Czy nowy „MacBook” z 2015 r. Będzie w stanie skutecznie uruchamiać maszyny wirtualne? Szczególnie Windows


9

Obecnie używam MacAir 2Ghz i7 x 8GB Memory 2013. Dzięki temu jestem w stanie efektywnie uruchomić maszynę wirtualną z systemem Windows 8 z uruchomionym programem Visual Studio Professional i innymi aplikacjami programistycznymi jednocześnie lub bez problemów Ubuntu i Eclipse. Sporadycznie pojawia się błąd pamięci w systemie Windows gościa, jeśli mam zbyt wiele otwartych, ale jest to rzadkie.

Mój laptop zaczyna się bardzo bić. Chcę zdobyć nowego MacBooka, ale martwię się mniejszą ilością gwiezdnych specyfikacji procesora. Czy ktoś już uruchomił maszynę wirtualną na tym urządzeniu i potwierdził, że jest zdolny do takich zadań, czy też mamy tutaj do czynienia ze sławnym Chromebookiem?

Dzięki

edytować

Przejrzyj wszystko oprócz tego, że ten zestaw nie będzie działał płynnie

Odpowiedzi:


6

O ile mi wiadomo, nowe MacBooki na dzień dzisiejszy rozpoczęły wysyłkę tylko z zamówień online, więc nie będę mógł rozmawiać z własnego doświadczenia - ale byłbym bardzo ostrożny, gdyby MacBook mógł wykonywać tak intensywne zadania, jak Parallels , szczególnie w połączeniu z Visual Studio lub Eclipse.

Zalecane przez Parallels specyfikacje sprzętowe dla systemu Windows 7 obejmują „... procesor Intel Core 2 Duo, Core i3, Core i5, Core i7 lub Xeon (procesory Core Solo i Core Duo nie są już obsługiwane).” Nowy MacBook ma wystarczającą ilość pamięci RAM (minimum 8 GB), aby spełnić ich wymagania, ale procesor Core M (zobacz specyfikację techniczną ) będzie problemem z uruchomieniem tego typu zadań na MacBooku.

Sprawdź tutaj szczegóły testu porównawczego w porównaniu z obecnie używanym i7, a zobaczysz zauważalną różnicę - Core M działający z częstotliwością 1,1 GHz, który skutecznie czyni go mobilnym procesorem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Wow, to jest bardzo rozczarowujące
bumble_bee_tuna

Właśnie przeczytałem to: gizmag.com/12-inch-macbook-vs-13-inch-macbook-pro-retina-2015/…, co wydaje się potwierdzać, że nie działa bardzo dobrze VM
bumble_bee_tuna

@bumble_bee_tuna Nie spodziewałbym się tego, szczególnie w porównaniu do MBPr. Jeśli korzystasz z narzędzi programistycznych, o których wspomniałeś, mogę osobiście poręczyć za inwestycję w MacBooka Pro jako następną maszynę - trwało to przez chwilę bez żadnych skarg i doskonałej wydajności.
Ethan Lee

Mam MBPr, którego używam do testowania obciążenia bazy danych i tym podobne, jednak jest to trudny codzienny problem. Używam powietrza w 90% przypadków z problemem teraz. Prawdopodobnie dostanę powietrze z 2014 roku. Dzięki
bumble_bee_tuna

Działa dobrze w maszynach wirtualnych - chyba że chcesz je uruchamiać w trybach siatkówki - wszystko zaczyna się nieco spowalniać. (Mam mid 8GB 2016 12" MacBook) - zauważysz CPU jest o taką samą prędkością jak dolny koniec 2015 Core i5 MacBook PRO to generalnie dość szybko, co to jest..
niico

4

Maszyna jest wolniejsza niż MacBook Air, ale z pewnością jest w stanie obsługiwać maszyny wirtualne (pamiętam, że działały maszyny wirtualne na MacBooku pierwszej generacji - co nigdy nie było problemem).

Spróbuj monitorować użycie procesora w urządzeniu Air, aby dowiedzieć się, ile obciążenia włożysz w system. Jeśli często znajduje się na krawędzi, prawdopodobnie nie będziesz zadowolony z 12-calowego MacBooka. Jeśli zwykle ma mniejszy odsetek, powinien działać całkiem dobrze.

Pamiętaj, że MacBook jest dostępny tylko z 8 GB pamięci RAM. Jeśli więc często masz problemy z użyciem pamięci RAM, zobaczysz o wiele więcej tych błędów.


nie jest wolniejszy niż MacBook Air - jest szybszy niż KAŻDY MacBook Air - dlaczego ludzie to powtarzają ?! To po prostu nieprawda.
niico

Do Twojej wiadomości korzystałem z maszyn wirtualnych na 11-calowym Air przez lata z 4 GB pamięci RAM - ponieważ na dysku SSD nigdy nie było problemów z pamięcią RAM, ale zmieniło się tona (uruchomiłem Visual Studio i SQL Server na maszynie wirtualnej - mocno naciskałem i było szybkie)
niico

2

Działa absolutnie równo, używam go do uruchamiania przeglądu projektu Autodesk na monitorze zewnętrznym, podczas gdy Mac działa excel na ekranie Macbooka, nie ma problemów i bardzo się cieszę, że może to zrobić, podobnie jak mój czterordzeniowy MBPro 16 GB RAM.


Cześć Zastanawiam się, czy możesz rozwinąć specyfikacje, a także system operacyjny (i alokacje) swojego vm oraz zużycie pamięci i procesora. To naprawdę pomogłoby nam przydzielić. Dzięki
bumble_bee_tuna

2

Tak, używam włóczęgów i dokerów do programowania i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Mam wersję 1.3 Ghz z największym dyskiem.


