Czy mogę używać SketchUp z gładzikiem Macbooka?


11

Sketchup jest przeznaczony do użycia z trzecim przyciskiem myszy (szczególnie funkcje panoramy i orbity). Czy mogę emulować trzeci przycisk SketchUp za pomocą gładzika komputera MacBook lub gestów użytkownika?


1
Spowiedź: zadawanie tego pytania głównie dlatego, że zawsze zapominam, a najlepsze wyniki w Google wydają się nie odpowiadać poprawnie na pytanie ... Może zobaczę to przy następnym wyszukiwaniu. A może pomoże komuś innemu! :)
rinogo

Odpowiedzi:


13

Tak!

  • Orbit - Cmd + Ctrl i kliknij / przeciągnij
  • Pan - Cmd + Ctrl + Shift i kliknij / przeciągnij
  • Zoom - przewijanie dwoma palcami w górę / w dół (nie trzeba klikać)

Żałuję, że nie było wtyczki Sketchup, która pozwala na powiększanie zsunięcia, przesuwanie dwoma palcami i może na orbitę trzema palcami.
Demis

Czy to można skonfigurować?
Chet

@Chet Minęło dużo czasu, odkąd odpowiedziałem na to pytanie - w tej chwili nie sądzę, by można było to skonfigurować. Jeśli okaże się, że można go konfigurować, daj nam znać! :)
rinogo,

1

Właśnie odkryłem, że dopóki utrzymujesz kontakt palcem na gładziku, możesz zwolnić klawisze i nadal kontynuować przesuwanie lub orbitowanie.

Jeśli zwolnisz dotyk na klawiaturze, jak to się dzieje, jeśli nie możesz iść dalej na ograniczonej przestrzeni, musisz ponownie użyć klawiszy, aby przejść do żądanego polecenia, w którym to momencie możesz zwolnić klawisze i kontynuować Przesuwanie i Orbitowanie .

Dzięki za pytanie. Twój post zrobił dla mnie to samo, co chciałeś: pojawił się jako pierwszy w wyszukiwarce Google, przypominając mi o prawidłowych poleceniach klawiatury. Moja normalna stacja robocza ma 3-przyciskową mysz tylko do SU, ale czasami jestem na laptopie bez myszy lub tylko z magiczną myszą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.