Czy istnieje klient AirDrop dla systemu Microsoft Windows?


57

Byłoby miło mieć klienta AirDrop dla Microsoft Windows. Czy ktoś wie, czy taki program istnieje jako produkt wysyłkowy czy trwa proces otwartego oprogramowania typu open source?

Wiem, że istnieje wiele innych opcji synchronizacji plików, ale szukam czegoś, co działa z implementacją Apple z systemu operacyjnego Windows.


Nie wydaje mi się Jest to szyfrowane połączenie peer-to-peer, które działa tylko w przypadku transferu Lion-to-Lion. Jeśli nie obsługują systemu Snow Leopard (na przykład), wątpię, czy będą obsługiwać system Windows.

Z tego, co wiem, Air Drop jest oparty na protokole Wi-Fi Direct. To może ci pomóc w próbach googlingu, ale nie jestem pewien, czy odniesiesz sukces. Dla tych, którzy nie wiedzą, Wi-Fi Direct jest funkcją sprzętową i dlatego Apple ogranicza zrzut tylko do nowszych komputerów Mac
Alexander

Nie sądzę, że używa standardu bezpośredniego WiFi, to peer 2 peer, ale jestem pewien, że gdzieś czytałem, to nie jest WiFi Direct
Jonathan.

Przybyłem tutaj, ponieważ potrzebowałem szybko pobrać pliki z komputera z systemem Windows na iPada Pro. Odkryłem, że mam już najprostsze rozwiązanie - Pushbullet. Wierzę, że AirDroid ma również klienta iOS.
paradroid

Odpowiedzi:


14

Nie, nie wierzę, że możesz. Apple reklamuje AirDrop jako: „ AirDrop, niezwykle prosty sposób na bezprzewodowe kopiowanie plików z jednego komputera Mac na inny bez konfiguracji; ”. Kluczową częścią tego zdania jest „ z jednego komputera Mac na inny ” - Drugi punkt: http://www.apple.com/uk/pr/library/2011/02/24Apple-Releases-Developer-Preview-of-Mac- OS-X-Lion.html . Jest bardzo mało prawdopodobne, że Apple otworzy tę funkcję w systemie Windows lub Linux, ponieważ jest to zaletą dla nich w nowych komputerach Mac z systemem Lion.


6
A jednak airplay, który jest przeznaczony tylko dla urządzeń z systemem iOS, aTV i głośniki innych firm, ma klientów dla komputerów Mac, PC i urządzeń z iOS.
Jonathan.

To interesujący punkt Jonathan, nie byłem tego świadomy! Ale biorąc pod uwagę sformułowanie Apple'a w tekście AirDrop, myślę, że to mało prawdopodobne. Oczywiście nie niemożliwe. Jailbreak, ktoś?
Bendihossan

1
Chciałem powiedzieć, że ci dodatkowi klienci to firmy zewnętrzne i bez dokumentacji Apple. Myślę, że jeśli korzysta z sieci, łatwiej jest powielić funkcjonalność, ponieważ komunikacja może zostać przechwycona.
Jonathan.

3
Byłoby to niekorzystne dla sprzedaży urządzeń z iOS, które obsługują Airplay, gdyby nie; t wspierały go w podzbiorze klientów. W końcu sprzedają znacznie więcej urządzeń z systemem iOS niż komputery Mac, a zatem mają rynek Windows dla tych urządzeń. AirDrop to Mac na Maca i jako taki nie obsługuje Windowsa nie jest szkodliwy dla rynku w ten sam sposób. Brak Win Winplay ograniczy sprzedaż iOS. Brak Win Airdrop nie zmniejszy sprzedaży komputerów Mac.
farsz

1
To tak, jakby powiedzieć, że zbudowanie komputera jest niemożliwe, ponieważ komputer x86 jest własnością firmy IBM. Apple może nie obsługiwać Airdrop dla Windows, ale co z stronami trzecimi?
est

4

Instaluję Pidgin na moich komputerach z systemem Windows i włączam jego konto Bonjour , które umożliwia przesyłanie plików - także na komputerach Mac z programem iChat .

AirDrop jest tylko dla Lion, ale przesyłanie plików w programie iChat działa w wersji 10.4+.


3

Nie, AirDrop for Win nie istnieje. Myślę, że możesz użyć Dropbox z włączoną opcją „Włącz synchronizację LAN”. Zsynchronizuje twoje pliki przez sieć lokalną. Jeśli chcesz go używać w domu i w biurze, możesz także włączyć „Selektywną synchronizację”, aby uniknąć przesyłania dużych plików przez Internet.


3

Jak podają inne odpowiedzi, obecnie nie ma nic dla systemów operacyjnych innych niż Apple, które mogłyby komunikować się z AirDrop firmy Apple.

Istnieje jednak Snapdrop, który oferuje podobną funkcjonalność do AirDrop za pośrednictwem wieloplatformowej i otwartej aplikacji internetowej. Wymaga, aby urządzenia wysyłające i odbierające były podłączone do tej samej sieci LAN (zamiast tworzyć bezprzewodową sieć ad-hoc, taką jak AirDrop) i używa WebRTC (z powrotem do WebSockets) do bezpośredniej komunikacji między nimi.

Więcej szczegółów technicznych na ten temat można znaleźć na stronie GitHub .


1

Możesz spróbować Transfer w sieci LAN . Możesz przesyłać pliki na komputerach z systemem Windows, Mac i Linux, ponieważ używa ona języka Java. Nie wymaga konfiguracji i jest open source.


Czy to jest rzeczywisty klient AirDrop - jeśli nie, czy mógłbyś opisać, czy konfiguruje sieć kratową o zerowej konfiguracji (zaszyfrowaną czy nie), czy jest to tylko interfejs użytkownika do udostępniania plików?
bmike

0

Wypróbuj Filedrop. Działa zarówno na komputerach z systemem Windows i Mac. www.filedropme.com


Witamy, aby zapytać inaczej! Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna. Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach.
gentmatt,

2
Nie odpowiada na pytanie. Nie jest kompatybilny z AirDrop.
Chris W. Rea,

-1

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows i szukasz takich samych funkcji jak AirDrop, sprawdź Flik . Dzięki temu możesz udostępniać różnego rodzaju pliki plus wiadomości między przyjaciółmi, takie jak iMessage. Wszystko dzieje się przez Wi-Fi / sieć wewnętrzną.

Ponadto, jeśli jesteś w mieszanej sieci z użytkownikami Windows i OS X, ci na komputerach Mac mogą uruchomić Flik z poziomu Parallels lub VMware Fusion.


-1

Jest Bump. jest jak zrzut, ale musisz uderzyć telefonem w klawiaturę. www.bu.mp


-1

Możesz spróbować Dropbox. Działa z prawie wszystkimi systemami operacyjnymi kompatybilnymi z Internetem, nawet iOS i Android. Otrzymasz 2 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej za darmo i możesz kupić dodatkową przestrzeń dyskową.


2
DropBox jest świetny, ale naprawdę oferuje inny zestaw funkcji niż AirDrop.
Daniel

-2

Mam komputer Mac i AirDrop jest całkiem niezły, ale laptopy i komputery PC z systemem Windows mogą po prostu korzystać z technologii Bluetooth typu peer-to-peer.


3
... ale tylko w przypadku małych transferów plików. Bluetooth osiąga około 2-3 Mbps; 802.11n przejdzie do 600 Mbps.
josh3736,

-2

łatwy sposób korzystania z iCloud - to proste i szybkie. Wystarczy skonfigurować go na komputerze i udostępnić ekran swojemu koncie.


1
Jak to odpowiada na zadane pytanie?
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.