Jak wyłączyć wyszukiwanie programistów i sieci w Spotlight?


16

Wczoraj uaktualniłem do Lion i wygląda na to, że dostał kilka dodatków do Spotlight - grupy programistów i wyszukiwarek internetowych.

Niestety nie mogłem znaleźć sposobu na ich wyłączenie. W preferencjach Spotlight nie ma opcji i nie mogłem znaleźć właściwej defaultsopcji.

Wszelkie pomysły, jak je ukryć? Za dużo zaśmiecają Spotlight FAR :)


Do Twojej wiadomości, wciąż dzieje się to w wieku Cataliny :( Atrapa rozwiązania Xcode.app nadal działa :) Homebrew informuje teraz, że „Xcode nie jest zainstalowany / nieaktualny”: *
Halil Özgür

Odpowiedzi:


3

Szczegółowo opisałem poprawkę w tym wątku na forum: http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1193533


Działa to tylko w przypadku usuwania kategorii Deweloper.
Oliver Ash,

3
Witamy, aby zapytać inaczej! Społeczność docenia odpowiedzi, które są czymś więcej niż tylko linkiem. Dobrze jest mieć al atrament w twoich odpowiedziach, ale musisz także streścić to w samej odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź mogła stać sama. Dzięki!
Nathan Greenstein,

Dalsze wyjaśnienia na temat komentarza Nathana: co się stanie, jeśli witryna, do której prowadzisz link, ulegnie awarii?
Joseph Hansen

13

Spotlight myśli, że jesteś „programistą”, jeśli masz zainstalowany Xcode lub zdarzyło się go zainstalować w dowolnym momencie w przeszłości, a zatem pokazuje wyniki wyszukiwania, które mogą być istotne dla programisty.

Gdy Xcode jest faktycznie zainstalowany i obecny na komputerze, w System Preferences > Spotlight > Search Resultspanelu pojawia się pole wyboru o nazwie „Deweloper” , które daje nam możliwość wyłączenia wyświetlania wyników „Deweloper” w naszych wyszukiwaniach. Gdy Xcode nie zostanie wykryty, pole wyboru znika z Panelu preferencji, ale Spotlight nadal wyświetla wyniki z kategorii „Deweloper”.

Obecnie korzystam z Yosemite, a wcześniej zainstalowałem i odinstalowałem Xcode na Mountain-Lion lub Lion, wybierając zamiast tego „Narzędzia wiersza poleceń”. Do niedawna wyłączałem też Spotlight i po ponownym włączeniu zacząłem uzyskiwać setki wyników wyszukiwania w kategorii Deweloper. Bałagan sprawił, że światło reflektorów stało się bezużyteczne.

Nie mogę znaleźć rozwiązania w dowolnym miejscu w sieci, oto co w końcu wypróbowałem i zadziałało:

Utworzyłem pusty plik o nazwie Xcode.appw folderze Aplikacje, a brakujące pole wyboru „Deweloper” pojawiło się w Preferencjach Spotlight, które mogłem następnie odznaczyć, aby rozwiązać mój problem.

Otwórz, Applications > Utilities > Terminal.appa następnie wpisz i naciśnij Enter po każdym z poniższych wierszy, aby utworzyć fałszywą aplikację Xcode

cd /Applications
touch Xcode.app

następnie przejdź do Preferencji Spotlight i odznacz „Deweloper” (może być konieczne ponowne uruchomienie aplikacji Preferencje systemowe, aby zobaczyć brakujące pole wyboru).

Uwagi:

  • Musisz zachować manekina Xcode.appnawet po zmianie ustawienia, usunięcie go spowoduje przywrócenie ustawień.
  • Innym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie samego Xcode

Jak wspomniano, musisz zachować atrapę Xcode.app, jednak możesz ukryć atrapę pliku Xcode.app , uruchamiając ją chflags hidden /Applications/Xcode.appz terminala. Dzięki forums.macrumors.com/threads/…
Timo Tijhof

0

Chociaż wyniki wyszukiwania nie wymagają przełączania w celu sortowania lub pomijania tych wyników, dodanie folderów do okienka prywatności jest banalne.

Być może coś takiego może działać, aby ukryć hity programistów? wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie widzę jeszcze oczywistego sposobu na powstrzymanie wyszukiwania w sieci, ale na szczęście jest on umieszczony na końcu jako ostateczność. Prawdopodobnie napiszę opinię / błąd Apple, jeśli 10.7.1 nie rozwiązuje tego preferencyjnie.


To znaczy, że muszę wykluczyć cały HD ... :(
bisko

Próbowałem uzyskać zalew wyników programistów, ale nie mogę. Wnosi tylko jeden, dwa lub trzy trafienia w dolnej części okna reflektora listy. Co widzisz i jak pliki deweloperów mogą znajdować się poza folderem dewelopera?
bmike

Jako programista WWW mam folder projektów w moim domu, reż. Każdy projekt ma więcej niż wystarczającą liczbę plików i po prostu wypełnia wyniki reflektorów elementami, których nie chcę tam. Nie chodzi o to, że mi przeszkadza, czy coś takiego, wciąż otrzymuję wyniki, których szukam na szczycie, ale wciąż mnie denerwuje, że je tam mam.
bisko

Z pewnością zgłoś błąd - dodali klasę do narzędzia, musi ono być uporządkowane / filtrowalne, tak jak wszystkie inne kategorie danych.
bmike

0

Tylko jedno rozwiązanie, które udało mi się znaleźć, zablokować dostęp do wszystkich stron internetowych za pomocą małego znicza. Wydaje mi się, że jest to możliwe dzięki iCloud, która pomaga sobie w twoich osobistych plikach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.