Dodawanie odesłanej wiadomości z powrotem do poczty w Yosemite


3

Czy ktoś ma zaktualizowaną wersję tego przepływu pracy dotyczącą dodawania funkcji Wiadomości odesłanej do Apple Mail w OSX 10.10.3?

Jabłko:

on run {input, parameters}
   tell application "Mail"
     repeat with eachMessage in input
        bounce eachMessage
        delete eachMessage
     end repeat
   end tell
end run

Postępowałem zgodnie z instrukcjami, ale nie otrzymuję odesłanej wiadomości e-mail do skrzynki odbiorczej podczas testowania jako nadawca.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Testuję to, próbując wysłać wiadomość e-mail z jednego konta Gmail na inne. Oba konta są kontami Google Apps dla Domen.


1
Co rozumiesz przez „nie widzę odrzuconej wiadomości”? Czy przetestowałeś przepływ pracy jako nadawca i nie otrzymałeś takiej wiadomości (która oznaczałaby, że odbijanie się nie dzieje)? Lub że nie widzisz wiadomości, gdy odbijasz się jako odbiorca (czego można oczekiwać)?
kopischke

1
pierwszy - patrz zaktualizowane pytanie
codecowboy

1
Czy jesteś pewien, że Twój dostawca poczty e-mail lub konfiguracja poczty e-mail nie odrzuca po cichu ani nie usuwa wiadomości odesłanych (a może odsyła je jako spam)? Czy próbowałeś uruchomić przepływ pracy bezpośrednio w Automatorze i szukałeś komunikatów o błędach?
kopischke

Sprawdziłem spam - nic tam nie ma. To konto Gmail (aplikacje Google dla domen, więc moja własna nazwa domeny). Próbowałem również uruchomić przepływ pracy w automatorze ręcznie. Wykonuje się (zajmuje to około 30 sekund), ale jestem zupełnie nowy w Automatorze, więc nie jestem pewien, jak powiedzieć, czy rzeczywiście zadziałał.
codecowboy

Odpowiedzi:


2

Szukałem też tego miłego polecenia Bounce, ale oto, co znalazłem po googlowaniu przez jakiś czas:

Powodem, dla którego funkcja „odbicia” została usunięta z OS X, jest to, że robi to niewłaściwe w najczęstszym przypadku użycia, którym jest próba nakłonienia spamerów do usunięcia cię z listy mailingowej przez udawanie, że Twój e-mail nie istnieje. Problem polega na tym, że fałszowanie nadawcy wiadomości e-mail jest trywialne, dlatego odsyłający spam zwykle wysyła odesłaną wiadomość do niczego nie podejrzewającej dodatkowej ofiary; a jeśli ten sam (niewinny!) adres e-mail zostanie użyty do sfałszowania nadawcy dużej ilości spamu, zostanie zalany odrzutami.

I dlatego nie możemy mieć miłych rzeczy.


4

Apple usunęło „bounce” ze słownika poczty. Zatem „bounce eachMessage” nic nie robi, a jedynym efektem jest usunięcie wiadomości („delete eachMessage”)


5
Gdzie to jest udokumentowane i kiedy to się stało
Mark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.