Wyłącz animację zawijania strony w programie Lion's iCal


9

Mogę żyć ze skeuomorficzną skórką nowego iCala, ale bezużyteczna animacja zawijania strony podczas zmiany miesięcy jest zarówno powolna, jak i roztrzęsiona. Czy jest jakiś sposób, aby to wyłączyć?

Odpowiedzi:


2

Wypróbuj iCal-Classic-Page-Flip (przez MacUpdate ):

iCal Classic Page Flip

Rozwiązanie dla Apple bardzo powolnej animacji Page-Flip dla miesięcznego i rocznego widoku w iCal 5.

iCal Classic Page Flip to mała wtyczka SIMBL dla tych z nas, którzy są sfrustrowani bardzo powolną animacją strony w najnowszej wersji iCal (tej, która jest dostarczana z Mac OS X 10.7 Lion). Zarówno widoki miesięczne, jak i roczne mają animację przewracającej się strony, co może być miłe na pierwszy rzut oka, ale jest czasochłonne i spowalnia przepływ pracy na dłuższą metę.

To oprogramowanie jest rozwiązaniem. Wyłącza boleśnie powolną animację najnowszej wersji iCal i zapewnia szybką nawigację w iCal. Teraz znów możesz użyć cmd + strzałek, aby przejść do następnego / poprzedniego miesiąca lub roku w iCal niezwykle szybko.


Witamy, aby zapytać inaczej! Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna. Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach. Dzięki.
Nathan Greenstein,

8

Z jakiegoś powodu przytrzymanie Opcji przy użyciu skrótów klawiaturowych nie działa (iCal tylko wydaje na ciebie sygnał dźwiękowy), ale możesz zmienić skróty klawiaturowe w Preferencjach systemowych, aby zawierały klawisz Opcja, a wtedy zadziała.

Na przykład zmieniłem skrót do „Dalej” z Cmd-Strzałka w prawo na Cmd-Opcja-Strzałka w prawo i zmieniłem „Poprzedni” na Cmd-Opcja-Strzałka w lewo. Teraz skróty klawiaturowe będą się poruszać bez irytującej animacji przewracania strony.

Aby to zrobić, otwórz Preferencje systemowe, Klawiatura, Skróty klawiaturowe, Skróty aplikacji, a następnie kliknij ikonę „+” i wprowadź następujące informacje - Aplikacja: iCal, Tytuł menu: „Dalej”, Skrót klawiaturowy: Cmd-Opcja-Prawo Strzałka. Następnie ponownie naciśnij „+” i wpisz Aplikacja: iCal, Tytuł menu: „Poprzedni”, Skrót klawiaturowy: Cmd-Opcja-Strzałka w lewo.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.