Czy można używać Time Machine z iCloud?


12

Mam MacBooka Pro (początek 2011 r.) Z dyskiem twardym o pojemności 320 GB i mam plan przestrzeni dyskowej 200 GB na iCloud. Problem polega na tym, że nie mogę po prostu skopiować folderu aplikacji na iCloud Drive i przywrócić go później w przypadku utraty całego miejsca na dysku. Chciałbym zapisać wszystkie pliki systemu operacyjnego, aplikacje i prawie wszystko na dysku (potrzebuję do tego około 150 GB).

Problem polega na tym, że Time Machine prosi mnie o dysk do zapisania danych. Jeśli mam szybkie połączenie, myślę, że zapisanie całego dysku na iCloud nie jest całkowicie bezwartościowe, ale czy Time Machine obsługuje to, a jeśli tak, to w jaki sposób?


Nie odpowiedź na zadane pytanie, ale zbadam coś takiego jak Backblaze [mój osobisty wybór] lub Crash Plan itp.
Tetsujin

Odpowiedzi:


5

Niestety Time Machine nie obsługuje tej funkcji i istnieje kilka powodów.

  • Time Machine tworzy fizyczne kopie zapasowe wszystkich plików, a nie tylko łącza do nich. Jeśli utworzono kopię zapasową na dysku iCloud (który synchronizuje się z komputerem Mac), skopiowałoby 150 GB na dysk twardy. Następnie spróbuje wykonać kopię zapasową tego wszystkiego (chyba że wykluczysz tę lokalizację z kopii zapasowej), więc spróbuje dodać kolejne 150 GB do kopii zapasowej i tak dalej.
  • Time Machine tworzy przyrostowe kopie zapasowe. Jasne, twoja kopia zapasowa ma teraz zaledwie 150 GB. Ale zmieniasz kilka plików i tworzy kopię zapasową dodatkowych 25 MB. Zainstalujesz nową aplikację, która doda kolejne 2 GB. Chociaż rzeczywisty dysk może pozostać poniżej 320 GB, kopia zapasowa Time Machine może skończyć się ponad 1 TB! W moim przypadku używam około 400 GB miejsca na komputerze Mac, ale kopia zapasowa Time Machine ma ponad 1,3 TB z powodu usuniętych plików.

Powiedziawszy to wszystko, oczywiście teoretycznie jest to możliwe. Jeśli utworzyłeś w nim link do folderu na dysku iCloud /Volumes/, powinien on wyświetlać się jako dysk, na którym ma zostać utworzona kopia zapasowa, a jeśli wykluczysz tworzenie kopii zapasowej dysku iCloud przez Time Machine, nie zwiększy się on dwukrotnie przy każdej kopii zapasowej. Dysk twardy zapełni się jednak bardzo szybko, a wydajność spadnie. Przynajmniej dla mnie wydaje się to o wiele więcej wysiłku, niż jest warte.


1
Jeśli wybierzesz dysk o pojemności 1 TB iCloud, nie widzę problemu, jeśli Twój MacBook ma mniejszy dysk. Używając zewnętrznego dysku, Time Machine po prostu usuwa starsze kopie zapasowe, gdy zewnętrzny się zapełni, wyobrażam sobie, że to samo stanie się z dyskiem iCloud. I oczywiście powinno to wykluczać tworzenie kopii zapasowych, byłoby to po prostu głupie. Główny problem, jaki mogłem zobaczyć, to ile czasu zajmie nawigacja w porównaniu do połączenia USB / Thunderbolt.
Charles John Thompson III

@Ramy ma dysk twardy o pojemności 320 GB. Jego kopia zapasowa wynosi ~ 150 GB. To już 300 GB miejsca na jego dysku, pozostawiając tylko 20 GB wolnego miejsca (faktycznie, ponieważ sformatowany dysk twardy 320 GB ma tylko ~ 316 GB). Jeśli ma 8 GB pamięci RAM, to tylko 8 GB za darmo z powodu obrazu snu. Czas nawigacji jest sporny, ponieważ rzeczywista kopia zapasowa, którą przeglądasz, jest przechowywana lokalnie na dysku twardym.
Stuart H

Ale nie wszystkie dyski iCloud o pojemności 1 TB mogą być przechowywane lokalnie ...
Charles John Thompson III

1
To, co jest na iCloud Drive, jest dokładnie odzwierciedlane na komputerze Mac. Obecnie nie ma możliwości selektywnej synchronizacji danych pobieranych z iCloud (wyjątek stanowią aplikacje obsługujące Dysk iCloud, ale Time Machine nie jest jednym). iCloud będzie próbował wykonać kopię lustrzaną jak największej ilości informacji z iCloud Drive na komputerze Mac, dopóki nie zabraknie miejsca, w którym to momencie OS X ostrzega, że ​​brakuje miejsca na dysku.
Stuart H

1
Myślę, że zamieszanie jest spowodowane przez iCloud Drive i samą iCloud, które są dwiema różnymi rzeczami - możesz wykonać kopię zapasową iPhone'ów, iPadów i zegarków Apple i nigdy nie zobaczysz tych plików na iCloud Drive, nawet jeśli są one liczone całkowita dostępna przestrzeń na iCloud. Wierzę, że Apple może wprowadzić system tworzenia kopii zapasowych dla paranoicznych ludzi takich jak ja, gdzie uaktualnisz do dużego planu iCloud i wrzucisz tam Wehikuł Czasu (nie ufam dyskom fizycznym, wcześniej miałem z nimi złe chwile). Kosztowny? Może. Jednak zapłaciłbym za to.
Vinicius Tavares

-2

Apple na pewno wkrótce doda tę funkcję, ponieważ 512 GB to niewiele w przypadku błonnika.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.