Czy po migracji do biblioteki zdjęć iCloud można usunąć folder iLifeAssetManagement?


12

Przed iCloud Photo Library i Photos.app w OS X 10.10.3, mieliśmy iCloud PhotoStream. iCloud PhotoStream zsynchronizował swoje zdjęcia z ~/Library/Application Support/iLifeAssetManagementfolderem (i podfolderami). Chociaż PhotoStream zsynchronizował tylko 1000 zdjęć, ten folder może stać się dość duży, ale musiałeś z nim żyć.

Teraz, gdy biblioteka zdjęć iCloud istnieje i wszystko jest przechowywane w chmurze (a kopia w chmurze jest „prawdą”), zakładam, że iLifeAssetManagementfolder nie jest już używany i można go usunąć. Czy ktoś wie na pewno, czy to prawda?

W moim przypadku folder nie zmienił się od czasu uaktualnienia do biblioteki zdjęć iCloud, co oznaczałoby, że nie jest używany.


Strumień zdjęć jest nadal używany, dopóki „Mój strumień zdjęć” jest włączony w preferencjach Zdjęć (Preferencje> iCloud> Mój strumień zdjęć), nawet jeśli włączona jest również biblioteka zdjęć iCloud. Zapewnia to wsteczną kompatybilność z urządzeniami, które albo nie mogą, albo nie mają włączonej biblioteki zdjęć iCloud, ale mają włączony strumień zdjęć.
tubedogg

@tubedogg tak, i mam to włączone. Jednak nadal nie widzę nic zmieniającego się w moim iLifeAssetManagementfolderze. Warto dodać, że nie ma żadnych urządzeń korzystających z mojego konta iCloud, które nie mają włączonej biblioteki zdjęć iCloud, więc mój strumień zdjęć wydaje się zbędny.
mluisbrown

Odpowiedzi:


9

Odpowiedź wydaje się brzmieć „Tak, może”. Po miesiącu, gdy folder nie został dotknięty, w końcu go usunąłem i nie spowodowało to żadnego problemu. Jednak jeśli dowolne urządzenie korzystające z konta iCloud nadal korzysta ze Strumienia zdjęć (z jakiegokolwiek powodu), nadal możesz potrzebować folderu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.