Gdzie Microsoft RDP 8 dla komputerów Mac przechowuje swoją konfigurację


23

Chcę znaleźć sposób na udostępnienie mojego zespołu informacji o konfiguracji protokołu RDP firmy Microsoft.

Gdzie Microsoft RDP 8 dla komputerów Mac przechowuje swoje połączenia i konfigurację?

Odpowiedzi:


35

Jeśli chcesz udostępnić konfigurację, możesz wybrać cel pod My Desktops i kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Export lub z menu Microsoft Remote Desktop File wybrać Export.

Plik zawierający informacje wyświetlane w oknie Microsoft Remote Desktop, bez żadnych haseł przechowywanych w pęku kluczy, znajduje się pod adresem:

/Users/$USER/Library/Containers/com.microsoft.rdc.mac/Data/Library/Preferences/com.microsoft.rdc.mac.plist

Nie można znaleźć tego folderu w High Sierra?
Brian D

@Brian D, właśnie zainstalowałem Microsoft Remote Desktop, 8.0.43 (kompilacja 27325), w macOS High Sierra i nadal jest w tej samej lokalizacji, co podano w mojej odpowiedzi. O ile mi wiadomo, nic się nie zmieniło pod tym względem, a to, co podano w mojej odpowiedzi, jest nadal aktualne i ma zastosowanie.
user3439894

@ user3439894 Jestem idiotą i szukałem go w GUI, a nie w terminalu. Masz rację
Brian D

1
@Brian D, podczas gdy jeden z pewnością może uzyskać do niego dostęp z Terminalu, jednak nadal jest dostępny z Findera. Naciśnij klawisz Opcja podczas klikania menu Idź w Finderze i Bibliotece.
user3439894

3
@ BlackSheep, Hasła są przechowywane w pęku kluczy użytkownika i można je zobaczyć w pliku Keychain Access.app w / Applications / Utilities /.
user3439894
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.