Odpowiednik Ctrl + spacja na Macu, aby wybrać element z listy


11

Chcę wybierać elementy z listy, które nie są następujące po sobie, bez użycia myszy / gładzika - nie powinno być żadnych kliknięć .

W systemach Windows i Linux (przynajmniej Ubuntu) element można wybrać za pomocą Space/przycisku, który w połączeniu ze strzałkami i Ctrlkluczem pozwala mi wybrać wiele elementów w dowolnym środowisku (menedżer plików, IDE itp.) - np.

Wejdź do katalogu -> przytrzymaj Ctrl-> dwukrotnie strzałkę w dół -> naciśnij Space-> dwukrotnie strzałkę w dół -> naciśnij Space.

Teraz powinienem mieć wybrane pozycje 1, 3 i 5. Czy istnieje sposób, aby zrobić to samo w OS X?

PS. Przepraszam za taki pełny opis, ale do tej pory każdej odpowiedzi napotykałem porady za pomocą Command+ Click, a tego nie chcę robić.


1
Command-Click wybiera niesekwencyjne elementy, więc intuicyjnie byłoby śledzić polecenie Command zamiast Kontroli dla pożądanej funkcjonalności - jednak strzałka Command-Down otwiera wybrany plik / aplikację, a Spacja otwiera QuickLook. Wynik końcowy jest taki, o jaki pytasz, nie jest możliwy.
tubedogg

Odpowiedzi:


3

Nie sądzę, że istnieje natywny sposób, aby to zrobić, ale jeśli zainstalujesz Shortcat , możesz:

  • wybierz pierwszy element za pomocą klawiszy strzałek
  • aktywuj Shortcat i wpisz wystarczająco dużo, aby skupić się na następnym żądanym elemencie
  • przytrzymaj Command i naciśnij Return

Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś tak samo skoncentrowany na klawiaturze jak ja, powinieneś również spojrzeć na Karabiner Elements .


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.