Jak wpisać znaki Unicode bez użycia myszy?


52

Chcę wpisywać znaki Unicode za pomocą klawiatury. Szukam rozwiązania bez użycia myszy . Na przykład poniżej mam wiersz ze znakiem Unicode „PILE-OF-POO”:

💩

Punkt kodowy dla PILE OF POO to U + 1F4A9, aw systemie operacyjnym Linux mogę utworzyć ten znak, wpisując:

Ctrl+ Shift+ u,

1, f, 4, a, 9

space

Jak mogę zrobić coś podobnego na klawiaturze Mac? Inne odpowiedzi, które szukałem, obejmują manipulowanie menu i przełączanie źródeł wejściowych.

Odpowiedzi:


53

Naciśnij klawisze CTRL + CMD + spacja, aby przywołać listę znaków.

Otwórz popover postaci

Następnie wpisz punkt kodowy i naciśnij strzałkę w dół, aby wybrać symbol.

Wpisz punkt kodowy

Następnie naciśnij ENTER i gotowe.

Działa to również z nazwami symboli (np. Strzałka).

Dodatkowe informacje:

Zwróć uwagę na ikonę w prawym górnym rogu okna popover postaci. Zmienia popover do pełnej przeglądarki postaci, której nie można poruszać się za pomocą klawiatury. Kliknij ikonę w prawym górnym rogu przeglądarki znaków, aby powrócić do okna popover. Ogromne podziękowania dla @Tom Gewecke za tę informację.


2
Nie sądzę, żeby to zadziałało, jeśli normalnie masz aktywną rozszerzoną wersję Przeglądarki postaci. Musisz użyć myszy, aby wrócić do małego, który pokazujesz. Czy istnieje do tego skrót klawiaturowy?
Tom Gewecke

Zgadza się, działa to tylko w wariancie popover, a nie w większym oknie.
malte

3
Jak uzyskać wariant popover? Czy jest coś podobnego na IOS? Często używane na samym szczycie jest świetne.
WGroleau,

4
@WGroleau Aby uzyskać okno popover, kliknij małą ikonę w prawym górnym rogu rozszerzonej wersji. Na iOS myślę, że możesz użyć aplikacji takiej jak Unicode Pad itunes.apple.com/us/app/unicode-pad/id374098312?mt=8
Tom Gewecke

1
Musiałem użyć myszy, aby umieścić kursor w polu wyszukiwania popovera. Klawiatura nadal była aktywna w aplikacji, a nie w oknie popover. Mam kilka modów klawiatury, takich jak SizeUp i Karabiner, więc nie jestem pewien co do domyślnego zachowania.
Reb.Cabin

40

U + 1F4A9 konwertuje na d83d dca9 na wejściu szesnastkowym Unicode, co OS X wykorzystuje jako oficjalne źródło danych wejściowych w całym systemie operacyjnym.

Aby korzystać z klawiatury bezpośrednio z numerami kodów, najpierw włącz zapis szesnastkowy Unicode w Preferencjach systemowych -> Klawiatura -> Źródła wprowadzania. Następnie za każdym razem, gdy chcesz użyć tej metody wprowadzania, przełącz się na układ heksadecymalny Unicode (można to zrobić za pomocą skrótu klawiaturowego, który domyślnie powoduje konflikt ze światłami reflektorów), a następnie przytrzymaj klawisz modyfikator opcji / alt podczas wpisywania utf-16 żądane kody szesnastkowe (tak naprawdę są to dwa kody szesnastkowe dla znaków poza BMP Unicode, takie jak 1f4a9, który jest reprezentowany przez d83d dca9).

optionprzytrzymany wtedy d, 8, 3, d, d, c, a, 9

W którym momencie wezwiesz 💩

Pisanie nie jest przyjemne.

Jeśli masz skończoną liczbę takich znaków, które chcesz utworzyć, możesz skonfigurować dla nich skróty klawiaturowe w systemie pref / klawiatura / tekst w tabeli podstawień.


1
podstawienia mogą być akceptowalnym obejściem. Próbowałem ustawić podstawienie dla pileofpoo -> 💩, ale to nic nie robi. Czy możesz dodać więcej szczegółów na temat tego, jak / gdzie to ma działać?
wim

2
Nie, próbuję w polach tekstowych w przeglądarce, w IDE jetbrains, we wbudowanej aplikacji terminalowej, wysublimowany tekst ... nie działa w żadnym z nich
wim

Czy możesz wprowadzić tę postać za pomocą Przeglądarki znaków w tych aplikacjach?
Tom Gewecke

2
Jeśli nie włączysz szesnastkowego wejścia Unicode, otrzymasz ∂•£∂∂çåªwynik. @mike twoje zmiany wprowadzają nieco zamieszanie w post i powinny zostać zmienione.
wim

2
Dla tych, którzy nie znają używania znaków zastępczych (UTF-16), konwersja wygląda następująco: 1f4a9 -> f4a9 -> 03d, 0a9 -> d800 + 03d, dc00 + 0a9 -> d83d, dca9 Odejmij 0x10000, Wysoka / Niska dziesięć bitów, dodaj bazy zastępcze Hi / Lo
dmaestro12,

12

Trudno znaleźć w Sierra. W Preferencjach systemowych wybierz Klawiatura, a następnie InputSources. Panel po lewej stronie pokaże preferowaną klawiaturę języka i ewentualnie na zmianę. Jeśli nie ma tam danych wejściowych heksadecymalnych Unicode, kliknij przycisk + poniżej; dostaniesz długą listę języków. Przewiń na sam dół i wybierz inne. Wejście szesnastkowe Unicode pojawi się w prawym okienku, a następnie kliknij przycisk Dodaj w prawym dolnym rogu. Przejdź do Skróty i wybierz klawisz skrótu. Alt + Space i Cmd + Space mogą być już zajęte przez Spotlight. Wyłącz je lub ponownie przypisz, klikając prawy koniec kolumny i wpisując nowy klucz. Zostawiłem je takimi, jakie były i przypisałem Ctrl + spację dla źródeł wejściowych. Jeśli to zrobisz, teraz po wpisaniu Ctrl + spacja zobaczysz małą flagę, w prawym górnym rogu paska menu zmieni się na U +. Następnie możesz wprowadzić kody heksadecymalne (które można znaleźć w Emoji & Viewer Viewer), przytrzymując klawisz Alt podczas wpisywania liczb. Np. At2282 wytworzył symbol elementu Set ⊂.


Podczas dodawania źródła wejściowego, po naciśnięciu przycisku + u dołu ekranu zamiast przewijania w dół możesz wpisać „Unicode” w polu wyszukiwania, w wyniku czego powinno zostać wyświetlone wejście szesnastkowe Unicode. Potwierdzony do pracy na macOS 10.12
ekscrypto

Przynajmniej w systemie Mac OS 10.11 w Preferencjach systemowych dostępna jest opcja pokazująca źródła wejściowe w pasku menu, więc można je łatwo przełączać (oczywiście za pomocą myszy).
z80crew,

Mam to wszystko włączone. Teraz, gdy wpisuję opcję d83ddca9, nic nie widzę, dopóki nie wpisam jeszcze jednego znaku, takiego jak 0, 1, ..., e. Opcja d83ddca90 daje 쪐, opcja d83ddca91 daje 쪑, ... opcja d83ddca9e daje 쪞. Z całym tym Hangulem musi być gdzieś kupka kupy.
Reb.Cabin

@ Reb.Cabin Czy masz tutaj ten problem? Ja nie 💩
Tom Gewecke

@TomGewecke musiał być usterką po mojej stronie. teraz działa dla mnie.
Reb.Cabin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.