Kontener dokumentów a nazwa folderu


9

Zapoznaj się z wymienionymi poniżej atrybutami wyszukiwania Mac OSX. Masz pojęcie, jaka jest różnica między „kontenerem dokumentów” a „nazwą folderu”? Jaka jest również oczekiwana wartość „Zawierających nazwy folderów” - lista folderów rozdzielana ukośnikiem?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To pytanie przychodzi do mnie, ponieważ wydaje się, że nie działają zgodnie z oczekiwaniami. Na przykład skonfigurowałem inteligentny folder przy użyciu „Nazwa folderu” w następujący sposób:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie daje mi to żadnego rezultatu, mimo że mam kilka dokumentów pdf zapisanych w folderze o nazwie „pdf”. To samo dotyczy „pojemnika na dokumenty”:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W przypadku „Zawierających nazwy folderów” nie wiem nawet, jak określić wartość, która trafiłaby w dopasowanie. Wypróbowanie tego również nie daje rezultatów:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


5

Kontener dokumentów wydaje się być specyficzny dla iCloud . Biorąc pod uwagę, że pozostałe dwa odnoszą się do „projektu”, sądzę, że są one powiązane z Xcode, z wyjątkiem tego, że mam zainstalowany Xcode i nie pojawiają się w moim systemie. Prawdopodobnie są one związane z innym środowiskiem programistycznym.

Spróbuj uruchomić to polecenie w terminalu:

mdimport -A | grep '[Ff]older'

Spowoduje to wyświetlenie listy atrybutów metadanych zainstalowanych w systemie, które zawierają słowo „folder” gdzieś w ich identyfikatorze, nazwie lub opisie. Na tej liście powinny znajdować się „Nazwa folderu” i „Zawiera nazwy folderów”. Po lewej stronie każdej linii wyświetli identyfikator, taki jak „com_panic_transmit_dockSendEnabled”, który jest identyfikatorem atrybutu instalowanego przez Transmitowanie Panic Software . Powinno to umożliwić określenie, która aplikacja zainstalowała atrybut.

Jeśli zamiast tego identyfikator atrybutu zaczyna się od kMDItem, to jest on instalowany domyślnie (i zastanawiam się, dlaczego nie mam go w moim systemie).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.