Jak wyłączyć hiperłącza w programie Notes w systemie iOS, aby przypadkowo ich nie kliknąć?


12

czy po wklejeniu adresu URL w programie Notes istnieje możliwość wyłączenia hiperłącza (?), abyś nie kliknął go przypadkowo i nie został przeniesiony na stronę internetową? Byłoby miło, gdyby URL mógł być tam tak samo czysty tekst.


Wow, to denerwujące. Linki pojawiają się nawet w środku nowych zdań, które właśnie wpisałem po naciśnięciu przycisku edycji „Gotowe”. Coś tam musiało być wcześniej? Niektóre miejsca gromadzą i wydają się przejmować tekst bardziej przy każdej edycji. Chyba muszę zacząć nową notatkę, żeby się tego pozbyć.
mikato

Nawet jako irytujące - gdy tworzy link do numeru telefonu, ponieważ liczba wpisanych cyfr (powiedzmy numer części lub coś) odpowiada standardowi telefonicznemu w USA 3 + 3 + 4 Długie naciśnięcie linku powinno wywołać „ usuń link ”. Ale to jest jabłko.
user68743,

Odpowiedzi:


8

Przynajmniej dla iOS 11.2 działa:

  1. Wybierz tekst, który chcesz rozłączyć (lub umieść go w „środku” lub bezpośrednio przed nim lub po nim)
  2. Przełącz na klawiaturę formatowania (nie podpowiedź formatowania):

    formatuj klawiaturę

  3. Kliknij dwukrotnie „Body” na klawiaturze formatu:

    formatuj klawiaturę


1
To nadal działa w systemie iOS 12. „Klawiatura formatu” to Aa, które widać tuż nad klawiaturą.
JamesQMurphy,

1

Ta ukryta funkcja była dobrze ukryta.
Jonny

Działa również na iOS 13. Po wklejeniu linku do notatek staje się dostępny, nawet podczas edycji. Wybranie tego linku i zmiana stylu na Ciało (dwoma dotknięciami Ciało) przekształca go z powrotem w zwykły tekst. I nadal jest dostępny w trybie przeglądania.
zh.

4

Przejdź do Edycja, a następnie Zastąpienia i odznacz Inteligentne łącza


1
Pytanie dotyczy „Notatek w iOS
grg

Znam pytanie o iOS, ale starałem się znaleźć odpowiedź na Maca i znalazłem to i właśnie tego szukałem! Dzięki!
Doktor J

1

Niestety nie ma. Istnieje wiele postów z wyszukiwarką Google, które ujawniają tę samą odpowiedź. Jeśli masz Pages dla iPada, możesz usunąć linki, ale nie w prostej aplikacji notatek Apple.


0

używaj przecinka dla czasów (17.15) i dat (10.17,2015), zamiast dwukropka (17:15) i ukośnika (10/17/2015) podczas pisania notatek.


Pierwotne pytanie dotyczyło konkretnie adresów URL. Chociaż to obejście działa w przypadku dat i godzin, nie działa w przypadku adresów URL.
Timothy Mueller-Harder

0

To zdecydowanie frustrujący problem. Po wklejeniu linku do Notatek dodaję tekst lub interpunkcję na końcu linku, bez odstępu między nimi. Wpisywanie kilku kropek jest dla mnie najłatwiejsze. To zmienia .html na .html ..., co psuje jego format. Notatki nie traktują go jako wykonalnego adresu, więc będzie to tylko tekst. Jeśli zmienisz zdanie lub będziesz musiał użyć go, aby dostać się na stronę, po prostu usuń te kropki, a stanie się on łączem na żywo.


0

Aby usunąć hiperłącza w Apple Notes, przejdź do hiperłącza (jeśli masz więcej tekstu po linku), ale upewnij się, że kursor dotyka niewyświetlonego słowa. Powinieneś teraz móc usunąć link i wpisać go ponownie po, aby nie był podświetlony.

Jeśli masz tylko hiperłącze i żaden inny tekst, musisz go zapamiętać, usunąć notatkę, przejść do nowej notatki i ponownie tam napisać hiperłącze. Jeśli to nie zadziała, powtarzaj proces, aż zadziała.

Jeśli jesteś na Pages, zaznacz link, a powinna istnieć opcja usunięcia linku.


0

Jest to prawdopodobnie funkcja dodana niedawno, ale na wypadek, gdyby ktoś natknął się na tę odpowiedź, tak jak ja próbowałem to rozgryźć.

W Apple Notes uruchomionym dla mnie w El Capitan (10.11.5), możesz kliknąć link prawym przyciskiem myszy, aw menu jest opcja usunięcia łącza.


Pytanie dotyczyło systemu iOS, a nie OSX ..
wickywills,

-1

Aby usunąć hiperłącza, wytnij tekst z notatki i wklej do programu Word dla komputerów Mac; na końcu tekstu pojawi się małe okienko z pytaniem, czy chcesz zachować formatowanie oryginału, zastosować formatowanie dokumentu Word, czy też chcesz zachować „tylko tekst”. Wybierz tylko tekst. Hiperłącza są przekształcane w prosty tekst. Wytnij i wklej to z powrotem do swojej notatki. Mam nadzieję że to pomoże.


-1

Po prostu wycinam i wklejam do nowej kompozycji „Mail”, wycinam i ponownie wklejam, niezgrabna, ale to jedyny sposób, w jaki znalazłem, że usuwa całe formatowanie.


-1

Po prostu edytuj tekst, aby uwzględnić kropki. Za każdym razem, gdy wpisuję adres lub numer telefonu w programie Notes i nie staje się hiperłączem, po prostu dodam kropki. Dawny.

333 .-. 333 .-. 1234.

Pan Zielone dżinsy. 3333. Green Lane. Garden City. WI. 11111 .-. 1111


-2

Podświetl przestępcę, kliknij prawym przyciskiem myszy> Podstawienia> Odznacz Inteligentne kopiowanie i wklejanie.


Pytanie dotyczy rozwiązania na iOS, a nie macOS.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.