Cześć Zastanawiam się, czy możesz opracować specyfikacje, a także system operacyjny (i alokacje) twojego vm oraz zużycie pamięci i procesora. To naprawdę pomogłoby nam przydzielić. Dzięki
bumble_bee_tuna

1

Korzystam teraz z VMWare na jednej, najwyższej specyfikacji i nie nadaje się do użytku - ogromne wykorzystanie procesora w systemie Windows przez cały czas, obecnie rozpakowywanie pliku i robi to z szybkością 64 KB na sekundę! Disk IO jest szybki, ale mózg jest tak mały, że część Mac wydaje się nie pozostawiać nic dla VMWare.


1
Dziękuję za twoją anegdotę. Z jakiej wersji systemu Windows korzystasz?
CadentOrange

@ Neil Cześć Zastanawiam się, czy możesz rozwinąć specyfikacje, a także system operacyjny (i alokacje) twojego vm oraz zużycie pamięci i procesora. To naprawdę pomogłoby nam przydzielić. Dzięki
bumble_bee_tuna

1

Codziennie używam VMWare do szkoły na moim MBP i działa dobrze. Obecnie pracuję z otwartymi 3 „pulpitami”:

 • Pulpit 1: Stickies, Firefox z wieloma kartami i Monitor aktywności
 • Desktop 2: VMWare w / SQL Server Mgmt Studio i SQL Server Data Tools
 • Pulpit 3: MS Word dla komputerów Mac

Nie jest SUPER szybki, ale z pewnością jest użyteczny z niewielką frustracją z mojej strony.

MacBook Pro (koniec 2011 r.)

 • Procesor: 2,2 GHz Intel Core i7
 • Pamięć: 8 GB
 • Grafika: Intel HD 3000
 • Pamięć: 500 GB
 • System operacyjny: Yosemite (10.10.5)

VMWare Fusion Pro wersja 7.1.1

 • System operacyjny: Windows 8 - 64-bit
 • Dysk twardy: 60 GB (najmniejsza opcja)
 • Procesor: 1 rdzeń
 • Pamięć: 3 GB

1
Zapytał o 12-calowego Macbooka, a nie Macbooka Pro.
Timo

0

Nadal pracuję na komputerze stacjonarnym iMac 3.5 duet z rdzeniem 2 duet (pod koniec 2009 r.) ... z systemem Windows 8 i Ubuntu w równoległej maszynie wirtualnej ..... zarówno system Windows, jak i Ubuntu działają OK ... Znak procesora dla mojej maszyny to 2.049 .. .. dla nowego Macbooka to 3.096.


dobry wysiłek, ale brakuje więcej szczegółów!
Ruskes

Fraza kluczowa jest uruchomiona OK. Istnieje bardzo duża różnica między uruchomieniem systemu operacyjnego a uruchomieniem systemu operacyjnego z dużymi pakietami programistycznymi, takimi jak Visual Studio i Eclipse, nie wspominając o lokalnych instancjach DB, takich jak SQL Server / MySQL / Oracle itp. Wszystkie te rzeczy jedzą pamięć i procesor na śniadanie
bumble_bee_tuna

0

Właśnie zainstalowałem virtualboksa na 12-calowym Macbooku, jedynym problemem, jaki widziałem, jest rozdzielczość wyświetlacza siatkówki. Istnieje kilka sposobów zmniejszenia rozdzielczości ekranu do 1440 x 900 pikseli (i mniej w przypadku strumieniowego przesyłania filmów przy wolnym połączeniu internetowym). Google dla następującego samouczka „setgetscreenres”, zaprowadzi cię do małego kompilowalnego programu, który umożliwia dostęp z wiersza poleceń do zmiany rozdzielczości wyświetlania (który w OS X 10.11.5 nie jest już obsługiwany w preferencjach systemowych). Oto instrukcje

Zmiana rozdzielczości wyświetlania na urządzeniach Retina w trybie wiersza poleceń

Następnie można uczynić całość „klikalną” za pomocą polecenia skryptu powłoki osadzonego w aplikacji do skryptów Apple

do shell script "/path/to/script/set1440x900.sh"

lub podobnie.

skrypt może wyglądać

#!/bin/bash

/path/to/setgetscreenres 1440 900

Aby przywrócić funkcjonalność systemu Mac OS Retina, wystarczy przejść do preferencji systemowych> wyświetlić i wybrać dowolną z opcji. Jednak wydajność maszyny wirtualnej dramatycznie spada w trybie pełnoekranowym, szczególnie w przypadku zadań wymagających intensywnej grafiki.

W przeciwnym razie mogę potwierdzić, że wydajność Linuxa 12-calowej siatkówki MacBooka jest porównywalna z wydajnością 13-calowego MacBooka Air, oba z 8 GB pamięci RAM.

Opcja z nieskalowanym wyświetlaniem obrazu siatkówki w Virtualbox 5.1 działa, jednak nie jest to bardzo przydatne w standardowej konfiguracji środowisk pulpitu, takich jak xfce4. Trzeba ręcznie dopasowywać rozmiary czcionek i wskaźników, a mimo to aspekt jest okropny. Łatwiej jest zastosować niższą ogólną rozdzielczość i czerpać korzyści ze znacznie lepszej wydajności grafiki. Jestem pewien, że zostaną wprowadzone ulepszenia po stronie VBOX, a także bardziej dostosowane środowiska pulpitu dla systemu Linux, z których niektóre już obsługują te wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.