Chax z systemem Mac OS X Lion?


14

Czy ktoś próbował Chaxa z systemem Mac OS X Lion?

Zainstalowałem go idealnie, ale nie widzę karty Chax w preferencjach iChat.


1
Zastanawiałem się nad tym samym. Fajne pytanie.
Moshe

Moją ulubioną funkcją było wysłanie migawki aparatu (nawet poprawnie odwróconej!) Bezpośrednio z menu. WYGLĄD to.

Odpowiedzi:


9

Byłem w kontakcie z twórcą Chaxa i nie, to nie działa na Lwie (zdecydowanie działa w Snow Leopard). Mówi, że nad tym pracuje.

Jego strona jest tutaj .

Dodatek 9-11-11: Główną niesamowitą cechą Chaxa jest możliwość automatycznego akceptowania Udostępnień ekranu niektórym osobom na liście znajomych ... w tym tobie. Na przykład, jeśli podróżujesz z laptopem i nagle potrzebujesz pobrać pliki z komputera Mac z powrotem do domu, po prostu dostajesz drugie konto iChat / AIM dla tego laptopa, skonfiguruj Chax na domowym komputerze Mac, skonfiguruj je tak, aby automatycznie akceptowało konto laptopa , i możesz automatycznie udostępniać ekran swojemu domowemu komputerowi Mac. Przez kilka ostatnich lat całkowicie polegałem na tym tygodniku.


+1 za wyjaśnienie „głównej niesamowitości Chaxa” - wypróbuję to, gdy pojawi się kompatybilność z Lwem.
Ian C.

3

Jeśli nie widzisz Chaxa, może być niezgodny. To powiedziawszy, to naprawdę zależy od tego, do czego zamierzasz używać Chaxa. Proponuję poszukać ulepszeń w nowym programie iChat i sprawdzić, czy Twoje potrzeby są tam uwzględnione.


1
Wiele osób używa Chaxa do rozmów w kartach itp., A teraz jest to standard. Wygląda na to, że Chax nie jest kompatybilny i prawdopodobnie nie będzie w najbliższej przyszłości. Czy są inne funkcje Chaxa, których nie chcesz domyślnie udostępniać, jeśli tak, zmień swoje pytanie, a ludzie będą mogli zaoferować alternatywy.
farsz

2

możesz na to rzucić okiem. to faktycznie działa bardzo dobrze, podobnie jak Chax. Kocham to!

http://scriptingosx.com/2010/11/ichat-notification-with-growl/


Duże +1 do tego. Ten skrypt jest jedyną rzeczą, którą znalazłem, która faktycznie działa w Lion. Jest prosty w konfiguracji, wystarczy skopiować i wkleić. Pamiętaj tylko, że w przypadku powiadomienia o transferze plików musisz zmienić tekst w skrypcie, ponieważ Apple zmienił kolejność słów w Lionie.
Keith S.,

Nie mam jeszcze reputacji, aby opublikować moją modyfikację skryptu, do którego link znajduje się powyżej, aby gra była ładna w Lionie, ale opublikowałem go w komentarzach do powyższego linku.
juggleware

@ juggleware Nie widzę twojego komentarza do powyższego linku, a gdzieś jest błąd w skrypcie, nie działa on na moim lwie. Czy mógłbyś opublikować tutaj swoje modyfikatory?
Zenon

czy koszerne jest umieszczanie kodu w komentarzach?
juggleware


-2

Wydaje mi się, że straciliśmy Chaxa w Snow Leopard, więc możliwe, że po prostu nie zadziała w Lionie. Apple usunęło kilka sposobów interakcji Chaxa z iChat w Snow Leopard, więc jeśli deweloper nie znajdzie sposobu na obejście ich, nie masz szczęścia.


2
chax pracował w Snow Leopard. Instaluje się w Lionie, a nawet monituje o podanie hasła użytkownika, ale nie działa poza tym. Mam nadzieję, że nadejdzie poprawka.

Och, musiałem go porzucić, zanim dodano wsparcie dla SL (cholera, moje wcześniejsze skłonności do adopcji). Mój błąd
bringel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.