. Niektóre kontrolery (np. SandForce) stosują kompresję, aby zmniejszyć liczbę zapisów na dysku SSD. Korzystanie z szyfrowania zwykle przekształca dane ściśliwe w strumień danych, który jest znacznie mniej nieściśliwy.

W rezultacie powstaje większa liczba zapisów na dysku SSD, co powoduje szybsze zużycie. Współczynniki kompresji dla średnich danych mogą wynosić co najwyżej 25%, więc prawdopodobnie zobaczysz to zmniejszenie życia.

Oczywiście początkowe szyfrowanie będzie również generować zapisy (około jednego cyklu na każdy blok na dysku), ale prawdopodobnie nie ma się czym martwić, biorąc pod uwagę, że większość dysków SSD ma ocenę 5000 cykli zapisu.

Dzięki wyrównaniu zużycia 5000 zapisów na całym dysku zajmie bardzo dużo czasu, nawet jeśli wybierzesz szyfrowanie i wszystkie zapisy trafią do komórek pamięci bez kompresji.


1
10.6 dodano kompresję na poziomie systemu plików, dzięki czemu można kompresować, a następnie szyfrować dane. Nie próbowałem obracać go ręcznie, ale użyłem Squeezer (wcześniej znanego jako Squeeze), aby go włączyć.
Will Ross,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.