Dlaczego proces accountd zjada tak dużo procesora?


39

Dlaczego procesy accountsdi securitydużywają tak dużo procesora w systemie OS X 10.10.3?
Korzystam z Macbooka Pro z początku 2011 roku.

Do czego służą te procesy? Czy zabicie ich jest bezpieczne? Maszyna działała tylko 4 godziny, więc niedawno została ponownie uruchomiona.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Jeśli masz włączoną funkcję FileVault, może to uwzględniać securityddziałanie „na gorąco”. accountsdmoże być gorąco próbując zsynchronizować konta e-mail i konta CalDAV i pobrać wszystkie bieżące informacje z serwera.
Stuart H

1
dzięki, ale nie mam włączonej ochrony plików. Wyjście z Mail.app zmniejsza zużycie procesora na koncie do 0,1%. Ogólnie uważam, że wydajność Mail.app jest problemem, więc być może nadszedł czas, aby go porzucić.
codecowboy

1
load averages: 197.58 148.56 136.73po aktualizacji do macOS 10.13.6. Nigdy wcześniej nie widziałem tak wysokich średnich obciążeń.
jimmont,

2
@jimmont Masz to samo po aktualizacji z 10.12 do 10.13.6 - czy w końcu to rozwiązałeś?
slhck

1
@slhck Po prostu zmuszam ponownie uruchomić komputer i problem został rozwiązany, nie powtarzał się
Jimmont

Odpowiedzi:


32

W preferencjach aplikacji Mail.app odznaczyłem opcję „Konta> Zaawansowane> Automatycznie wykryj i utrzymuj ustawienia konta” na dwóch kontach Google, a użycie procesora powróciło do normy.


1
to zadziałało, jednak spowodowało, że konto Gmail skonfigurowane z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym przestało działać ...
mkrus,

1
@mkrus Jedno z moich kont to Google for Work ( username@example.com), a jedno jest normalne ( username@gmail.com). Widzę także awarie kont na komputerze stacjonarnym ...
nop

1
Być może możesz skonfigurować „fałszywe” / nieprawidłowe konto, aby uzyskać dostęp do panelu preferencji.
Ricardo Martins,

4
Ta opcja nie istnieje już w 10.13.
slhck

5

Miałem podobny problem z kontami używającymi 44% procesora. Poniższe kroki rozwiązały problem.

W Calendar.app> Preferencje> Konta ... Wyłączyłem i włączyłem konto, do którego Mail i Kalendarz próbowały uzyskać dostęp.


1
Nie miałem nawet otwartej aplikacji Mail.app i zobaczyłem konta o 120% mocy procesora, dla mnie również odznaczenie kont Gmail z kalendarza, które wyciszyło proces.
Kendall Helmstetter Gelner

3

Miałem zamknięte konto Gmail, nadal zalogowane w preferencjach systemowych mojego komputera Mac.

Kiedy usunąłem konto, accountd przeszedł z 83% procesora do 0,01 po 30 sekundach, moja temperatura procesora spadła z 183F do 106F, a moi wentylatory przestali działać z dużą prędkością.

Zgadzam się z większością, jeśli chodzi o wspólne konto Gmail.


2
To bardziej komentarz potwierdzający już istniejącą odpowiedź niż odpowiedź sama w sobie.
Allan

1

Zgodnie z sugestią innej osoby dotyczącą podobnego wątku odznaczyłem opcję Poczta> Preferencje> Konta> Zaawansowane> Automatycznie wykryj i utrzymaj ustawienia konta, a procesor spadł z powrotem do normalnego zakresu. Mam 3 konta Google, 1 Yahoo i iCloud. Mam nadzieję, że ta poprawka się utrzyma. Uruchomiłem Disk Util wiele razy dla tego samego problemu i wydaje się, że pojawiają się ciągłe błędy uprawnień, więc nie jestem pewien, czy był to inny proces leżący u jego podstaw. Powodzenia!


1

Konta uspokoiłem, zamykając i ponownie uruchamiając aplikację Mail. Z 60% procesora na 0%. Ponowne uruchomienie nie było wymagane.

Nie jestem pewien, co spowodowało jego złe zachowanie, ale ja był patrząc na moich rachunków i zastrzegania profile w Xcode przez bardzo długi czas.


1

W aplikacji Mail przejdź do Okno> Aktywność i spróbuj anulować wszystko, co robi. To dla mnie rozwiązało


Wspomniana wcześniej poprawka „Poczta> Preferencje> Konta> Zaawansowane> Automatycznie wykryj i utrzymuj ustawienia konta oraz procesor” była dla mnie tylko częścią odpowiedzi. Okazało się, że Mail utknął w pętli, próbując zsynchronizować konto, które zostało wcześniej wyłączone. Ręczne anulowanie natychmiast rozwiązało problem.
Dave Simpson,

1

Ten problem spotkałem również po aktualizacji do wersji 10.13.6. Z radością stwierdzam, że problem zniknął po ponownym uruchomieniu komputera MacBook Pro (Retina, 13-calowy, początek 2015 r.).


0

Czy możesz spróbować wylogować się ze wszystkich usług iCloud, uruchom ponownie komputer i zaloguj się ponownie.

Mam ten sam problem, który występuje losowo. Podejrzewam, że iCloud lub moje konta pocztowe w Preferencjach systemowych. Od czasu do czasu okienko preferencji systemowych prosi mnie o podanie haseł google, czego odmawiam.


Próbowałem tego, ale nie rozwiązało to dla mnie problemu. Wylogowanie się z usługi iCloud jest uciążliwe, ponieważ przywrócenie ustawień poprzednio było dość czasochłonne. Wypróbuj to tylko w ostateczności.
Zweedeend

0

Wygląda na to, że w indeksowaniu plików iOS występuje błąd. Czasami accountsdblokuje się w nieokreślonej pętli podczas indeksowania plików w komputerze (do użytku w Spotlight). Rozwiązaniem jest zresetowanie indeksowania na laptopie:

  1. Przejdź do Preferencji systemowych-> Spotlight-> Prywatność
  2. dodaj (+) dysk twardy (najprawdopodobniej „Macintosh HD”) na liście „Zapobiegaj wyszukiwaniu w tych lokalizacjach Spotlight”.

Spowoduje to usunięcie poprzedniego pliku indeksu i powinno rozwiązać problem z wysokim użyciem accountsd. Jednak Spotlight przestanie działać. Jeśli nie potrzebujesz, nie zawracaj sobie głowy postępowaniem zgodnie z pozostałymi instrukcjami.

Ale jeśli potrzebujesz Spotlight z powrotem, usuń Macintosh HD z listy, wybierając go i klikając -przycisk. Zrób to w nocy lub czasem, gdy nie będziesz potrzebować laptopa przez kilka godzin, ponieważ będzie on ponownie indeksować twoje pliki i zajmuje dużo zasobów komputerowych.


0

Odznaczenie kalendarzy i wiadomości na moim koncie Google rozwiązało to dla mnie. Nie jest to dla mnie żadna strata, ponieważ w tej chwili korzystam z Google tylko w przypadku niektórych wiadomości (które pozostawiłem zaznaczone). Jeśli chodzi o to, dlaczego był to problem z Google i dlaczego stał się problemem dopiero niedawno, jestem zagubiony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.