Czy lepiej jest używać plików ePub lub mobi w iBooks? [Zamknięte]


27

Kupiłem książki, które udostępniają wersje epub i mobi do pobrania. Jakie są główne różnice i które są lepiej obsługiwane w iBooks?


Dokumenty Oracle są dostępne w formacie PDF, Mobi i ePub. Który format na iPhone'a / iPada? docs.oracle.com/cd/B28359_01/server.111/b28286/toc.htm
Iwanow

Powoduje to pewien ruch spamowy i należy go również dopracować, aby wyjaśnić, co oznacza „lepsze wsparcie” dla dalszego użytkowania witryny. Dodano kilka odpowiedzi i nie wybrano żadnej, więc możesz zadać bardziej szczegółowe pytanie lub edytować je, jeśli nadal szukasz pomocy.
bmike

Biorąc pod uwagę, że książki mobi w ogóle nie są obsługiwane w iBooks (prawda?), Nie jest to wcale subiektywne i jest rozsądnym pytaniem.
Steven Fisher

Odpowiedzi:


12

ePub jest nowszym standardem i jest obsługiwany przez aplikację Apple iBooks, ale Apple obsługuje tylko własne opakowanie FairPlay DRM używane do szyfrowania plików ePub w celu ochrony książek przed kopiowaniem lub czytaniem na nieautoryzowanych urządzeniach.

Większość innych sklepów eBook (innych niż Apple) sprzedaje książki ePub zaszyfrowane za pomocą opakowania Adept DRM Adobe, którego nie można odczytać za pomocą aplikacji iBooks (chociaż niektóre inne aplikacje eBook obsługują system Adobe DRM)

Mobi jest dla innych systemów czytników (uważam, że Kindle używa tego formatu) i nie jest obsługiwany przez aplikację iBooks. Oczekuję, że istnieją inne aplikacje na iPhone'a, które obsługują pliki mobi.3

Istnieją różnice, które zostały szczegółowo opisane w tym artykule:

Gorzej jest w formatach e-booków

Nie sądzę, że użytkownik końcowy powinien się tym przejmować, dopóki sprzedawca nie zaoferuje książek we wszystkich formatach, w twoim przypadku w EPUB, ponieważ jest to format obsługiwany przez iBooks


5
Link jest zerwany: 404
Jeff
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.