Jak mogę ponownie skalibrować ekran dotykowy w moim iPhonie?


9

Kiedy stukam w dolną część ekranu mojego iPhone'a, działa to tak, jakbym stukał w inną sekcję wyżej. Może to być problem z kalibracją. Jak mogę ponownie skalibrować ekran dotykowy?

Odpowiedzi:


5

Pojemnościowy ekran dotykowy iPhone'a nie ma pojęcia kalibracji.

Aby rozwiązać występujący problem, sugeruję wypróbowanie każdej z następujących opcji:

  1. Twardy reset telefonu, przytrzymując przyciski Home i Sleep przez 10 sekund.

  2. „Resetuj wszystkie ustawienia” w Ustawieniach → Ogólne → Resetuj.

  3. „Usuń całą zawartość i ustawienia” z Ustawienia → Ogólne → Resetuj.

  4. Jeśli twój telefon jest nadal objęty gwarancją lub objęty AppleCare, przynieś go do Apple, a naprawi lub wymieni go za Ciebie.

  5. Jeśli nie jest objęty, istnieją przewodniki dotyczące wymiany panelu przedniego ( iPhone pierwszej generacji ), który zawiera digitizer.


2

Jeśli masz futerał ochronny, którego krawędź jest uniesiona ponad szklaną powierzchnię telefonu, może to być tak nieznaczne przesuwanie punktów dotykowych bardziej w kierunku środka telefonu. Zmienia to miejsce, w którym telefon oczekuje na dotyk, i może powodować opisywane problemy.


1

Niedawno miałem ten problem. Po panice i rozważeniu wymiany mojego digitalizatora uspokoiłem się i uważnie spojrzałem na telefon.

Pamiętaj, że iPhone działa na pojemność, a szklana płytka stanowi warstwę izolacyjną na szczycie matrycy czujnikowej.

Po sprawdzeniu mojego telefonu odkryłem, że prawy dolny róg szklanej powierzchni (po prawej stronie przycisku domowego przytrzymującego telefon w orientacji pionowej) zrównał się z górną krawędzią chromowanego paska, który tak elegancko biegnie wokół mojego 3g. To nie powinno być kolor. Szklany blat na gramaturze 3 g / g powinien być nieco wyższy.

Wyłączyłem i wyjąłem kartę SIM, usunąłem śruby u dołu i ponownie ustawiłem twarz poprawnie.

Dobre wieści? Wróciłem do właściwego stanu roboczego. Złe wieści? to nie trwa. Najprawdopodobniej będę musiał wymienić digitizer.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.