Czy można wyłączyć przewijanie gumki w OS X Lion?


37

Czy w OS X Lion można wyłączyć przewijanie gumki? Jest to odbicie, które występuje, gdy okno jest przewijane poza górną lub dolną krawędź.

Wiem, że urządzenia wejściowe inne niż Apple nie mają gumki i mam nadzieję znaleźć ustawienie lub oprogramowanie, które wyeliminuje to na gładziku Apple i myszach.

Dalsze działania : na ten temat jest bardzo dobra dyskusja na temat społeczności wsparcia Apple. Najwyraźniej defaults write -g NSScrollViewRubberbanding -bool falsewyłącza przewijanie gumki w niektórych aplikacjach.


3
naprawdę zainteresowany znalezieniem odpowiedzi na to pytanie, nienawidzę odbijania przewijania na krawędziach okna.
Ty W

Niektóre aplikacje, takie jak iTunes i przeglądarki inne niż Safari, nie robią tego. To mnie denerwuje! Ha ha
Paul Eccles

1
Czy istnieje problem techniczny, który powoduje, że jest to problem, czy jest to tak denerwujące, że w rzeczywistości warte jest 50 nagród?
Alexander,

4
To dla mnie takie irytujące. Miałem nadzieję, że nagroda może przekonać kogoś do pogoni za włamaniem, aby go wyłączyć. To nie koniec świata, ale większość nowych animacji i efektów Lwa uważam za rozpraszających i całkowicie niepotrzebnych. Ponieważ używam mojej maszyny do pracy, wszystkie niepotrzebne animacje po prostu marnują czas i wyciągają mnie ze strefy.
Ty W

1
@XAleXOwnZX jest tak denerwujący, że zapłaciłbym za aplikację innej firmy, aby to wyłączyć.
Wavy Crab

Odpowiedzi:


10

To nie jest odpowiedź, ale wskazówka we właściwym kierunku.

Mam gładzik inny niż dotykowy i przewijanie gumki jest dla mnie wyłączone. To ustawienie jest powiązane z obsługą funkcji Multi-Touch.


Niestety - obecnie jest to najlepsza opcja - użyj wskaźnika / gładzika innego niż Apple ...
bmike

Mam także mysz bez gestów na jednym z moich komputerów z Lionem i mogę potwierdzić, że zachowanie gumki nie dzieje się w tym pudełku. To mysz z kółkiem do przewijania.
Ian C.

7

Znalazłem ukrytą preferencję wyłączania przewijania gumki za pomocą strings /System/Library/Frameworks/*.framework/Versions/*/* 2> /dev/null | grep -iE '(rubb|elastic)' | grep -v ' ' | sort | uniq:

defaults write -g NSScrollViewRubberbanding -bool false

Powinien obowiązywać po ponownym otwarciu aplikacji. Wydaje się, że nie wpływa to na widoki internetowe, takie jak okna Safari.


4

Dla każdego, kto próbuje to rozgryźć, może to pomóc:

Apple używa słowa „elastyczność” w odniesieniu do tej części przewijania pasma gumy. Dokumentacja Xcode zawiera więcej szczegółów.

Zobacz także zawartość „/System/Library/Frameworks/AppKit.framework/Versions/C/AppKit”.


3

Można zrobić wyłączenie gumki podczas przewijania obok końca strony. Wystarczy po prostu porzucić urządzenie wskazujące Apple i użyć dowolnej myszy innej firmy, takiej jak moja 8-letnia mysz Logitech. Brak efektu odbijającej się gumki podczas przewijania obok końca dowolnej strony.

Oczywiście oznacza to rezygnację z wszystkich gestów. Jeśli, podobnie jak ja, nienawidzisz efektu gumki na tyle, aby odrzucić wszystkie gesty, aby się go pozbyć, wybiegnij do sklepu z dolarami i zdobądź 4,99 USD myszy USB.


3

Znalazłem ten fragment CSS, który najwyraźniej go wyłącza: http://www.smilingsouls.net/Blog/20110804114957.html

Teraz, aby dowiedzieć się, jak wdrożyć regułę CSS na każdej stronie, którą odwiedzamy ... prawdopodobnie za pomocą rozszerzenia Safari, takiego jak QuickStyle lub NinjaKit.

QuickStyle: http://canisbos.com/quickstyleto działa tylko w przypadku witryn, które w ogóle nie powinny być przewijane. Włączenie tego na każdej stronie bardzo szybko przerwałoby przeglądanie Internetu.
Ty W

2

Myślę, że odpowiedź brzmi nie: nie można wyłączyć tej funkcji.

Miej oko na oprogramowanie innych firm, takie jak MagicPrefs i Secrets. Jeśli ktoś wymyśli, jak to zrobić, prawdopodobnie będzie to jeden z nich.


1

Przewijania gumki nie można wyłączyć w Lion.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest prawdopodobnie użycie aplikacji, które nie obejmują przewijania pasm gumowych. Rozglądając się, wydaje się, że Chrome i Path Finder nie uwzględniają tego. Wiele innych aplikacji również nie używa przewijania gumki, ale jest to tylko tymczasowa poprawka, ponieważ niektóre aplikacje zostaną zaktualizowane w celu włączenia tego standardu Lion.

Innym rozwiązaniem jest zaprzestanie używania Magic Mouse, Magic Trackpad lub MacBook Trackpad. Każda inna używana mysz nie będzie miała przewijanego paska gumowego.


2
Pamiętaj, że od pewnego czasu w serii v15 Chrome wdrożył wiele funkcji Lion, takich jak elastyczność, gesty i tryb pełnoekranowy w stylu Lion.
Jason Salaz

1
Czy miałeś na myśli, że nie wiemy jeszcze, jak to zrobić, czy jest to trudniejsze niż naprawdę nie da się tego zrobić?
bmike

1

Jest gdzieś w NSScrollView.NSScrollElasticity

NSScrollElasticity Te stałe określają zachowanie elastyczności dla osi widoku przewijania.

Musimy znaleźć sposób na ustawienie NSScrollView.NSScrollElasticity każdej aplikacji na 1, co oznacza brak. Szczegóły poniżej:

enum {
    NSScrollElasticityAutomatic = 0,
    NSScrollElasticityNone      = 1,
    NSScrollElasticityAllowed   = 2,
};
typedef NSInteger NSScrollElasticity;

Stałe

NSScrollElasticityAutomatic

Automatycznie określ, czy zezwolić na elastyczność na tej osi.

Dostępne w systemie Mac OS X 10.7 i nowszych.

Zadeklarowano w NSScrollView.h.

NSScrollElasticityNone

Nie zezwalaj na przewijanie poza granicami dokumentu na tej osi.

Dostępne w systemie Mac OS X 10.7 i nowszych.

Zadeklarowano w NSScrollView.h.0

Tak, możesz. Przejdź do Preferencji systemowych -> Uniwersalny dostęp -> Mysz i gładzik -> Opcje gładzika lub Opcje myszy. Możesz wybrać z bezwładnością lub bez bezwładności.


1
Nie wpływa to na gumowanie, ale raczej włącza / wyłącza przewijanie i przełącza bezwładność. Przetestuj to w Finderze, używając folderu z dużą ilością plików, aby zobaczyć, do czego zmierza.
Curtis Tasker

5
Bezwładność! = Odbijanie przewijania w gumce
Wavy Crab
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.